Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

13 серпня, 2002 - 00:00

Путін не прийшов на відкриття пам’ятника «Курську»

Учора у Москві відбулася церемонія відкриття пам’ятника 118 морякам, загиблим два роки тому внаслідок катастрофи на атомному підводному човні «Курськ». У церемонії взяли участь рідні загиблих і представники російського уряду, однак, всупереч загальному очікуванню, президент Путін на церемонії не був присутнім. Коли сталася ця трагедія, багато хто у Росії був обурений тим, що президент не визнав за необхідне перервати свій відпочинок у Сочі. Як повідомило Бі-Бі-Сі , багато родичів загиблих моряків «Курська» незадоволені рішенням прокуратури про закриття розслідування й збираються спробувати судовим шляхом з’ясувати правду. В кінці червня генеральний прокурор Росії Володимир Устинов оголосив дворічне розслідування причин загибелі підводного човна «Курськ» закритим. Згідно з офіційною версією, причиною загибелі 118 моряків визнано вибух торпеди. Це означає, що у зв’язку з трагедією «Курська» особистої відповідальності ніхто не нестиме.

У Колумбії — надзвичайний стан

Президент Колумбії Альваро Урібе оголосив про запровадження у країні надзвичайного стану. Він ухвалив це рішення після чергових зіткнень — з участю урядових сил, правих воєнізованих формувань і лівих повстанців. Урібе скористався статтею колумбійської конституції, яка дозволяє президенту призупинити дію громадянських свобод у разі загрози безпеці держави. Надзвичайний стан триватиме принаймні 90 днів. З минулої середи, коли Альваро Урібе приніс президентську присягу, в Колумбії було вбито більше 100 осіб. Основною ареною бойових дій став штат Болівар на півночі країни, де праві й ліві групи намагаються отримати контроль над плантаціями коки і золотими копальнями.

Ізраїльські держслужбовці страйкують

Життя в Ізраїлі практично завмерло на три години через страйк держслужбовців, у якому взяли участь сотні тисяч чоловік. Не працювали державне радіо і телебачення, зупинилися поїзди, було затримано авіарейси. Держслужбовці вимагали підвищення заробітної плати у зв’язку зі стрімко зростаючою інфляцією. Цей страйк — лише перший з акцій протесту, які планується провести у відповідь на запровадження урядом заходів суворої економії. Інтифада, що триває два роки, призвела до різкого скорочення інвестицій і зростання безробіття. Економічне становище палестинців також значно погіршилося через запроваджену ізраїльтянами на Західному березі комендантську годину й численні блок-пости.

Газета: 
Рубрика: