Італія легалізує українських мігрантів
До осені уряд Італії планує надати право на роботу для 460-ти тисяч нелегальних мігрантів із країн, які не входять до ЄС. Значну частину з них становлять громадяни України. Про це повідомив представник Держради з питань економіки і праці Італії Джорджіо Алессандріні на конференції «Українська імміграція в новому європейському контексті», що відбулася в Українському католицькому університеті у Львові. За словами Дж.Алессандріні, близько півмільйона дозволів на легалізацію праці іммігрантів — це запити італійських роботодавців. При цьому сам уряд планував видати втричі менше дозволів. Загальної легалізації, як це було в Італії у 2002 році, вже не буде, додав професор. У свою чергу, за твердженням соціолога Наталії Шегда, серед усіх трудових мігрантів Італії українці четверті за кількістю. «На початку 2006 року, згідно з даними Міністерства внутрішніх справ Італії, зареєстровано 117 тисяч українців, але самі українці стверджують, що їх там не менше, ніж 600—700 тисяч», — відзначила експерт. Переважна більшість трудових мігрантів — вихідці з Західної України.
У Словаччині перемогли ліві. Але це не наші «ліві»
У Словаччині на виборах до Національної Ради (парламент) перемогла опозиційна соціал-демократична партія «Напрям — соціал-демократія» (Smer-SD). За підтримку цієї партії висловилися 29,14% виборців (50 мандатів у 150-місному парламенті). Лідер партії 41-річний адвокат-правозахисник Роберт Фіцо заявив, що надасть соціальній політиці «людської подоби» і скасує єдиний податок і плату за медичне обслуговування. Президент Словаччини Іван Гаспарович заявив, що саме Р. Фіцо доручить формувати правлячу коаліцію. На другому і третьому місцях виявилися Словацький демократичний християнський союз (SDKU-DS, лідер — чинний прем’єр-міністр Словаччини Мікулаш Дзурінда — 18,35% (31 депутат) та Словацька національна партія (SNS, лідер Ян Слота) — 11,73% (20 мандатів). Четверте місце посіла Партія угорської коаліції (SMK, лідер — Біла Бугар) з 11,68% (20 мандатів). Також подолали п’ятивідсотковий бар’єр і пройшли до Національної Ради Рух за демократичну Словаччину (LS-HZDS, лідер — екс-прем’єр Володимир Мечиар) — 8,79% (15 депутатів) і християнські демократи (KDH) — 8,31% (14 депутатів). Водночас не пройшла до парламенту Комуністична партія Словаччини (KSS), яка набрала всього 3,88%.
Прокурор вимагає страти Хусейна
Головний прокурор на процесі у справі Саддама Хусейна Джафар аль-Мусауї вимагає засудити колишнього президента Іраку і ще двох підсудних до вищої міри покарання — страти. Крім Хусейна, вища міра загрожує колишньому начальнику військової розвідки країни і зведеному брату Саддама Барзану Ібрагіму аль- Тікріті, а також першому віце-прем’єру в уряді екс-президента Тахе Ясіну Рамадану. Головною причиною для подібної вимоги стало обвинувачення Саддама Хусейна у вбивстві 148 мирних жителів у 1982 році в селі Дуджайл. Як саме буде страчено підсудних у випадку визнання судом їхньої провини і виголошення смертного вироку, поки не відомо. Сам колишній диктатор та його наближені заперечують свою провину, заявляючи, що заходів проти жителів села було вжито після того, як саме в цьому населеному пункті було зроблено спробу замаху на життя президента країни.
У Росії прокурором стане міністр юстиції
Президент Росії Володимир Путін запропонував Раді Федерації призначити новим генеральним прокурором нинішнього міністра юстиції Юрія Чайку, повідомив Інтерфакс. Рада Федерації розгляне кандидатуру нового генпрокурора 23 червня. Попереднього генпрокурора Володимира Устинова, який обіймав цю посаду понад шість років, було звільнено Радою Федерації зі своєї посади без пояснення причин 2 червня після представлення президента та власної заяви. Минулого тижня Путін сказав журналістам, що у нього немає претензій до Устинова, якого незабаром буде призначено на іншу державну посаду. Чайка, який практично все життя пропрацював в органах прокуратури, у 1998-1999 роках уже виконував обов’язки генпрокурора. В 1999 році, коли прем’єр-міністром став Володимир Путін, Чайку було призначено міністром юстиції.
Каталонці проголосували за новий статус
Виборці Каталонії на недільному референдумі схвалили новий статус цієї автономної області Іспанії, що значно розширює її самостійність. На підтримку цієї пропозиції, за попередніми даними, проголосували 74% каталонців, які прийшли до урн. Однак високий рівень тих, хто стримався, — 50,5% — розчарував багатьох політиків. Проти нового статусу Каталонії виступала консервативна Народна партія. Ця головна опозиційна сила вважає, що подібний крок підриває цілісність країни. Глава іспанського уряду соціалістів Хосе Луїс Родрігес Сапатеро висловив глибоке задоволення підсумками референдуму. Відносини Каталонії з центральним урядом у Мадриді і так уже регулюються окремою Хартією. У 2005 році в новій редакції Хартії було записано, що каталонці складають окрему націю, і було передбачено проведення плебісциту про те, чи давати регіональному уряду розширені повноваження в багатьох областях — таких, як розподіл податків та імміграційна політика. У Каталонії живе 7 млн. чоловік — менше однієї шостої від усього населення Іспанії. При цьому область забезпечує близько 20% національного ВВП.
Навчання проходять без британців
Учора в Миколаївський області розпочалися навчання підрозділів Повітряних сил Збройних сил України «Тугий вузол-2006». Як повідомляє прес-служба Міноборони, навчання проходять на базі аеродрому «Кульбакіно» і авіаційному полігоні «Києво-Олександрівка». Тема навчань — виконання завдань у складі багатонаціональних сил під час проведення миротворчої операції. Мета навчань — відпрацювання взаємодії між різними родами авіації у складі багатонаціонального контингенту під егідою ООН. У навчаннях «Тугий вузол-2006» будуть задіяні екіпажі штурмової, розвідувальної, бомбардувальної і винищувальної авіації, які дислокуються в Полтавській, Хмельницькій і Миколаївській областях, як повідомляє прес-служба. Тривалість навчань — три доби. Раніше планувалося залучити до навчань «Тугий вузол-2006» військово-повітряні сили Великої Британії. Проте парламент досі не розглянув законопроект про допуск збройних сил іноземних держав на територію України для участі у навчаннях. «Тугий вузол- 2006» Україна здійснить в односторонньому порядку.