Рибачук: Членство в ЄС поки що неактуальне
Україна володіє низькою конкурентоспроможністю економіки та слабким законодавством, тому питання її вступу до Європейського союзу наразі неактуальне, вважає український віце-прем’єр з питань євроінтеграції Олег Рибачук. «Сьогодні питання членства в ЄС для України неактуальне внаслідок слабкої конкурентоспроможності економіки та підготовки законодавства», — заявив О. Рибачук у інтерв’ю російській газеті «Время новостей», опублікованому вчора. На його думку, Україна зможе досягнути європейських стандартів приблизно за десять років. «Після виборів 2006 року в Раді буде створено європейську більшість, завдяки якій за десять років президентства Ющенка — я впевнений, що його оберуть президентом удруге, — Україна досягне європейських стандартів», — підкреслив О. Рибачук.
Позиція України щодо Керчі — незмінна
У ході консультацій експертних груп із питань розмежування Азовського і Чорного морів та Керченської протоки українська сторона наполягатиме на необхідності підтвердження лінії кордону, що існує з часів колишнього СРСР, повідомив заступник керівника прес-служби МЗС України Дмитро Свистков. «Українська сторона готова до розробки спільних підходів із Росією щодо розмежування вищезгаданих морських акваторій на основі норм міжнародного права та національних інтересів сторін. Що стосується Керченської протоки, то позиція України є незмінною — в протоці повинна бути підтверджена наявна в цих акваторіях із часів колишнього СРСР лінія кордону», — наголосив Д. Свистков. Він зазначив, що Україна налаштована на те, щоб якнайшвидше завершити договірно-правове оформлення українсько-російського державного кордону, повідомляє Інтерфакс.
Лондон збирається позбавити терористів грошей
Міністр фінансів Великобританії Гордон Браун закликає Європарламент відрізати терористів від фінансових активів. Ще після трагічних подій у Мадриді, міністри ЄС домовилися координувати свої дії з виявлення та знешкодження екстремістських угруповань. Браун сподівається, що цей план буде втілено в життя якнайшвидше. Внаслідок вибухів, що відбулися минулого четверга в Лондоні, загинули щонайменше 52 людини і понад 700 дістали поранення. У понеділок прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер заявив, що не заспокоїться доти, доки правосуддя не буде здійснене над організаторами та виконавцями нападів.
ООН обговорює розширення Ради Безпеки
Генеральна асамблея ООН почала обговорення пропозицій, які можуть кардинально змінити Раду Безпеки. Згідно з проектом резолюції, в Раді Безпеки до нинішніх 15 членів додадуться ще 10, з яких шість будуть постійними і чотири — такими, що підлягають ротації. Проект запропоновано Німеччиною, Бразилією, Японією та Індією, які хочуть стати постійними членами Ради Безпеки ООН нарівні з Великобританією, Китаєм, Росією, США та Францією. Голосування з резолюції, можливо, відбудеться вже цього тижня. Розширення Ради Безпеки ООН обговорюється багато років. Пропозиції щодо запровадження нових членів Ради Безпеки, щоб зробити її більш репрезентативною, користуються широкою підтримкою, повідомляє Бі-Бі-Сі. Серед країн-членів ООН, однак зберігаються серйозні розбіжності про те, як краще за все втілити це в життя.
Лукашенко знайшов в Україні союзників
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляє про наростання проблем у політичних та дипломатичних відносинах з Україною, незважаючи на активізацію торговельно-економічної співпраці між двома країнами. «У нас якось політика роздвоїлася, розмежувалася. Добре йдуть справи в галузі економіки, цього року є приріст товарообігу. Але ми все більше скочуємося до нерозуміння в галузі політичних стосунків, дипломатії», — заявив О. Лукашенко, приймаючи вчора в Мінську лідера Компартії України Петра Симоненка. «Я отримую інформацію з усіх джерел про те, що в Україні йде просто брехня, накат на Білорусь. І дуже хотілося б у зв’язку з цим, щоб люди знали правду один про одного», — зазначив президент. «Ми розраховуємо в цьому на вас і на вашу партію», — додав він. Як заявив О. Лукашенко, «при всіх складностях і труднощах ви повинні знати, що вас завжди в Білорусі підтримували і підтримуватимуть», — повідомляє Інтерфакс.
Генпрокуратура Росії зайнялася Касьяновим
Генеральна прокуратура Росії підтвердила факт порушення карної справи, в якій фігурує ім’я колишнього прем’єр-міністра країни Михайла Касьянова. Справа стосується елітної нерухомості, законність придбання якої перевіряється прокуратурою. Багато спостерігачів пов’язують порушення цієї справи з тим, що колишній прем’єр розглядається як можливий кандидат на майбутніх президентських виборах. Єдиним звинуваченим у справі поки що є урядовець, який відав продажем резиденції Сосновка-1 у районі Серебряного бору — колишньої дачі радянського ідеолога Михайла Суслова. За словами самого Касьянова, приводу для карного переслідування у влади немає, оскільки, перебуваючи на держслужбі, він «не засновував будь-яких комерційних організацій, ніколи не володів ні акціями, ні частками будь-яких фірм». Російський політолог, президент фонду «Політика», В’ячеслав Никонов вважає, що причина того, що відбувається — президентські амбіції Касьянова. «Коли людина замахується на вищу політичну планку, вона має бути готова до того, що її перевірятимуть під мікроскопом і преса, і громадськість. Так було завжди, так завжди буде. Людина, що претендує на найвищу державну посаду, повинна бути святішою за Папу Римського», — цитує Никонова агенція Інтерфакс.
Саддама судитимуть за новими законами
Новий закон про суд над колишнім іракським президентом Саддамом Хусейном і його найближчим оточенням незабаром надійде на розгляд депутатів Іракської національної асамблеї (парламенту). Про це, як повідомляє кувейтська агенція КУНА, заявив іракський депутат Махмуд Осман. «У найближчі дні проект нового закону буде передано на розгляд іракського парламенту. Нам належить обговорити цей законопроект і затвердити його», — сказав Осман. За його словами, парламентарії прагнуть ухвалити новий закон до початку суду над Саддамом Хусейном та іншими керівниками скинутого режиму. Раніше віце-прем’єр Іраку Ахмед Чалябі заявив, що чинний закон про спеціальний трибунал для суду над Хусейном потребує серйозної доробки та змін.