Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ПРО НАС

10 квітня, 1999 - 00:00

«Власне бачення України в тому, що загальна стратегія Європейського Союзу має піти далі, ніж просто передбачувані чемності у визнанні важливих спільних інтересів і стратегічного партнерства. У стратегії має бути чітко визнано, що Україна є потенційним кандидатом у члени ЄС згідно з так званими копенгагенськими критеріями — і це є основою нинішнього раунду переговорів про розширення. Іншими словами, ухвала лідерів ЄС на копенгагенському саміті в червні 1993 року відкрити двері до ЄС центрально- і східноєвропейським країнам, що задовольняють економічним і політичним вимогам, має означати, що Україна може туди теж вступити за тих самих умов».

«Юеропіен Ріпорт», 7 квітня

«Ніхто ніколи не доведе, що «Тойота» В'ячеслава Чорновола не випадково потрапила під «КамАЗ». Адже те, що загибель Андрія Амальріка на французькій дорозі шляхом до Іспанії на якийсь конгрес, де він повинен був викривати СРСР, — не автокатастрофа, а вбивство, не доведено досі. І на машину Ірини Каплун 1980 року наїхала якась вантажівка абсолютно випадково. І довгі роки вважалися нещастями, автокатастрофами й випадковостями вбивства Бандери, Міхоелса та митрополита Філіпа Количева».

«Новое время», 4 квітня

«Останню екранізацію твору Сенкевича «Вогнем і мечем» хочуть подивитися 20 мільйонів поляків... Антиукраїнським цей фільм не є, хоча критики відзначають, що польські гусари в сяючих панцирах у кадрі виглядають як ототожнення західної цивілізації і культури, проти якої виступає дикий і кровожерний азійський набрід. Не можна не усвідомлювати, що поляки стосовно України мають приблизно таке ж глибоке почуття культурної вищості, як німці щодо поляків. Але з іншого боку — необов'язково сприймати пригодницький фільм з погляду політичної коректності. В Україні польський фільм у будь-якому разі вже має касовий успіх».

«Франкфуртер Рундшау», 8 квітня

«Шестикласники середньої школи в Малберрі впродовж двох тижнів старанно працювали над розписуванням українських великодніх яєць. Вчителька англійської мови Обірні сказала, що до кінця тижня 225 учнів розпишуть великодні яйця — це вже стало традицією в цій школі. Перед

Переклад Наталі ВІКУЛІНОЇ, «День»
Газета: 
Рубрика: