Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Гілларі Клінтон закликають «відкликати собак»

Експерти радять: прийшов час дебатів
24 квітня, 2008 - 00:00
ГІЛЛАРІ КЛІНТОН: ДЕХТО ВЖЕ СКИНУВ МЕНЕ З РАХУНКІВ І ЗАПРОПОНУВАВ МЕНІ ВІДМОВИТИСЬ ВІД БОРОТЬБИ. АЛЕ АМЕРИКАНСЬКИЙ НАРОД НЕ ЗДАЄТЬСЯ! І ВІН ЗАСЛУГОВУЄ НА ПРЕЗИДЕНТА, ЯКИЙ ТАКОЖ НЕ ЗДАЄТЬСЯ! / ФОТО РЕЙТЕР

Як очікувалося, колишня перша леді США — сенатор-демократ Гілларі Клінтон перемогла на «праймеріз» у штаті Пенсільванія, де «розігрувалося» 158 делегатів майбутнього загальнонаціонального з’їзду. Одначе їй не вдалося домогтися перемоги з великою перевагою, і тим самим переламати гонку, в якій лідирує з відривом понад 150 голосів сенатор Барак Обама. Загалом було підраховано лише 86% голосів — за Клінтон проголосувало 55% виборців, а за Обаму — 45%.

Сама Гілларі Клінтон високо оцінила свою перемогу в штаті, де Барак Обама, за її словами, витратив на передвиборну боротьбу в кілька разів більше коштів, ніж вона. Вона пообіцяла своїм виборцям не виходити з гонки. «Шлях до Пенсильванії-авеню, 1600 (адреса Білого дому) є довгим і проходить через саме серце Пенсильванії», — заявила кандидат у президенти.

Згідно з даними опитувань, у виборах взяли активну участь немолоді люди, а також жінки. Саме серед цих категорій виборців Гілларі Клінтон має сильні позиції. Крім того, в Пенсильванії працював її дід; у цьому штаті також вчився її батько, який грав в американський футбол за команду штату.

Для Обами результати цього голосування не були сюрпризом, оскільки ще за добу до «праймеріз» у Пенсильванії він заявив, що не чекав своєї перемоги в цьому штаті.

Як зазначають оглядачі, очікувана перемога сенатора Клінтон ставить все більше запитань перед Демократичною партією. Як зазначається з редакційній статті The New York Times, після семи років невдалого президентства Джорджа Буша, що проводило політику «ви з нами або проти нас», американські виборці заслуговують на докладні дебати — саме зараз й упродовж всієї кампанії — про те, як кожний кандидат боротиметься проти тероризму, захищатиме цивільні свободи, розв’язуватиме житлову кризу і покінчить із війною в Іраку.

На думку газети, настав час для суперделегатів покінчити з кривавою гонкою, яку не можна виграти у виборчих скриньках. «Одного часу сенатор Клінтон мала велику перевагу серед старших членів партії, але тепер вона її поступово втрачає, переважно через негативну кампанію. Якщо вона сподівається переконати більшість відданих демократів повернуться до неї, не говорячи про те, щоб заручитися більшою підтримкою серед виборців, то їй потрібно відкликати собак», — резюмує видання.

Микола СІРУК, «День»
Газета: 
Рубрика: