Війна санкцій
Міністерство закордонних справ Білорусі заявило, що офіційний Мінськ може встановити аналогічні санкції проти Європейського Союзу, який заборонив в’їзд на свою територію трьом десяткам офіційних білоруських осіб, у тому числі президенту Олександру Лукашенко. Крім білоруського президента, до «чорного списку», затвердженого міністрами закордонних справ 25 членів ЄС, увійшли також глава президентської адміністрації Геннадій Невиглас, голова КДБ Степан Сухоренко, генеральний прокурор Петро Міклашевич, спікер нижньої палати Національних зборів Володимир Конопльов, міністри та депутати, керівники регіональних виборчкомів. Білоруське МЗС назвало дії Євросоюзу «недалекоглядними й безперспективними» і пообіцяв, що «відповідно до міжнародної практики» заходи білоруської влади «стосуватимуться аналогічних категорій осіб» ЄС.
Грузія попереджає про вихід із СНД
Голова парламенту Грузії Ніно Бурджанадзе у зв’язку з забороною імпорту грузинських вин до Росії не виключає порушення питання про вихід країни зі складу Співдружності незалежних держав. «Ми не раз підіймали питання про перебування Грузії у СНД і завжди наводили аргумент, що перебування у Співдружності для нас важливе з економічної точки зору. Але на сьогодні питання ставиться таким чином: якщо ми єдина країна в СНД, з якою Росія встановлює візовий режим, єдина країна, звідки заборонено ввозити на російський ринок цитруси, чай, вино, «Боржомі», то який сенс перебування Грузії у цій організації», — заявила учора на пленарному засіданні парламенту Н. Бурджанадзе. «Ми готові до конструктивної співпраці та дружби з Росією, але лише у тому випадку, якщо ця дружба двостороння, а відносини рівноправні», — додала грузинський спікер. Президент Грузії Михаїл Саакашвілі минулого тижня назвав заборону на ввезення вин до РФ «блокадою» і «брудними методами злих сил». У свою чергу, президент РФ Володимир Путін не раз критикував грузинську владу, звинувачуючи у вступі на «помилковий» шлях пошуку зовнішніх ворогів.
Нафта дорожчає через політику
Ціни на нафту на світових ринках продовжують зростати через посилення побоювань, що напруження у відносинах США та Ірану може перерости у військове протистояння. На торгах у Лондоні ціна бареля нафти марки Brent досягла учора вранці рекордної позначки 69,70 долара. За барель легкої американської нафти давали 69,44 долара — ненабагато менше за історичний максимум — 70,85 долара, досягнутий після удару урагану «Катріна» у США в серпні минулого року. Аналітики вважають, що ціни на «чорне золото» можуть продовжувати бити рекорди, оскільки геополітична напруженість провокує побоювання щодо можливості перебоїв у поставках нафти. Іран є четвертим за величиною експортером нафти в світі. Чи плине заява президента США Джорджа Буша, який назвав припущення щодо удару по Ірану «диким вимислом», на ціни на нафту, аналітики поки не зазначають.
Найкраще живеться у Швейцарії
Швейцарське місто Цюріх вважається найкращим у світі за умовами проживання. Такими є дані дослідження американської компанії Мерсер Хьюман Рісорс Консалтінг. На другому місці — інше швейцарське місто — Женева, на третьому — канадський Ванкувер. Експерти відзначили прогрес Дубліна (Ірландія), що посів 24 місце в списку з 215 міст. Водночас, столиця Великої Британії — Лондон став 39-м, а французький Париж — 33-м. Серед лідерів чимало міст із Західної Європи. Так, хороші показники у німецьких Мюнхена, Франкфурта та Дюссельдорфа, а також у швейцарського Берна. Поліпшення умов життя спостерігається і в країнах, які нещодавно вступили до Європейського Союзу. Прогресують, передусім, Вільнюс, Таллін і Любляна. З інших великих міст СНД Київ зі своєю 166-ю позицією поступився Санкт-Петербургу, який посів 163-є місце. Москва розміщується на 173-у, Алмати — на 183-у, Мінськ — на 184-у, Баку — на 193-у, а Ташкент — на 198-у. Найгірші справи в Багдаді (Ірак) і Браззавілі (Конго). Фахівці складали цей рейтинг, враховуючи рівень особистої безпеки, екологію, систему охорони здоров’я, роботу громадського транспорту, освітніх установ.
Закуска для товстосумів
Підкріпитися сендвічем «Макдональд» тепер можуть зголоднілі покупці, які стомилися від ходьби по численних поверхах одного з найдорожчих універмагів Лондона — Selfridges, повідомляє Бі-Бі-Сі. Бутерброд названо на ім’я свого творця, Скотта Макдональда, шеф-кухаря ресторану, що знаходиться в тому ж універмазі. Ціна страви — 85 фунтів стерлінгів або 148 доларів. Найдорожчим у світі цей бутерброд робить начинка: велику її частину складає делікатесна яловичина вагю, яку привозять спеціально з Японії. Крім того, до начинки входять фуа-гра, майонез із доданням чорних трюфелів, салат, суміш червоного перцю і гірчиці та англійські помідори сливовидної форми. Хліб для найдорожчого сендвіча печуть зі спеціального дріжджового тіста, яке піднімається протягом 24 годин. За словами керівництва універмагу, вони отримали щонайменше п’ять попередніх замовлень на нову страву.