Грузія звинувачує Росію у шпигунстві
Міністерство внутрішніх справ Грузії видвинуло звинувачення у шпигунстві чотирьом російським офіцерам, затримання яких два дні тому викликало серйозну кризу в стосунках Москви та Тбілісі, повідомив представник МВС Грузії. Крім того, за словами представника МВС Грузії, один із затриманих російських контрактників, який був водієм офіцерів і громадянином Грузії, звільнений учора. Як заявив міністр внутрішніх справ Вано Мерабішвілі (на фото), слідство має у своєму розпорядженні дані про те, що російські офіцери протягом декількох років займалися протиправною діяльністю. Напередодні Москва, яка звинуватила Грузію в неправомірних діях при арештах російських офіцерів, відкликала посла для консультацій і оголосила про початок часткової евакуації членів родин iз російських установ у Грузії. Окрім того, МЗС РФ рекомендував російським громадянам утриматися від відвідувань цієї країни. Російська влада зажадала обговорити затримання її військовослужбовців у Тбілісі та Батумі на засіданні Ради безпеки ООН і пообіцяла «адекватну» реакцію на дії грузинської влади.
Молдова називає умови демократизації Придністров’я
Голова парламенту Молдови Маріан Лупу заявив, що демократизація Придністровського регіону можлива лише після повного виведення російських миротворців. «Організація вільних і демократичних виборів у придністровському регіоні може стати можливою лише після виконання ухвал Стамбульського саміту 1999 року, повного виведення російських військ із Придністров’я та демілітаризації збройних формувань регіону і, особливо, після зняття існуючою в Лівобережжі Дністра системи придушення демократичних цінностей», — сказав М. Лупу вчора на міжнародному семінарі «Шляхи демократизації придністровського регіону», який проходить у Кишиневі. Він зазначив, що, незважаючи на те, що ці умови поки що не створено, Кишинів ініціював процес демократизації Придністровського регіону. За словами спікера, підтримка міжнародних донорів потрібна для підтримки спільних ініціатив неурядових організацій з обох берегів Дністра з метою створення возз’єднаного громадянського суспільства, заснованого на спільних цінностях і принципах.
Космічна туристка справилася
Перша космічна туристка американка іранського походження Аньюша Ансарі (на фото) успішно і повністю виконала всі наукові експерименти на орбіті. При цьому вона досить швидко пристосувалася до нездужання, яке звичайно відчувають космонавти на орбіті. За час польоту вона провела три наукових експерименти, зробила сотні світлин Землі і взяла участь у декількох освітніх телепередачах. Дівчина закінчила університет Джорджа Вашингтона, отримавши диплом магістра електротехніки, після чого зробила кар’єру в сфері телекомунікацій і програмування, відкривши разом із чоловіком власну фірму. Космос з дитинства був її заповітною мрією. Точна вартість польоту Ансарі не називають, але, приблизно, за право провести декілька днів на борту орбітальної станції американка заплатила понад $20 млн.
США узаконюють використання військових трибуналів
Сенат США схвалив законопроект, який викликав гостру полеміку, і відповідно до якого дозволяється використовувати військові трибунали для судів над гаданими терористами. Раніше цей документ 253 голосами проти 168 було схвалено нижньою палатою Конгресу США і тепер він надійде на підпис президентові Джорджу Бушу. Більшість представників Демократичної партії виступали проти законопроекту, наполягаючи на тому, що він юридично суперечить презумпції невинності. Американські правозахисники розцінили підсумки голосування як «драматичний відступ у галузі прав людини». ЗМІ у Вашингтоні зазначають, що законопроект схвалено майже через п’ять років після створення американцями на військовій базі в Гуантанамо (Куба) в’язниці для утримання без суду та слідства численної кількості людей, затриманих у Афганістані та Іраку за підозрою у причетності до тероризму.