У вересні невтомний Римський Папа Іван Павло II відбуває у нову поїздку з візитами до Вірменії та Казахстану. Як повідомила прес-служба Казахстану, Іван Павло II прибуде з державним візитом до Астани 23—25 вересня на запрошення президента Нурсултана Назарбаєва, який особисто знайомий iз Понтифіком і навіть гостював колись у його літній резиденції Кастельгондольфо.
У Казахстані Папа зустрінеться також iз вірними Католицької церкви — з католиками та греко-католиками. У країні, де зареєстровано понад 2500 релігійних об’єднань (з них 1200 мусульманських), налічується 68 католицьких громад. Є там також і українські греко-католики, якими опікується Києво-Вишгородський екзарх єпископ Василій. Українські греко-католики потрапили до Казахстану в 1950-ті роки переважно далеко не iз своєї волi. Сьогодні стараннями владики Василія там відновлено шість громад, збудовано три невеликі храми, працює три подвижники-священики, які, буває, їздять за 1000 кілометрів аби відслужити святкову службу. Немає жодного сумніву, що Папа Римський матиме в Казахстані зустрічі з українськими греко-католиками, з їхніми пастирями.
25 вересня Папа Іван Павло II прибуде з Казахстану до Вірменії, яка саме нинi відзначає 1700-річчя хрещення країни. У 300 році цар Тіридат III прийняв хрещення з рук Григорія Просвітника — апостола вірмен. Тоді Вірменія стала першою країною світу, де християнство було проголошене державною релігією — майже за 150 років до того, як це сталося у Римській імперії. Варто відзначити, що переважна більшість вірменів — члени Вірменської Апостольської церкви, яка не входить до світової спільноти православних церков, бо сповідує монофізитство — віру в те, що Ісус Христос має тільки одну природу, Божественну. Незначна частка вірмен входить до складу унійної та католицької церков. Резиденцією вірменських католікосів (патріархів) є теократичне місто Ечміадзин, закладене ще 303 року. Саме тут, у Ечміадзині, готується резиденція для Івана Павла II.
Програма візиту Папи до Вірменії включає зустрічі з президентом країни Робертом Кочаряном, з католикосом Гарегіном II, вшанування меморіалу жертвам геноциду 1915 року, а також присутність на освяченні нового ювілейного собору Св. Григорія Просвітителя. Римський Папа відвідає великі святині вірмен, зокрема, монастир Хор Вірап, де було ув’язнено Григорія Просвітителя. 27 вересня Римський Папа повернеться до Ватикану.
Ці два майбутніх візита Папи Івана Павла II є ще одним моральним прикладом його неустанного служіння своїй справі, своєму покликанню, Ідеї Єдності Християнства. Попри вік, хвороби та упереджене ставлення деяких фундаменталістів як у межах Католицької церкви, так і поза нею.