Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Планета

17 жовтня, 2012 - 00:00

Президент Грузії повернув громадянство Іванішвілі

Бідзіна Іванішвілі — майбутній прем’єр-міністр Грузії і лідер коаліції, що здобула перемогу на парламентських виборах, — знову отримає грузинське громадянство, якого його позбавили 2011 року. Президент Грузії Михайло Саакашвілі підписав указ про повернення громадянства Іванішвілі. Документ набере чинності, коли Франція припинить громадянство політика у своїй країні, повідомила вчора прес-секретар президента Манана Манджгаладзе. Іванішвілі позбавили громадянства невдовзі після того, як він заявив про намір створити партію і брати участь у виборах. Офіційною причиною позбавлення громадянства стало набуття ним громадянства Франції, але опозиція визнала це рішення політично мотивованим. Нагадаємо, опозиційна коаліція «Грузинська мрія», яку очолює Іванішвілі, набрала близько 55% голосів на парламентських виборах 1 жовтня, отримавши 83 місця в парламенті.

Радован Караджич: «Я зробив усе, щоб уникнути війни»

Колишній лідер боснійських сербів Радован Караджич вважає, що замість обвинувачення у воєнних злочинах його слід було б заохотити за зусилля щодо запобігання війні. Про це він заявив на процесі в Гаазі. Як передає Euronews, учора він приступив до представлення доказів своєї невинуватості Міжнародному трибуналу в колишній Югославії. 67-річний лікар-психіатр спростував висунені проти нього звинувачення і заявив, що 20 років тому зробив усе, що було в людських силах для уникнення війни. «Я зробив усе можливе для зменшення людських страждань, — заявив Караджич у суді. — Я багато разів зупиняв нашу армію, коли вона була близькою до перемоги, намагався укласти мир із противником і дотримуватись норм міжнародного права». Радован Караджич постав перед Гаазьким трибуналом три роки тому. До цього йому майже 13 років удавалось переховуватись від правосуддя. Колишнього президента боснійських сербів обвинувачують у геноциді, воєнних злочинах і злочинах проти людяності під час Боснійської війни 1992—1995 рр. Так, на Караджича покладається відповідальність за загибель 10 тис. осіб під час обстрілу Сараєво, що опинилось в облозі боснійських сербів під його керівництвом. Ставиться йому в провину й організація різанини в Сребрениці, в ході якої загинуло близько 8 тис. боснійських мусульман — хлопчиків і чоловіків. У цілому колишньому лідерові боснійських сербів пред’явлено обвинувачення за десятьма пунктами. Раніше Гаазький трибунал виправдав його за одним епізодом геноциду. Сам він просить визнати його невинуватим за всіма пунктами.

Клінтон узяла на себе відповідальність за загибель посла в Бенгазі

Голова Держдепартаменту США Гіларі Клінтон узяла на себе відповідальність за загибель американського посла Кріса Стівенса в Бенгазі. Про це повідомляє CNN із посиланням на заяву, зроблену пані Клінтон під час візиту до Перу. «Я беру на себе відповідальність. Я відповідаю за 60 тис. співробітників держдепартаменту США в усьому світі, в 250 представництвах», — заявила вона. Її слова стосувалися дискусії, що розгорнулась у США довкола ситуації з охороною консульства в Бенгазі. Республіканці звинуватили президента Барака Обаму і віце-президента Джо Байдена в тому, що вони не відповіли на прохання співробітників американського представництва вжити посилених заходів безпеки, що й призвело до трагедії. Клінтон запевнила, що президент і віце-президент не можуть мати до цього стосунку, оскільки всі подібні рішення приймаються на рівні Держдепартаменту. Голова Держдепу зазначила, що прийняла загибель Стівенса як особисту трагедію.

Куба скасовує виїзні візи для своїх громадян

Куба оголосила про скасування обов’язкових дозволів на виїзд за кордон для громадян країни. Як повідомили державні ЗМІ, зміна набере чинності 14 січня 2013 року. Нині кубинцям необхідно отримувати виїзну візу, що забирає багато часу і коштів. Опозиціонерам часто в дозволі на виїзд відмовляють. Ця постанова стала черговим кроком у серії реформ, що проводяться президентом країни Раулем Кастро. Згідно з новим законодавством, кубинці зможуть перебувати за кордоном до 24 місяців замість нинішніх 11 без необхідності повернення на батьківщину, аби продовжити термін дії дозволу. Для отримання дозволу кубинцям знадобиться паспорт і віза. У минулому той, хто намагався залишити Кубу, вважався в країні зрадником і ворогом революції.

Газета: 
Рубрика: