Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

20 травня, 2008 - 00:00

Матеріальний збиток від циклону «Наргіз» у М’янмі склав $10 млрд.

Уряд М’янми оцінює матеріальний збиток, нанесений країні 2 травня циклоном «Наргіз», у 10 млрд. доларів, повідомило в понеділок сінгапурське он-лайн-видання Стрейтс Таймс з посиланням на заяву глави МЗС Сінгапура Джорджа Ео за підсумками екстреної наради голів МЗС країн-учасниць Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН). Ео також повідомив, що АСЕАН у співпраці з ООН проведе 25 травня в Янгоні міжнародну донорську конференцію. Крім того, міністри домовилися створити «координаційний механізм під егідою АСЕАН» для надання допомоги потерпілим внаслідок урагану. М’янма також погодилася прийняти допомогу іноземних медиків АСЕАН. За останніми офіційними даними, жертвами циклону стали близько 78 тис. людей. Ще 56 тис. вважають такими, що зникли без вісти. На думку експертів ООН, реальне число жертв може значно перевищити офіційні цифри.

Іран та МАГАТЕ досягли «позитивних результатів»

Іран та Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) в ході трьох раундів переговорів, що відбулися в квітні-травні по іранській ядерній програмі, досягли «позитивних результатів», заявив у понеділок офіційний представник МЗС Ісламської Республіки Мохаммад Алі Хоссейні. «Останній візит делегації МАГАТЕ до Тегерану був успішним, ми досягли позитивних результатів», — повідомив журналістам іранський дипломат. «Ці консультації пройшли в рамках співпраці Ісламської Республіки та МАГАТЕ», — додав Хоссейні. За його словами, генеральний директор МАГАТЕ Мухаммед ель-Барадеї відобразив прогрес та результати у своїй черговій доповіді по Ірану, яку він традиційно представляє перед засіданням сесії Ради керівників міжнародного атомного відомства.

У Туреччині заборонено куріння в громадських місцях

Закон, який забороняє курити в громадських місцях, адміністративних установах, лікарнях, школах та на робочих місцях, набирає чинності в понеділок у Туреччині. Разом із тим, власники барів та ресторанів дістали право на перехідний період для того, щоб підготувати все необхідне для виконання нових вимог: в цих закладах паління буде повністю заборонене з початку липня цього року. Закон, який забороняє куріння в громадських місцях, був схвалений парламентом країни в січні. Проте, поки неясно, наскільки чітко місцеві жителі будуть дотримуватись нових правил. Навіть деякі депутати попередили, що в стінах парламенту вони мають намір порушувати ухвалений ними закон.

Грузинський тест на демократію

Тестом на демократію назвав грядущі 21 травня парламентські вибори в Грузії голова місії спостерігачів Євросоюзу (ЄС), представник ЄС на Південному Кавказі Пітер Семнебі. Грузинські парламентські вибори стануть перевіркою популярності правлячої партії «Національний рух», що побудувала передвиборчу кампанію на критиці «агресивної» політики Кремля — тезі, що об’єднує в Грузії навіть непримиренних політичних противників. Як передає Reuters, аналітики вважають, що хоч популярність лідера партії, президента Михаіла Саакашвілі, похитнулася, «партія влади» спроможна виграти вибори 21 травня, але скоротить представництво в парламенті. Тим часом, згідно опублікованим щоденною газетою «Резонанси» опитуванням, за тиждень до виборів у парламент Грузії у партійному рейтингу лідирує блок «Об’єднана опозиція — праві» з 33,99%, випереджаючи «Єдиний національний рух» із відривом, трохи більшим двох відсотків. На третьому місці «Християнсько-демократичний рух» із 11,83%. За трійкою лідерів слідують Лейбористська партія, що набрала 9,29%, і Республіканська партія — 7,58%. У парламент нового скликання ввійдуть 150 депутатів. Із них 75 будуть вибрані за партійним списком на підставі подолання п’ятивідсоткового бар’єра і ще 75 депутатів потраплять до парламенту за мажоритарною системою.

Іммігранти в ПАРЄ шукають захисту в поліції

У Південній Африці тисячі іммігрантів із сусідніх країн шукають притулок у поліцейських дільницях та церквах у зв’язку з нападами на них. За останні дні було вбито щонайменше 20 іммігрантів, переважно, із Зімбабве. За деякими даними, в ПАРЄ перебуває близько трьох мільйонів вихідців із сусіднього Зімбабве. Насильство спровоковане чутками, нібито через прибульців південноафриканці втрачають робочі місця. Багато хто в Південній Африці вважає іммігрантів винними в цілій низці проблем, що стоять перед південноафриканським населенням — такими, як високий рівень злочинності, безробіття й нестача житла. Минулими вихідними центр Йоганнесбурга нагадував зону військових дій. Місцева поліція за допомогою сльозоточивого газу та гумових куль намагалася розігнати натовпи південноафриканців, які розшукували вихідців з іноземних держав і громили магазини та лавки, що їм належать. Представники поліції заявили, що за минулі вихідні заарештовано понад 200 осіб. Лідер правлячої партії Африканський національний конгрес і віце-президент країни Джейкоб Зума засудив акти насильства. Один із провідних церковних діячів ПАРЄ єпископ Пол Веррін, вимагає оголосити в країні надзвичайний стан.

Газета: 
Рубрика: