Сорос закликав МВФ не допомагати Росії
Американський фінансист Джордж Сорос заявив на форумі в Давосі, що Міжнародному валютному фонду слід припинити допомогу Росії, зважаючи на нинішній політичний клімат у цій країні. Провідний фінансист-філантроп зазначає, що конфлікт у Чечні є дуже тривожним сигналом. «Упродовж 10 років ми мали можливість впливати на події в Росії й підштовхувати її в правильному напрямку», сказав Сорос, який витратив за цей час понад $350 млн. на добродійні проекти в цій країні. Але тепер, за словами фінансиста, Росія рухається в неправильному напрямку. Схоже, що МВФ таки прислухається до поради Сороса. Заступник директора-розпорядника МВФ Стенлі Фішер заявив, що фактично не існує доказів того, що Росія зробила поступ у здійсненні економічних реформ, аби отримати черговий транш у $460 млн.
Американські дипломати занепокоєні майбутнім референдумом в Українi
Посольство США в Україні оприлюднило заяву з приводу проведення референдуму і парламентської кризи в Україні. Американських дипломатів цікавить: майбутній референдум трактуватиметься як консультативне опитування чи матиме юридичні наслідки. Посольство вважає, що політичні події навколо референдуму не повинні відволікати Україну від економічних перетворень, які «є ключовими для розвитку країни і її майбутнього процвітання». У заяві також зазначається, що для української демократії важливий «сильний парламент, здатний нормально функціонувати». Разом iз тим лорд Рассел-Джонстон має намір найближчим часом направити лист Президенту України Леоніду Кучмі з проханням припинити дію указу про всеукраїнський референдум до висновків венеціанської комісії щодо його відповідності Конституції України.
Російський депутат прогнозує нафтогазовий дефолт України
Один iз лідерів аграрної групи Держдуми Росії, народний депутат Микола Харитонов заявив, що Україна не може зміцнювати свою економіку без Росії. Він уважає, що заборгованість за газ, тим більше в період погашення зовнішніх позик, може призвести Україну до дефолту. За словами Харитонова, якби Росія раніше посилила свої вимоги, то «Москва через ці борги могла б мати пристойну власність, в тому числі й у Криму». Коментуючи парламентську кризу у ВР України, російський депутат заявив, що це «політична помста Леоніда Кучми вчорашнім суперникам-кандидатам у президенти», а проведенням народного референдуму Кучма хоче утвердитися «якщо не в економіці, то хоча б у політиці, оскільки всі гроші, які були вкладені в його перемогу, в тому числі й Заходом, йому доведеться відпрацьовувати не в інтересах України».
Китай викрав ядерну технологію i в Канаді?
Учора китайська газета «Женьмінь жибао» — рупор КПК — звинуватила канадську газету «Глоуб енд Мейл» «у поширенні чуток і фальсифікації фактів». Річ у тім, що канадська газета надрукувала статтю, в якій стверджується, що Китай таємно скористався ядерними технологіями Країни кленового листа, щоб створити власний ядерний реактор. Посилаючись на джерела зі служби безпеки, автор статті пише, що на початку 60-х років найкращі китайські розвідники вступили в контакт з інженерами, які розробляли реактор типу «Слоупоук». Крадіжку виявив науковець iз університету Торонто, побачивши 1985 року копію цього реактора поблизу Пекіна. Один із керівників китайського Інституту атомної енергії Чен Сюпін заявив з цього приводу, що схожість реактора нічого не доводить, адже, приміром, кожен автомобіль має чотири колеса. Втім, Канада після цього перестала продавати цей реактор, тим часом як Піднебесна поставила свою версію «Слоупоука» до Ірану, Сирії, Пакистану, Нігерії та Індії. Торік Китай таким же чином спростував звинувачення США про викрадення секретів виготовлення ядерних боєголовок та технології запуску ракет у цій країні.
Австрійські ультраправі — причина скандалу в Європі
Австрії загрожує призупинення членства у Європейському Союзі, якщо в цій країні буде зафіксовано порушення прав людини. Про це на тлі скандалу навколо Австрійської партії свободи заявив учора міністр закордонних справ Франції Юбер Ведрін. «Ми прагнемо відмови Австрійської партії свободи від посад у новому уряді. Якщо ж це станеться, то Австрія опиниться під пильним наглядом Європейського Союзу, якого не зазнавала ще жодна країна в цій організації», — підкреслив Ведрін в інтерв'ю радіо Франс-Інтернасьональ. Наразі лідер партії Свобода веде переговори із консервативною народною партією, яку очолює нині чинний міністр закордонних прав Вольфганг Шюссель, який, очевидно, стане канцлером. Реакцію Ведріна було спричинено заявою Гайдера цими вихідними про те, що президент Франції Жак Ширак — невдаха. Крім того, Гайдер звинуватив бельгійській уряд у корумпованості.
За матеріалами агентств АП та УНIАН