У комерційному центрі міста Лоян провінції Хенань в центральному Китаї щонайменше 309 чоловік загинуло від найсильнішої пожежі, яка сталася 25 грудня в 21.35 за місцевим часом, повідомило інформаційне агентство «Синьхуа». За одними даними, вогонь виник у підвалі будівлі, за іншими — на першому поверсі. Він швидко поширився по будівлі, відрізавши від виходу робітників, які проводили ремонтні роботи на 3-му і 4-му поверхах, а також близько 200 відвідувачів популярної дискотеки. За декілька хвилин вихід для тих, хто знаходився на верхніх поверхах, було відрізано. Почалася паніка. За словами очевидців, через 15 хвилин після початку пожежі декілька чоловік виплигнуло з вікон дискотеки. Всі вони врятувалися і обійшлися легкими травмами, але більшість загинуло, задихнувшись від диму. Жертвами пожежі в більшості своїй стали християни, які відзначали католицьке Різдво на дискотеці. Як повідомив iз Китаю кореспондент британської телерадіомовної корпорації Бі-Бі-Сі, незважаючи на неофіційний характер свята Різдва в Китаї, цей день люди стараються відзначити відвідуванням ресторанів, нічних клубів та інших місць відпочинку. Саме тому будівля була переповнена.
Рятівникам і пожежникам, що прибули на місце події, вдалося евакуювати декілька десятків чоловік, яких з опіками і отруєннями доставлено до лікарень. Вогонь повністю погасили лише через кілька годин. У гасінні пожежі і проведенні рятувальних операцій брало участь понад 20 пожежних машин і 720 поліцейських. На місці трагедії працює комісія з представників влади міста і провінції Хенань.
Основна версія пожежі — необережне поводження з вогнем під час ремонтних робіт у приміщенні. Вогонь міг виникнути внаслідок порушення техніки безпеки, аварійного стану проводки. Останнім часом країну охопив будівельний бум. Дешевизна і швидкість зведення будівель часом переважають над правилами безпеки. На початку грудня в південному місті Доньгуань завалився торгівельний центр, забравши з собою вісім людських життів. Тоді розслідування дійшло висновку, що опори будівлі не змогли витримати чергову надбудову на другому поверсі. За останні десятиріччя в Китаї сталося декілька значних пожеж з великими жертвами. Зокрема, в 1977 р. в Синьцзяні в полум’ї загинуло 694 чоловіка, 597 з яких були діти. У березні 2000 р. в місті Цзяоцзу від пожежі, що сталася у відеозалі, загинуло 74 чоловіка.