Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

27 січня, 2011 - 00:00

Рада Федерації схвалила Договір про СНО

Учора Рада Федерації схвалила закон про ратифікацію Договору про СНО. Причому документ підтримано одноголосно — за нього проголосували всі 137 сенаторів, які брали участь у засіданні. Новий Договір про СНО було підписано президентами Росії та США в квітні 2010 року в Празі. Представляючи його, голова комітету Ради Федерації в міжнародних справах Михайло Маргелов підкреслив, що він «зменшує глобальну ядерну небезпеку». Передбачається, що РФ і США скорочують і обмежують свої СНО так, щоб за сім років після набуття ним чинності сумарні кількості міжконтинентальних балістичних ракет, таких самих ракет на підводних човнах і бомбардувальниках не перевищать 700 одиниць. Для боєзарядів на цих носіях — 1550 одиниць, і для розгорнутих і нерозгорнутих пускових установок — 800 одиниць. «Право кожної сторони — самостійно визначати склад і структуру своїх СНО, — зазначив сенатор. Окрім стандартної норми «ратифікувати», закон містить детально прописані умови, на яких ратифікується документ, повноваження президента, уряду Росії і палат Федеральних Зборів у процесі його виконання.

Прем’єр КНР виступає за розширення можливостей критикувати владу

Влада Китаю потребує критики з боку населення для кращого служіння народові, заявив під час зустрічі з мешканцями країни прем’єр КНР Вень Цзябао, повідомляє газета «Цзінхуа шибао». За відомостями видання, минулого понеділка прем’єр Китаю вперше за 61 рік історії країни провів зустріч із прибулими до Пекіна в пошуку правди та захисту від місцевих урядовців мешканцями регіонів. Прем’єр Вень Цзябао поговорив із мешканцями, яких традиційно багато прибуваює до Пекіна наприкінці зими — початку весни напередодні проведення в столиці Всекитайських зборів народних представників, які відкриваються 5 березня. За інформацією видання, під час бесіди з громадянами прем’єр відзначив «необхідність розширення каналу, за яким люди могли б доносити до уряду свою думку та пропозиції, створювати умови, за яких народ міг би критикувати й контролювати можновладців». «Лише слухаючи голос народу, сміливо зустрічаючи його критику, уряд може ще краще служити прагненням своїх громадян», — зазначив Вень Цзябао під час зустрічі, яка відбулася в одному з пекінських відділень держуправління для прийому скарг населення. Прем’єр, як повідомляють ЗМІ, потиснув руки петиціонерам і пообіцяв виконати їхні прохання, якщо ті відповідають розумним вимогам. За словами прем’єра, метою його візиту в управління і зустрічі з народом було «зрозуміти, які ще залишаються проблеми в роботі влади». Найчастіше скарги населення в Китаї пов’язані зі спорами про знесення будинків і несправедливі компенсації переселенцям, а також проблемами екології та невиплати зарплати працедавцями.

Єгипет: троє загиблих у результаті антиурядових виступів

Водомети, сльозогінний газ і ґумові кулі застосувала єгипетська поліція в ніч на середу для розгону тисяч маніфестантів, присутніх на центральному майдані Каїра. Натхненні прикладом сусіднього Тунісу, десятки тисяч громадян Єгипту вийшли на вулиці столиці та інших великих міст, вимагаючи відставки президента Мубарака, який перебуває при владі 29 років. У місті Суеці при розгоні маніфестантів загинули дві людини, в Каїрі розгнівані демонстранти забили на смерть поліцейського. 77 чоловік постраждало, 23 з них — співробітники сил правопорядку. Спостерігачі вже назвали виступи «найбільшими» з часів хлібних бунтів 1977 року. У Каїрі 15 тисячам протестуючих протистояли до 30 тисяч поліцейських. Їм вдалося відтіснити людей із центрального майдану Тахрір, але багато хто перемістився на сусідні вулиці, збираючись продовжити акції. «Брати мусульмани» і партія ВАФД офіційно «День гніву» не підтримали, але й не заборонили своїм прибічникам брати участь у антиурядових акціях. Маніфестанти обіцяють продовжувати безтерміновий страйк доти, доки не буде виконано їхні вимоги — відставка уряду, розпуск парламенту, підвищення заробітної плати. Президентські вибори в Єгипті мають відбутися у вересні. 82-річний Хосні Мубарак наразі не повідомив про свій намір брати участь у них. Оглядачі говорять, що йому на зміну готується старший син Гамаль.

День Республіки по-індійськи

Учора в Індії традиційно широко відсвяткували День Республіки. Це свято було введене 1950 року і відзначається щорік 26 січня. Характерною рисою цього свята є організація святкових процесій у Делі, а також у столицях усіх штатів. На фото зображений військовий парад у Делі, що курсує центральним проспектом Радж Патх від Президентського палацу до Воріт Індії. По обидві сторони проспекту встановлюються яскраво оформлені платформи, що представляються багатотисячним глядачам і збираються з різних штатів країни. У процесії також беруть участь колони школярів, бой- і герлскаутів, народні танцюристи, оркестри. Параду передував урочистий церемоніал прибуття на Радж Патх президента та прем’єр-міністра країни, а також військовий парад військ столичного гарнізону, в ході якого демонструється сучасне озброєння, а над Площею Перемоги — Віджай-Чоук — пролітали ескадрильї літаків індійських ВПС. День Республіки — свято, до якого приурочуються різноманітні фестивалі народних танців та музики, театральні вистави. У Делі наступними днями після 26 січня на Національному стадіоні влаштовується дводенний фестиваль народних танців, в якому беруть участь представники практично всіх штатів Індії.

Газета: 
Рубрика: