Уго ЧАВЕС у третій раз переміг на президентських виборах у Венесуелі, отримавши близько 60% голосів виборців. Його найближчий суперник — губернатор штату Сулія Мануель Росалес заручився підтримкою близько 40%. Таким чином, Чавес іще на шість років зберігає за собою пост президента Венесуели, на який його вперше було обрано 1998 року. Успіхом президент зобов’язаний сильній підтримці з боку бідних прошарків суспільства, які у Венесуелі становлять половину населення. Для бідняків Чавес будує безкоштовні клініки та навчальні заклади, продає продукти за зниженими цінами. Володіючи могутньою харизмою, він — людина невичерпної вигадки, виступаючи на мітингах, міг пуститися в танок, заспівати та заговорити віршами. Свою нинішню перемогу венесуельський президент присвятив Фіделю Кастро.
Після оголошення перших результатів підрахунку голосів, венесуельська опозиція оголосила про те, що вибори проходили з порушеннями, а їх результати — сфальсифіковано. А Мануель Росалес підкреслив, що у разі необхідності продовжить «боротьбу за демократію» на вулицях венесуельських міст. У той же час, дані соцопитувань не залишали сумнівів у тому, що 52-річний Чавес буде переобраний на посаду президента, причому переможе з великою перевагою.
Хоч, як зазначають спостерігачі, перемога Чавеса не така проста й прозора. Національні збори Венесуели складаються із одних прихильників Чавеса, оскільки минулого року опозиційні партії бойкотували парламентські вибори, вказуючи на цілий ряд вад виборчої системи, які грають на руку президентові.
Венесуела є п’ятим експортером нафти у світі, ціна якої збільшилась удесятеро за роки правління Чавеса. Експерти зазначають що, поки ціни на неї високі, президент може витрачати величезні гроші на соціальні потреби, а також на свою міжнародну діяльність, що перетворила його на фігуру світового значення. Чавес обіцяв Уругваєві 400 млн. дол., асигнував більше чверті млрд. на ремонт автостради на Ямайці, 17 млн. на модернізацію аеропортів на Антигуа та у Домініке та незліченні мільярди на допомогу Кубі та Болівії. Правда, ці та маса інших витрат не допомогли Венесуелі заручитися місцем у соцзабезі ООН.