МПА СНД — за вільну торгівлю
Питання створення зон вільної торгівлі в рамках СНД та міграції будуть основними на черговому засіданні Міжпарламентської асамблеї (МПА) СНД, що відбудеться 8—9 грудня в Санкт-Петербурзі. Про це повідомив генсекретар МПА Михайло Кротов, який перебував у Києві і передав запрошення голові українського парламенту взяти участь у Асамблеї. Кротов вважає, що від запровадження режиму вільної торгівлі виграють усі країни Cпівдружності. Раніше Росія, яка підписала договір про вільну торгівлю з Україною, не виконувала його. Тепер ситуація змінилася. За словами генсекретаря МПА, розрахунки фахівців не підтвердили припущення про великі втрати Росії у випадку запровадеження режиму вільної торгівлі.
Крім того, за словами Кротова, МПА підготувала низку законопроектів з питань міграції. Іван Плющ висловився за уніфікацію законодавства країн Співдружності, зокрема, податкових кодексів — «саме цим, а не заявами ми допоможемо економічному співробітництву». Водночас український спікер зауважив, що встановлені між країнами СНД кордони вже не змінити і тепер треба все робити, щоб вони «не травмували душі людей».
Досі спостерігачі не помітили жодного реального сенсу існування Міжпарламентської асамблеї.
Акції «Майкрософта» знову падають
Найбільший в світі виробник програмного забезпечення з початку цього року стійко втрачає вагу на фондовому ринку. На початку тижня в черговий раз акції «Майкрософт» впали в ціні на 6%. Причиною цього експерти називають не тільки антимонопольне розслідування діяльності компанії, що продовжується в США, але і різке падіння попиту на комп’ютери, що вже торкнулося декількох великих в цій галузі фірм-виробників. Паливна криза, що охопила Європу і зачепила Америку, спричинила різке скорочення продажу персональних комп’ютерів, і відповідно падіння попиту на програмне забезпечення.
Акції «Майкрософт» з грудня 1999 р., коли вони коштували майже $120 за акцію, знизилися в ціні на 60% і тепер тримаються на відмітці приблизно $50 за акцію. Керівництво компанії сподівається виправити положення, яке існує на ринку програмного забезпечення, за рахунок операційної системи Windows 2000, про вихід якої компанія оголосила на початку цього року.
Президент Швейцарії покидає політику
Учора президент Швейцарської конфедерації Адольф Огі оголосив про намір наприкінці року піти у відставку з урядового коаліційного кабінету, у якому він провів 13 років. Своє рішення Огі пояснив бажанням проводити більше часу із родиною, зазначивши, що «покидає посаду подібно до атлета на вершині політичної кар’єри». 58-річний Огі, міністр оборони й спорту, а цього року ще й президент, згідно із принципом ротації цієї посади серед семи членів кабінету-Федеральної ради, заявив, що не втомився від роботи. Однак він відмовився сказати, що робитиме далі.
Відставка Огі, поміркованого представника Швейцарської народної партії може спричинитися до перерозподілу представництва у Федеральній раді. Нині партнери народної партії представлені в коаліційному уряді двома особами, тим часом як народники одним. Але тепер ситуація змінилася, після цьогорічних виборів ця партія стала другою. Тож цілком резонно вона може вимагати збільшити своє представництво в уряді за рахунок іншої партії. Такої думки дотримується один із лідерів народників Кріштоф Блошер, який, окрім цього, наполягає на запровадженні жорсткішої імміграційної політики.
Шарон іде у ва-банк?
Лідер опозиційної партії Лікуд Аріель Шарон відхилив пропозицію прем’єр-міністра Ізраїлю Ехуда Барака приєднатися до уряду надзвичайного стану. Шарон, візит якого став іскрою, що викликала хвилю насильства в Ізраїлі та на палестинських територіях, звинуватив Барака у поступках палестинцям на саміті в єгипетському місті Шарм ель-Шейк. Лідер Лікуду вважає, що домовленості в Шарм ель-Шейк означають повернення на шлях Кемп-Девідських мирних переговорів. Проти цього рішуче виступає ця опозиційна партія, яка є прихильником досягнення тимчасової угоди з палестинцями. Але, мабуть, опозиція відчуває можливість впроведення дострокових виборів у парламент і тому не хоче підтримувати Барака на плаву.