Чехія посилює прикордонний контроль
Чеська прикордонна поліція посилила контроль іноземців, які приїжджають до Чеської Республіки. Крім того, на чеських кордонах було вжито і інших заходів безпеки, метою яких є поліпшення охорони державного кордону в зв’язку з можливим конфліктом в Іраку. Одним з них є спільне патрулювання чеської і німецької поліції на спільній ділянці кордону. За словами прес-секретаря прикордонної поліції Гелени Фертшакової, війна в Іраку могла б викликати великий наплив біженців з місця конфлікту, передає «Радіо Прага».
Трагедія в нічному клубі
Щонайменше 39 чоловік загинули внаслідок пожежі в одному із американських нічних клубів. Трагедія сталася в невеликому містечку Уест-Уорвік, штат Род-Айленд. Ще близько 160 чоловік з пораненнями та опіками різного ступеня тяжкості відправлено до лікарні. Пожежа сталася у четвер увечері в клубі під назвою Station Club. У ході концерту було влаштовано феєрверк; за словами лідера рок-групи, це повинно було нагадувати 4 липня — День незалежності США. Як говорять очевидці, в цей момент у клубі знаходилося близько 300 — 400 чоловік. Коли тільки почалася пожежа, багато хто з них спробував залишити приміщення через розбиті вікна. Чотири дні тому 21 людина загинула і близько 50-ти було поранено внаслідок тисняви, яка виникла в одному з чикагських клубів. Причиною трагедії стало застосування одним із охоронців сльозоточивого газу при спробі утихомирити учасників бійки.
Іранський літак знищили противники Хатамі?
Саудівська газета «Ашарк Аль-Авсат» опублікувала вчора заяву раніше невідомої організації «Бригади Абу Бакра», яка бере на себе відповідальність за загибель іранського літака Іл-76. В опублікованій заяві говориться, що члени «Бригади Абу Бакра» пожертвували своїм життям для знищення літака, і що удари по іранському режиму будуть тривати. Видання зазначає, що, можливо, теракт міг стати помстою за арешт групи бойовиків організації «Аль-Каїда», які перейшли із Пакистану в Іран, повідомляє Інтернет-видання «ForUm». Літак розбився в ніч на 20 лютого при заході на посадку. На борту лайнера було 302 військовослужбовці. За попередньою версією, Іл-76 розбився через погані погодні умови.
В Італії страйкують машинобудівники
Восьмигодинний загальнонаціональний страйк машинобудівників, організований Загальною італійською конфедерацією праці розпочався в Італії. Машинобудівників підтримують робітники інших галузей промисловості, а також ремісники, які призупинили роботу на чотири години. Як заявив лідер профспілки Гуліємо Епіфані, страйк має на меті продемонструвати незгоду трудящих з індустріальною політикою, яку проводить уряд: влада не стимулює притік інвестицій, а італійська промисловість переживає спад. Уряд не погоджується з критикою, і міністр виробничої діяльності Антоніо Марцано в зв’язку з акцією протесту заявив, що справжній спад в економіці — явище тимчасове. Страйк супроводжується маніфестаціями в 120 містах Італії, враховуючи Рим, Мілан, Турін. Серед маніфестантів 70% працівників автоконцерну ФІАТ. Страйк підтримали 90% працівників венеціанського хімічного комбінату «Маргера», 100% робітників концерну «Піреллі», повідомляє РІА «Новости».
Латвія відмовилася відзначати День привидів 8 березня
Латвійський сейм відмовився офіційно визнати Міжнародний жіночий день 8 березня святковою датою, відхиливши відповідну пропозицію об’єднання «За права людини в єдиній Латвії». Депутати парламенту вважають, що «в цьому святі відчувається дихання комуністичних привидів — Клари Цеткін і Рози Люксембург», повідомило «Эхо Москвы». Особливо активно проти 8 березня виступив депутат фракції «Батьківщина і свобода» Юріс Добеліс. Виступаючи в парламенті, він заявив, що жінкам навряд чи сподобаються офіційні «поздоровлення самця з квіточками, який смердить дешевою горілкою». У промові Добеліса неодноразово зустрічалися вислови «тут дише червона Європа» і «нащадки червоних привидів не знають спокою». Об’єднання «За права людини в єдиній Латвії» щорічно під різними приводами намагається добитися включення 8 березня в список офіційних свят. Про свою підтримку законопроекту раніше заявляло багато жінок-парламентаріїв.
Довгоочікувана прем’єра
У Китаї відбулася прем’єра двогодинного фільму про життя легендарного лідера КНР Ден Сяопіна, повідомляє центральне китайське телебачення. Фільм почали знімати ще за життя Дена 1994 року, а закінчили через 6 років після його смерті. «Ден Сяопін» відразу привернув до себе увагу багатомільйонної аудиторії всієї країни, хоча і відрізняється від блокбастерів, знятих у США або Сянгані. Фільм розповідає про всі 93 роки життя людини, що зробила значний внесок в розвиток КНР. 1985 року часопис «Тайм» визнав Ден Сяопіна людиною року.