Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

30 липня, 2005 - 00:00

Росія не бачить Україну в ЄЕП

Міністр промисловості та енергетики Росії Віктор Христенко не бачить Україну в Єдиному економічному просторі «на першому етапі». Російський міністр заявив, що експерти з формування ЄЕП Росії, Білорусі, Казахстану та України завершили розробку всіх 93 угод. У той же час з Україною узгоджена лише половина цих угод. Христенко зазначив, що будь-яка спроба трансформації документів призведе до втрати їхньої якості. За його словами, «три країни знаходять порозуміння, але при цьому є особлива позиція в України, й це вже вимагає доповіді й вимагає рішення президентів». «Поки я не бачу можливості входження до ЄЕП з 14-ма угодами (України), навіть на першому етапі. Ситуація проста — ви або підписуєтеся під пакетом, або під частиною пакету, але він не працюватиме для вас доти, доки ви не дозрієте для підписання всього пакету», — сказав Христенко, повідомляє Інтерфакс.

Басаєв обіцяє «другий Беслан»

Американський телеканал ABC News, незважаючи на протести Росії, показав інтерв’ю з лідером чеченських бойовиків Шамілем Басаєвим, у якому той пообіцяв Москві повторення бесланської трагедії. ABC News повідомила, що інтерв’ю з Басаєвим зняв наприкінці червня в Чечні російський журналіст Андрій Бабицький. Програма Nightline, в рамках якої було показано інтерв’ю, заявила, що запропонувала російському уряду взяти участь у цій або майбутній передачі, однак «пропозиція була відхилена». МЗС Росії вже висловило рішучий протест рішенню телеканалу пустити в ефір інтерв’ю «з відомим міжнародним терористом». В інтерв’ю Шаміль Басаєв визнав, що він є терористом і заявив, що планує нові атаки. Басаєв підтвердив свою відповідальність за захоплення школи в Беслані, внаслідок чого загинуло більш як 330 заручників, здебільшого діти. «Так, діти не винні, — сказав він. — Але відповідальність лежить на всій російській нації». На запитання, чи може повторитися трагедія Беслана, Басаєв відповів: «Звісно. Поки триватиме геноцид у Чечні, поки ця різанина не припиниться, все може статися», — повідомляє РІА «Новости».

Серіал-екшн про Ірак

Телекомпанія «Фокс» почала демонстрацію серіалу, присвяченого війні в Іраку, який називається «Там, далеко» (Over There). Продюсер нового фільму Стівен Бочко, відомий як творець поліцейських телесеріалів, таких, як «Хіл-стріт Блюз» і «Закони Лос-Анджелеса». У роботі над новим проектом йому допомагає сценарист Кріс Джеролмо, відомий, зокрема, як автор сценарію стрічки «Міссісіпі у вогні». В одному з епізодів нового телесерiалу американські солдати протистоять ворогу, що засів у добре укріпленому бункері. У центрі серіалу — семеро солдатів-новобранців американської армії, направлені в Ірак (серед них дві жінки), і їхній сержант за прізвисько Сержант Крик». «Там, далеко» нагадує серіал «Брати по зброї» (Band of Brothers), що розповідає про американських парашутистів часів Другої світової війни. Творці серіалу постаралися показати реалії сучасної війни в Іраку, однак до Пентагону за консультаціями автори не зверталися. За словами творців, глядачі побачать 13 серій фільму, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Андижанські біженці оселяться в Європі

Перша група узбецьких біженців, які жили декілька місяців у таборі в сусідньому Киргизстані, перевезені до Румунії. У спеціально підготовленому таборі для переміщених осіб буде розміщено 440 біженців з Андижана, де в травні цього року внаслідок жорстокого придушення масових протестів загинуло за офіційними даними 173 людини, а за словами очевидців близько півтисячі, серед яких були жінки й діти. Глава місії ООН у справах біженців у Киргизстані Карлос Законіні заявив, що незабаром біженці здобудуть право оселитися в Австрії, Канаді, Німеччині та скандинавських країнах. Узбекистан наполягав на тому, що серед біженців були керівники й організатори протестів і вимагав їхньої екстрадиції. Однак з визнанням місією ООН статусу біженців для андижанців висилка до Узбекистану їм більше не загрожувала, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Випробування торнадо

Після лондонських терактів у Великiй Британії доводиться пройти випробування торнадо. Це рідкісне для Англії явище природи обрушилося на британське місто Бірмінгем. У результаті торнадо одержали травми й були госпіталізовані 20 людей, серед яких одна дитина. Швидкість вітру досягала 130 миль на годину. Торнадо завдав значної шкоди будівлям, вирвав з коренем велику кількість дерев, люди не могли вийти зі своїх будинків. Муніципалітет Бірмінгема організував тимчасовий притулок для людей, які залишилося без даху над головою в приміщенні університету Естон Юніверсіті (Aston University). Поліція відрядила спеціальні загони з собаками, які повинні обстежити ушкоджені будинки, в яких могли сховатися люди. За словами поліцейських, «вітер підіймав у повітря автомобілі, зривав з будинків дахи й руйнував старі будівлі. Однак високі будинки в центрі Бірмінгема без проблем перенесли це стихійне явище», повідомляє Бі-Бі-Сі.

Дипломні пристрасті

Екс-міністр господарства Литви Віктор Успаських за допомогою одразу трьох приватних телеканалів намагався довести, що його диплом про закінчення Академії народного господарства ім. Г. Плеханова є справжнім. «Різко відкидаю будь-які спекуляції про те, що я не закінчив Академії Плеханова та що я брехав усім жителям Литви», — заявив В. Успаських в ефірі місцевих телеканалів. Він продемонстрував телеглядачам копію диплома та листи керівників вищого навчального закладу, що підтверджують факт його навчання та закінчення академії. Раніше прес-служба МЗС Литви повідомила, що литовське Посольство в РФ отримало підтверджуючий факс від керівників академії ім. Г. Плеханова, але цей факс був без реєстраційного номера, а отже, не є офіційним документом. Тим часом спроба В. Успаських переконати суспільство, що він справді закінчив ВНЗ, виявилася не дуже успішною. У червні В. Успаських був вимушений подати у відставку з посад міністра господарства та члена сейму, оскільки сейм і Головна комісія зі службової етики визнали, що, виконуючи обов’язки міністра господарства, він міг порушити установки закону про узгодження приватних і службових інтересів.

Газета: 
Рубрика: