Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Планета

14 липня, 2011 - 00:00

Поліція Кіпру застосувала проти демонстрантів сльозогінний газ...

Кіпрська поліція застосувала сльозоточивий газ проти демонстрантів, які протестували біля президентського палацу проти передбачуваної халатності, яка могла спричинити вибух боєприпасів на військово-морській базі біля міста Лімасола. Через інцидент 12 людей загинули і 62 були поранені. У свою чергу демонстранти кидали каміння у бік президентського палацу і скандували гасла, вимагаючи відставки президента Дімітріса Хрістофіаса. У найбільшій у мирний час катастрофі на острові загинули, зокрема, глава ВМС Кіпру і начальник бази, який у минулому неодноразово сигналізував про погані умови зберігання вибухівки. Свої пости втратили міністр оборони і командувач кіпрською армією. Вибух також зруйнував найбільшу в країні електростанцію, що призвело до віялових відключень електроенергії. Власті спробували захиститися від жорсткої критики, заявивши, що неодноразово намагалися позбавитися від небезпечного вантажу, але не знайшли в ЄС країни, яка б погодилася прийняти його. Також офіційний представник уряду Стефанос Стефану заявив, що президент Хрістофіас не знав про сигнали керівництва бази щодо небезпечних умов зберігання вибухівки.

...А Белфаст пережив наймасовіші заворушення за рік

У столиці Північної Ірландії Белфасті сталися наймасовіші зіткнення молоді з поліцією. Правоохоронці були атаковані групою молодих людей, які кидали у них запалювальні бомби й каміння. У відповідь проти маніфестантів поліція застосувала гумові кулі й водомети. У результаті безладів постраждали 24 поліцейських, четверо з них були доставлені в госпіталь. Учасники безладів захопили рейсовий автобус, вигнавши з кабіни водія, і попрямували у бік поліцейського оточення, проте автобус врізався у припаркований автомобіль, так і не доїхавши до цілі. Пожежники, які прибули гасити пожежі в західному Белфасті, були атаковані запалювальними бомбами. Протестуючі закидали камінням і карети швидкої допомоги. За даними поліції, у безладах брало участь від 100 до 200 молодих людей. Сутички з поліцією продовжувалися до ранку. Відзначимо, що ситуація в Північній Ірландії щороку загострюється у день проведення параду, 12 липня, у якому беруть участь тисячі членів протестантського ордена оранжистів, які відзначають річницю перемоги армії протестантського короля Вільгельма III Оранського над військами поваленого ним католицького монарха Якова II у 1690 році. Протестанти, зазвичай, проходять і католицькими районами Белфаста, що часто призводить до насильства.

У Литві заборонили покажчики вулиць російською мовою

Головний адміністративний суд Литви постановив, що у Вільнюському районі таблички російською і польською мовами належить зняти і замінити їх табличками з написами литовською мовою. «Назви вулиць не можуть вважатися назвами організації національної громади чи інформаційними написами такої громади. На табличках з назвами вулиць може вживатися лише офіційна форма найменувань місцевостей, оскільки це пов’язано з уживанням державної мови у громадському житті», — підкреслив суддя. Цю вказівку суду адміністрація самоврядування Вільнюського району повинна виконати упродовж місяця. Рішення остаточне й оскарженню не підлягає. Таким чином, суперечку про таблички з назвами вулиць у Литві закінчено. Суд вирішив, що таблички з назвами вулиць мають бути замінені згідно з законом про державну мову і постановою уряду, що регламентує присвоєння назв вулицям, будівлям, спорудам та іншим об’єктам.

Наото Кан виступає за майбутнє без атомної енергії

Прем’єр-міністр Японії Наото Кан закликав країну повністю відмовитися від атомної енергетики й активніше використовувати альтернативні джерела енергії. Зокрема, під час телевізійної прес-конференції він заявив, що уряд розробить план поступової відмови від атомної енергетики. «Нашою метою буде створення суспільства, яке зможе існувати без атомної енергії», — повідомив він. АЕС забезпечують 30% електроенергії в Японії. До стихійних лих 11 березня, що призвели до аварії на АЕС «Фукусіма», влада Японії планувала збільшити цю цифру до 53% до 2030 року. Тим часом керівництво Японії планує провести випробування на безпеку всіх своїх ядерних реакторів. Атомні станції піддадуть таким самим навантаженням, яких зазнала в результаті землетрусу й цунамі «Фукусіма-1» у березні цього року.

Газета: 
Рубрика: