Буш розпочав близькосхідне турне
Президент США Джордж Буш розпочав восьмиденне турне шістьма країнами Близького Сходу, в ході якого він уперше за сім років перебування в Білому домі відвідає Ізраїль, а також здійснить візит до Кувейту, Бахрейну, Об’єднаних Арабських Еміратів, Саудівської Аравії та Єгипту. «У вівторок я піднімуся на борт літака ВПС-1 і вирушу в поїздку на Близький Схід. Це регіон, який має величезне стратегічне значення для США, і я з нетерпінням чекаю на цей візит», — повідомив Буш у щотижневому радіозверненні до країни. У зверненні президент зазначив, що «народи Близького Сходу можуть бути впевнені в тому, що сила свободи переможе тиранію і терор», і підкреслив, що цей заклик буде головною темою його майбутнього візиту в регіон. Анонсуючи поїздку Буша, радник президента США з національної безпеки Стівен Хедлі минулого тижня підтвердив, що іранська тема буде порушуватиметься на переговорах президента США з лідерами в регіоні. У зв’язку з візитом Буша до Ізраїлю та інших країн регіону міжнародна терористична організація «Аль-Каїда» закликала мусульман «зустріти Буша бомбами і замінованими авто».
У Косові створено коаліційний уряд
Дві головні партії Косова сформували коаліцію, яка збирається проголосити незалежність краю від Сербії. На чолі коаліційного уряду стане лідер Демократичної партії Косова і колишній польовий командир Хашим Тачі. Семеро його колег по Демократичній партії Косова отримають міністерські портфелі. Нинішній президент краю Фатмір Сейдіу, котрий очолює Демократичну лігу Косова, залишиться на своєму посадi. Міністерські посади в кабінеті отримають п’ять його однопартійців. Обидві партії виступають за незалежність краю, однак до президентських виборів у Сербії гучних заяв про відділення від Сербії, скоріш за все, не лунатиме. Албанська більшість Косова сподівається, що США і Європейський Союз визнають незалежність нині сербського краю, незважаючи на заперечення з боку Росії.
Литва вимагатиме від Росії компенсації
Президент Литви Валдас Адамкус, формулюючи зовнішньополітичні завдання на рік, що настав, заявив, що Росія має визнати факт радянської окупації Литви і відшкодувати всі заподіяні збитки. За його словами, Литва збирається вимагати грошову компенсацію. Роки, проведені у складі СРСР, офіційний Вільнюс оцінив у 28 мільярдів доларів. Розмір компенсації уряд Литви визначив разом з експертами ще кілька років тому. За словами президента Литви, вирішення цього питання лишається у списку важливих зовнішньополітичних цілей країни. Виступаючи на засіданні колегії Міністерства закордонних справ Литви, Адамкус також зазначив, що «діалог із Росією з цього питання може бути щирим лише в тому разi, якщо ми будемо базуватися на спільних ціннісних поняттях». Серед інших пріоритетів найближчого часу в роботі МЗС він назвав підготовку Литви до головування в ОБСЄ та Євросоюзі, а також вступ у «зону євро» і забезпечення енергобезпеки країни.