До України приїдуть Горбачов і Райс
У вересні до України приїдуть екс-держсекретар США Кондоліза Райс і останній генсек Радянського Союзу, перший і останній президент СРСР Михайло Горбачов. Вони візьмуть участь у V симпозіумі світових лідерів і відвідають Росію, Туреччину, Грузію, Україну та Азербайджан.
Як повідомляє газета «Сьогодні», подорож «Global Challenges in а Post-Perestroika World», у якій візьмуть участь М. Горбачов, К. Райс і політичні експерти зі всього світу, почнеться 30 серпня в Москві, а закінчиться 17 вересня в Стамбулі. В Україні учасники симпозіуму проведуть три дні. На борту шикарного круїзного судна «Silver Wind» вони відвідають Ялту, Севастополь, Одесу й Первомайськ. Симпозіум буде відбуватися в режимі лекцій і обговорень проблемних питань екс-союзних держав з участю відомих вчених і політологів. Також будуть порушені питання розвитку незалежності на пострадянському просторі та розвитку природних ресурсів на Кавказі. Організатори симпозіуму обіцяють, що політики зустрінуться з урядами приймаючих країн, а також візьмуть участь у освітніх програмах та унікальних екскурсіях. Також у ході симпозіуму вони побувають у Сочі, Баку, Батумі й Тбілісі. www.liga.net
Митний союз запрацював
Президенти Росії, Білорусії і Казахстану Дмитро Медведєв, Олександр Лукашенко і Нурсултан Назарбаєв підписали угоду про набуття чинності Митного союзу трьох країн. Про це вчора заявив президент Росії в Астані, передає РИА «Новости». У відносинах між трьома країнами він набирає чинності сьогодні. Раніше повідомлялося, що Митний союз повинен був почати роботу вже 1 липня, проте до цього терміну з участю в союзі неповністю визначилася Білорусія. Втім, 3 липня Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ підписав усі необхідні документи. Таким чином, усі протиріччя між країнами, про які повідомлялося раніше, було знято. Формально Митний союз Росії, Білорусії і Казахстану почав діяти з 1 січня цього року. Проте, говорити де-факто про повноцінний союз і єдину митну територію трьох країн можна лише після набуття чинності загального Митного кодексу. Договір про Митний кодекс Митного союзу було підписано у Мінську 27 листопада 2009 року. Підписання договору було зумовлене необхідністю формування правової бази Митного союзу в рамках ЄврАзЕС з урахуванням поглиблення інтеграції між РФ, Білорусією і Казахстаном. При підготовці до формування Митного союзу, який повинен радикально спростити переміщення товарів між трьома країнами, в сторін виникло декілька економічних спорів, зокрема, щодо мита на експорт нафти і нафтопродуктів, а також щодо мита на ввезення імпортних автомобілів.
Два міністри Франції пішли у відставку після розтрати держкоштів
Відразу два французькі міністри були вимушені піти у відставку у Франції після скандалу у зв’язку із розтратою бюджетних коштів, повідомило вчора агентство Рейтер. Французький уряд втратив держсекретаря у справах співпраці і франкофонії Алена Жуаянде і держсекретаря у справах Великого Парижу Крістіана Бланка. Президент п’ятої Республіки Ніколя Саркозі уже затвердив відставку міністрів. Колишній глава французької авіакомпанії Air France Крістіан Бланк потрапив під пильну увагу преси минулого місяця, коли стало відомо, що він і його підлеглі витратили 12 тис. євро бюджетних коштів на сигари. Тоді Бланк визнав свою провину і зобов’язався сам сплатити за рахунком. Репутація Жуаянде постраждала, коли у пресі з’явилися повідомлення про те, що він орендував літак за 116,5 тис. євро для польоту у відрядження, враховуючи, що міг купити квиток на звичайний рейс. Літак було орендовано не на особисті гроші міністра. Викриття держсекретарів сталися тоді, коли уряд намагався показати, що в умовах жорсткого бюджетного дефіциту, міністри, як і все інше населення країни, прагнуть економії.
Американці «відгуляли» День незалежності
4 липня у США відсвяткували День незалежності. Цей день є основним державним святом США, що відзначається на честь прийняття Декларації незалежності — документа, що проголосив у 1776 році Штати самостійною і незалежною від Британії державою. У ній було закріплено сучасну назву країни — Сполучені Штати Америки. У всіх великих містах США відбулися святкові заходи: паради, концерти, феєрверки і традиційні пікніки. Святкування у країні відбулися спокійно за винятком штату Айова, де на традиційному параді у місті Бельвю стався нещасний випадок, коли два коні, що тягнули за собою віз, зіткнулися, і, скинувши вуздечку, понеслися у натовп глядачів. В результаті інциденту 60-річна жінка померла і ще 24 людини отримали поранення.
«Бензинові протести» в Iндії
В Індії відбуваються масові протести проти підвищення цін на бензин. Групи протестуючих перекрили низку важливих транспортних магістралей у столиці Нью-Делі. Протести також відбуваються у Мумбаї, Лакхнау, Колкате та інших містах. Учасники протестів також спробували зірвати роботу декількох станцій метро. У деяких регіонах натовпи намагаються перекривати залізничні колії. Протести організовано опозиційною партією «Бхаратія джаната партії» з участю низки лівих партій і рухів. Причиною для протестів стало прийняте минулого місяця рішення уряду про підвищення цін на бензин та інші види палива. Цей крок діючий кабінет пояснив необхідністю впоратися із загрозливим дефіцитом бюджету. На бензоколонках Нью-Делі ціна літра бензину, що становила приблизно 48,5 рупії (1,05 долара) за літр за тиждень зросла у низці місць до 52 рупій за літр (1,13 долара). Підвищення викликало гостре незадоволення громадськості. На думку місцевих оглядачів, «бензинові протести» дозволили роз’єднаній індійській опозиції об’єднатися і здійснити скоординовані виступи.