ЄЕП — за європейськими стандартами
Україна прагнутиме до поширення норм Європейського Союзу на діяльність Єдиного економічного простору «четвірки» СНД, заявляє заступник міністра закордонних справ Олександр Моцик. «Це сприятиме розвитку економічної інтеграції у масштабах усього європейського континенту та формуванню у перспективі ЄЕП», — сказав він у вівторок на брифінгу в Києві. Заступник міністра нагадав, що для України першочерговим й основним завданням при формуванні ЄЕП є створення «повномасштабної зони вільної торгівлі без обмежень і вилучень». «Створення такої зони сприятиме просуванню українського експорту на ринки країн-учасниць ЄЕП і дозволить збільшити потенціал розвитку економічного співробітництва, а також надасть імпульсу економічному зростанню нашої держави», — додав О. Моцик, передає Інтерфакс-Україна.
Москва робить зауваження Гербсту
У Москві звернули увагу на заяву посла США у Києві Джона Гербста, який висловив думку про те, що входження України до Єдиного економічного простору з Росією, Білоруссю та Казахстаном не повною мірою відповідає українським інтересам. «Така заява, зроблена американським дипломатом у традиціях епохи американо-радянського протистояння, та ще й у той час, коли президенти Росії та України обговорювали в Ялті перспективи економічної інтеграції держав СНД, викликає принаймні подив», — заявило Інтерфаксу джерело у Кремлі. Співрозмовник агентства наголосив, що дипломату третьої країни «не годиться фактично робити зауваження двом президентам». За його словами, російська сторона «хотіла б внести ясність у цю ситуацію». У зв’язку з цим співрозмовник агентства не виключив, що питання про контроль держдепартаменту США над його співробітниками за кордоном російська сторона може порушити під час візиту до США президента РФ Володимира Путіна. На прес-конференції минулого четверга в Києві Джон Гербст заявив, що входження України до Єдиного економічного простору не повною мірою відповідає її інтересам і може заважати інтегруватися до євроатлантичного простору.
Нашi вояки навчають американців стріляти з Калашникова
На базі п‘ятої окремої механізованої бригади, що увійшла до складу багатонаціональної дивізії «Центр — Південь» в Іраку, почалося формування батальйону територіальної самооборони. Десятиденна підготовка майбутніх іракських охоронців правопорядку, яких відбиратимуть із місцевих жителів, відбудеться на території базового табору українських миротворців в Аль-Куті під керiвництвом американських інструкторів, повідомляє прес-служба Міністерства оборони України. З огляду на те, що на озброєнні підрозділів самооборони будуть автомати Калашникова, українські інструктори організували для американських військових спеціальні заняття з вивчення тактико-технічних характеристик та матеріальної частини цього автомату.
Родичам жертв Дубровки — часткові компенсації
Уряд Москви готовий погодитися з вимогами постраждалих у теракті на Дубровці про компенсації матеріальних збитків, однак наполягає на скороченні сум. Як передає Інтерфакс, про це заявив представник уряду Москви Андрій Расторгуєв, виступаючи у вівторок у Тверському суді столиці. Так, наприклад, сім’ї загиблого барда й перекладача Олександра Карпова замість необхідних 228 тис. рублів щомісяця на кожного члена сім’ї А. Расторгуєв запропонував виплачувати по 460 рублів. Сукупну суму компенсації з моменту загибелі О. Карпова представник уряду Москви запропонував зменшити з 2,5 млн. рублів до 5 тис. рублів кожному. Олександр Карпов, за словами його матері, тільки за переклад російської версії лібрето мюзиклу «Чикаго» отримав понад $7 тис. Разом із тим, щодо низки позовів представник уряду Москви погодився з заявленими вимогами. Так, зокрема, він згоден із позовними вимогами Лариси Фролової, яка втратила у теракті сина й невістку і залишилася з двома внуками. Вона просить виділити їй у зв’язку з утратою годувальника 982 рублi щомісяця та по 1265 рублів кожному з онуків до їхнього повноліття.
США надають Туреччинi $8,5 млрд.
Сполучені Штати погодилися надати Туреччині позику в розмірі $8,5 млрд. як компенсацію за втрати, яких зазнала її економіка під час іракської війни. Домовленості про це міністр фінансів США Джон Сноу досягнув із представниками Анкари в кулуарах засідання керівництва Міжнародного валютного фонду (МВФ) у Дубаї. Пропозиція про надання цього кредиту вперше прозвучала ще під час іракської війни — незважаючи навіть на те, що Анкара відхилила прохання Вашингтона про передислокацію десятків тисяч американських солдатів на північ Іраку через територію Туреччини. Кредит надано на умовах проведення Туреччиною жорсткої економічної політики та співпраці зі США у питаннях, що стосуються Іраку. При цьому і Вашингтон, і Анкара офіційно заперечують існування будь-якого зв’язку між кредитом та відправкою турецьких солдатiв до Іраку. «Пакет допомоги, запропонований Сполученими Штатами Туреччині, та розміщення турецьких військ в Іраку — це два різних питання», — зауважив iз цього приводу міністр фінансів Сноу. Протягом останніх двох років, зіткнувшись iз найсерйознішою економічною кризою з 1945 року, Туреччина взяла у МВФ загалом $15 млрд. на підтримку своєї фінансової системи.