Київ вважає неприпустимим поширення чуток про расизм в Україні
Міністерство закордонних справ України негативно оцінює кампанію в ЗМІ Британії з дискредитації України напередодні Євро-2012. Про це на брифінгу в Києві заявив директор департаменту МЗС України з інформаційної політики Олег Волошин. «МЗС України схвильоване кампанією, розгорнутою в деяких ЗМІ Британії, із дискредитації України, а саме: поширюється інформація про те, що в Україні є загроза расизму», — заявив він. Волошин підкреслив, що «Україна — один із лідерів серед країн із боротьби з расизмом, ксенофобією, антисемітизмом. Поширення інформації в британських ЗМІ окремими громадськими представниками — це просто неприпустимо». Він повідомив, що МЗС України проводитиме роботу, щоб виключити такі інформаційні повідомлення: «Український народ надзвичайно толерантний. Ми впевнені, що Євро-2012 відбуватиметься в умовах абсолютної толерантності». Нагадаємо, раніше правозахисна організація Amnesty International у своєму повідомленні застерегла англійських фанатів, які збираються на Євро-2012 в Україну, остерігатися расизму й міліції.
У Москві розігнали акцію «ОкупайМур»
Десять осіб було затримано в Москві у ніч проти вівторка. Усі вони брали участь в акції «ОкупайМур» поблизу головного управління Міністерства внутрішніх справ по Москві, куди безстрокові гуляння опозиції перемістилися після затримання 18-річної активістки опозиції Александри Духаніної. За даними поліції, щодо чотирьох затриманих складено протоколи про адміністративну відповідальність за статтею «непокора законним вимогам співробітника поліції». З останніми провели «профілактичні бесіди», після яких відпустили. В акції «ОкупайМур» взяло участь кілька десятків осіб. Затримання протестувальників розпочалися близько восьмої вечора. Загалом до ВВС Тверське доправили 10 осіб. Серед них, за словами учасників акції, було й троє неповнолітніх. Як розповів Інтерфаксу один з лідерів опозиції Сергій Удальцов, затримані «нічого не робили, просто сиділи на бордюрі».
За голову Башара Асада призначили винагороду
Авторитетний саудівський релігійний діяч Алі аль-Рабіеї запропонував 450 тис дол. тому, хто зуміє вбити президента Сирії Башара Асада. Як оголосив сам імам, він вдався до цього кроку, почувши новини про різанину в сирійському місті Хулі, де в п’ятницю 25 травня було вбито не менш як 116 осіб. «Ми пропонуємо винагороду — 450 тис дол. тому (або тим), хто ліквідує Башара Асада — вбивцю, чиї злочини проти дітей і жінок приголомшили увесь світ», — написав в Twitter Алі аль-Рабіеї. Про реакцію саудівського королівського двору і сирійської влади на це оголошення поки що не повідомляється. Як повідомлялося раніше, увечері 25 травня Хула (один з оплотів опозиції) зазнала мінометно-артилерійському обстрілу, після чого на місто напали банди людей, озброєних холодною і вогнепальною зброєю. Внаслідок різанини було вбито понад сто осіб, зокрема 32 дитяти. Жителі міста поклали відповідальність за подію на алавітські загони «Шабіха», що виступають на боці уряду Сирії. Керівництво країни, у свою чергу, звинувачує в масових вбивствах бойовиків «Аль-Каїди». Нагадаємо, з початку повстання в Сирії в цій країні було вбито вже близько 13 тис. осіб.
Олбрайт і Ділана нагороджено медаллю Свободи
Президент США Барак Обама вручив у вівторок найвищу нагороду країни, що присуджується цивільним особам, — медаль Свободи — колишньому держсекретареві США Мадлен Олбрайт і музикантові Бобу Ділану. Мадлен Олбрайт удостоєно медалі за заслуги на посаді голови зовнішньополітичного відомства: за внесок у розширення НАТО, боротьбу з етнічними чистками на Балканах і протидію поширенню ядерної зброї, наголошується в документі. «Мадлен Олбрайт була першою жінкою, що обійняла цю посаду», — йдеться в заяві Білого дому. Музикант Боб Ділан вже є лауреатом національної медалі за заслуги в галузі мистецтва. «Творчість Боба Ділана помітно вплинула на рух за громадянські свободи 1960-х років й на американську культуру останніх п’ятдесяти років», — наголошується в повідомленні. Президент Ізраїлю Шимон Перес також став лауреатом найвищої нагороди США за внесок у врегулювання ситуації на Близькому Сході, а також за зміцнення зв’язків між Ізраїлем та США. Окрім того, президент США Барак Обама посмертно нагородив медаллю Свободи учасника Польського руху опору Яна Карського, який розповідав політикам Європи та США про жахи Голокосту. До лауреатів також увійшли письменниця Тоні Моррісон, яка стала 1993 року першою афроамериканкої, що отримала Нобелівську премію, і суддя Верховного суду США Джон Пол Стівенс, який пішов 2010 року на пенсію.