Командуючий наземними силами міжнародної коаліції в Іраку генерал-лейтенант Рікардо Санчес оголосив, що на півночі країни, в Мосулі, в результаті атаки американських військових загинули два сини Саддама Хусейна, Удей і Кусей. Їхні тіла відправлено до Вашингтона для проведення експертизи ДНК, хоча, як твердять американські джерела, ідентифікацію Удея і Кусея проведено із залученням «багатьох джерел». Просто потрібно, щоб відпали найменші сумніви щодо вбивства саме синів Саддама. Ця новина є головною в західних мас-медіа, чи не вперше з того часу, коли президент США Джордж Буш заявив про припинення військової кампанії в Іраку (це сталося 1 травня), говориться про значну моральну перемогу сил коаліції. Першим новину прокоментував прем’єр-міністр Великої Британії Тоні Блер, який виступив найтіснішим союзником Буша у політиці щодо Іраку. Він заявив у Гонконгу, що це — «великий день для нового Іраку». Як це відобразиться на розвитку ситуації в Іраку, де проти американських окупаційних військ застосовувалася практика партизанської війни, ще невідомо (проти британців, до речі, військових вилазок не було проведено). Безумовно, це матиме вплив на підвищення морального духу передусім американських військ. Нафтові ринки на новину вже відреагували: ціна сирої нафти на біржах Нью-Йорка і Лондона поступово знижується.
Кусей, молодший син Саддама, вважався його спадкоємцем. Повідомлялося, що Кусей контролював структури сил безпеки, і особливо — спецслужби. Вважалося, що він причетний до програм розробки зброї масового знищення.
Старший син, Удей, контролював, з одного боку, інформаційну політику і засоби масової інформації країни, з іншого, що може бути ще важливішим, — мав певний вплив на іракську нафтову галузь і торгівлю нафтою як у рамках програми ООН «нафта в обмін на продовольство», так і в обхід санкцій ООН.
Обидва сини Саддама не цуралися «світського» образу життя, цінували його приємні сторони і мали, як повідомлялося, вельми круглі суми на банківських рахунках у різних країнах світу.
Кусей і Удей з початком військової кампанії коаліції проти Саддама зникли, як і сам Саддам, місце їхнього знаходження встановити не вдавалося, хоча з самого початку керівництво США пообіцяло приз у $30 млн. за їхні координати. Вілла в Мосулі, в результаті шестигодинного штурму якої вони загинули, як повідомляють західні ЗМІ, належала їхньому двоюрідному брату. Можна припустити, що військовим було дано вказівку діяти на знищення. Шкода — адже обидва брати теоретично цілком могли розповісти світу багато чого цікавого й досі невідомого.
Загибель синів Саддама може означати початок «великого перелому» в Іраку, коли, як сподіваються представники американського командування, бойовий дух противників окупаційного режиму буде підірвано.
Зараз можна сказати лише те, що після повідомлень про загибель Кусея і Удея ціни на нафту на Нью-Йоркській біржі впали на 5 відсотків, до $30,19 за баррель. Прогнозується і подальше зниження цін, попри те, що повернення Іраку на світові нафтові ринки станеться ще не сьогодні: відновлення промисловості потребуватиме великих вкладень і певного часу.