Ткаченко вважає, що Україна зробила «багато кроків», прагне бути повноправним членом організації, але водночас не хоче, аби «нею маніпулювали». Якщо український спікер хотів здивувати Раду Європи, то, здається, своєї мети він досяг — у цій організації знають, що Україна на шляху до Європи просто пробуксовує.
Гі Дюфор, співсекретар Комітету моніторингу за виконанням зобов'язань країн—членів РЄ:
— Як відомо, асамблея в січні ухвалила резолюцію з рекомендаціями щодо зобов'язань України. Там сказано, що якщо Україна не досягне відчутного прогресу в декількох галузях, Асамблея на початку червневої сесії говоритиме про припинення повноважень української парламентської делегації. Ми усвідомлюємо, що з часу ухвалення Конституції 1996 року в Україні реально не відбулося значного прогресу на шляху до демократії. Ми очікували змін у новому цивільному кодексі, новому кримінальному кодексі, новому законі про політичні партії, і, звичайно, ратифікації 6 протоколу. Від доповіді двох представників РЄ, що перебувають в Україні з 9 травня, залежить, чи йтиметься на червневій сесії про призупинення повноважень делегації.
На другій зустрічі голів держав Ради Європи президент Кучма сказав, що мораторій діє і смертні вироки не буде виконано. Тож для нас його висловлювання стосовно того, що масового вбивцю Анатолія Онопрієнка має бути страчено, є неприйнятними. Я розумію, що в Україні почалася президентська кампанія, і в цей час кожен лідер має іноді говорити те, що він думає. Позицію ж Асамблеї чітко висловлено в одній з резолюцій — якщо в Україні буде страчено принаймні одну людину, парламентську делегацію України автоматично позбавлять повноважень.
Стосовно українських в'язниць. По- перше, в Україні сильною є тенденція садити людей у в'язниці — замість того, щоб знайти альтернативне покарання. По-друге, Раді Європи відомо, що умови у в'язницях є справді жахливими. Ми знаємо, що ви маєте фінансові труднощі. Але фактично ми пропонуємо властям не поліпшувати тюрми, а змінити традицію в Україні відправляти туди людей — замість того щоб, приміром, накласти на них штраф. Україна фактично єдина країна Ради Європи, яка не виконує своїх зобов'язань щодо скасування смертної кари. З 9 листопада 1995 року, коли Україна вступила до РЄ й пообіцяла запровадити мораторій, до 11 березня 1997 року було здійснено 212 смертних вироків. Ці цифри було засекречено. Тобто в той час як виконувались страти, Рада Європи була впевнена, що в Україні діє мораторій на смертні вироки.
Також ми знаємо про тисячі випадків корупції в Україні.