Так, незважаючи на те, що в крамницях країн зони євро ціни вже два з половиною роки вказано в національній валюті та в євро, лише кожен третій опитаний намагався запам’ятати деякі ціни в єдиній євровалюті. У банківських операціях, де розрахунки в євро велися з 1 січня 1999 року, нову грошову одиницю вважали за краще використати 23% респондентів.
Серед мешканців єврозони все більше зростають побоювання, що із запровадженням готівкового євро ціни буде заокруглено в бік збільшення — в цьому впевнені дві третини опитаних «Євробарометром». Комісар Європейської Комісії з питань економічної та грошової політики Педро Солбес також не виключає, що виробники й продавці можуть при переході на євро завищити ціни. На його думку, «громадські інституції та асоціації споживачів повинні бути на варті, щоб не допустити дуже великої кількості таких випадків».
Протягом тих декількох місяців, що залишилися до запровадження нової грошової одиниці, кожна країна єврозони та Єврокомісія провадять інформаційну кампанію, яка роз’яснює мешканцям, що таке євро й які його переваги. Ближче до Нового року в єврозоні надійдуть у продаж набори з монетами нового зразка — в Європейському Центробанку вважають, що це допоможе людям хоч трохи звикнути до євро ще перед початком 2002 року. Євробанкноти широка публіка отримає лише з 1 січня наступного року. Частина банкоматів у країнах єврозони запрограмована таким чином, що буквально з перших секунд нового року вони видаватимуть готівку уже в євро. Починаючи з 1 січня 2002 року в дванадцяти країнах Європейського Союзу розпочнеться так званий період рівнобіжного обігу двох валют — національної та євро. Тобто, прийшовши, наприклад, до брюссельської крамниці з бельгійськими франками, здачу ви отримаєте неодмінно в євро. Таким чином, продавці і власники магазинів зіграють важливу роль у вилученні з обігу національної валюти. Кожна країна сама вирішує, скільки часу ходитиме валюта двох зразків — цей період триватиме від чотирьох тижнів до двох місяців. Тобто, навесні євро стане єдиною валютою єврозони. Але хвилюватися, що старі гроші виявляться непотрібними папірцями, не варто: обмінювати банкноти можна буде протягом десяти років, а монети — декілька років.
Комісар Педро Солбес зазначив: ніхто в Європі не має сумніву, що країнам легше долати труднощі в економіці не поодинці, а в єдиній єврозоні, яку через пару років може бути розширено — адже після вступу до Євросоюзу запровадити євро в перспективі зможуть і східноєвроєвропейські країни. За твердим переконанню Солбеса, ті реформи, які в країнах-кандидатах проводяться для вступу до ЄС, якраз і є найкращою підготовкою для переходу на євро. А успіхи європейської економіки при новій валюті повинні, вважає Солбес, переконати новачків у ЄС, що i їм потрібно приєднатися до євро.