Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

4 червня, 2009 - 00:00

Білорусь та Україна підписали низку меморандумів

Шляхи та механізми забезпечення білорусько-українського співробітництва в посиленні інтеграції та кооперації. Про це заявив перший віце-прем’єр-міністр України Олександр Турчинов на спільній пре-конференції в Чернігові з першим заступником прем’єр-міністра Республіки Білорусь Володимиром Семашко. За словами чиновників, уряди та національні банки України та Білорусі підписали низку меморандумів щодо економічної взаємодії. Серед прикладів потенційних проектів Семашко назвав плани організації на базі Гомельського вагонно-ремонтного депо спільного виробництво пасажирських вагонів. Зі свого боку Олександр Турчинов повідомив, що практично підписано контракт про щодо поставок 750 млн. кіловат годин електроенергії до кінця 2009 р. За словами українського першого віце-прем’єра, це дуже важливо для України, адже вона прагне експортувати електроенергію до Західної Європи, і Білорусь тут — стратегічний партнер. Серед неврегульованих питань голови української та білоруської делегацій називали антидемпінгові розслідування, складнощі у розрахунках національними валютами. Інша популярна тема — газова — цього разу не обговорювалася. Але, відповідаючи на запитання, Олександр Турчинов запевнив — Україні вона цікава. Наша держава готова надати Білорусі допомогу як у будівництві газосховищ на її території, так і своїми потужності для зберігання газу, — повідомляє Володимир БОЙКО, Чернігів.

Молдавська опозиція зірвала вибори президента

Вчора діючому президенту Молдови Владіміру Вороніну не вдалося домовитися з лідерами опозиційних фракцій у молдавському парламенті про їхню участь у виборах президента країни. У голосуванні взяли участь лише 60 депутатів фракції комуністів. Згідно з конституцією, для обрання глави держави було необхідно 61 голос. На пост президента Молдови претендувало два кандидати — діючий прем’єр-міністр Зінаїда Гречаная та посол Молдови в Росії Андрій Негуцу. Нагадаємо, що перша спроба обрати главу держави 20 травня провалилася. Опозиція заявила про намір бойкотувати і другий тур голосування і домагатися дострокових виборів, що й було вчора зроблено. Зокрема, лідер альянсу «Наша Молдова» Серафим Урекян заявив журналістам після консультацій з Вороніним, що той дуже «пізно звернувся з пропозицією про співпрацю». «Ми не маємо морального права перед своїми виборцями йти на згоду з комуністами», — заявив лідер Ліберально-демократичної партії Влад Філат. Воронін у відповідь повідомив журналістам, що побажав своїм конкурентам «успішних дострокових виборів (до парламенту)». Згідно з конституцією, якщо парламент не може обрати президента, то Воронін повинен розпустити парламент і оголосити дострокові вибори.

Бразилія та Франція в траурі

Учора у Франції та Бразилії було оголошено день трауру по загиблих в авіакатастрофі над Атлантичним океаном. Нагадаємо, в понеділок авіалайнер А-330 французької авіакомпанії Air France зазнав аварію через влучання блискавки в літак, який опинився в зоні турбулентності, або ж через неполадки в енергоустаткуванні. Траурна служба у Франції пройшла в Соборі Нотр-Дам. Її відвідали французький президент Ніколя Саркозі та інші члени уряду. Тим часом, розслідування у справі аварії літака підтвердило, що знайдені в океані уламки належать саме зниклому літакові A330-200 з 228 людьми на борту. Представники Air France підтвердили, що в літаку був 61 француз і 58 бразильців. Серед інших пасажирів було 26 німців, дев’ять китайців, дев’ять італійців, шість шведів, п’ять британців, п’ять ліванців, четверо угорців, троє ірландців, троє норвежців і троє словаків. Авіалайнер летів рейсом із Ріо-де-Жанейро до Парижа.

З касти недоторканних — у спікери Iндії

Учора спікером нижньої палати індійського парламенту вперше було обрано жінку, вихідця з касти недоторканих Мейру Кумар. Кумар, дочка колишнього віце-прем’єра Бабу Джагджівана Рама, була висунута на пост спікера партією Індійський національний конгрес. Раніше вона посідала пост міністра водних ресурсів, також перебувала на дипломатичній службі в ранзі посла Індії в Іспанії, Великій Британії та на Маврикії. Нагадаємо, 14 травня в Індії завершився заключний етап парламентських виборів, участь у яких взяло участь близько 700 млн. людей. 20 травня президент Індії Пратібха Патіл офіційно запропонувала 76-річному Манмохану Сінгху сформувати уряд. Сінгх, який пішов з прем’єрського поста двома днями раніше, зміг заручитися підтримкою декількох партій, які пройшли в парламент за підсумками нещодавніх виборів.

Газета: 
Рубрика: