У своєму сьомому й останньому щорічному посланні до Конгресу США «Про положення країни» Джордж Буш спробував заспокоїти американців щодо стану економіки США й пообіцяв їм процвітання. «Секрет нашої сили й диво Америки полягають у тому, що наша велич постає не від нашого уряду, а від сили духу й рішучості наших людей. Доти, доки ми продовжуватимемо довіряти нашим людям, наша нація процвітатиме, наша свобода буде захищена й становище нашої країни залишатиметься міцним», — заявив Буш. Його виступ продовжувався 53 хвилини й при цьому 72 рази припинявся бурхливими й тривалими оплесками, під час яких багато законодавців за традицією вставали й продовжували аплодувати президенту стоячи.
Конституція США наказує президенту докладати Конгресу, як йдуть справи в країні, але розпливчато зобов’язує його робити це «час від часу». Традиція щорічних виступів перед обома палатами Конгресу зав’язалася при першому американському президентовi Джорджі Вашингтоні.
Буш завірив американців у тому, що вони можуть бути впевнені в продовженні зростання економіки США, хоч у даний момент є ознаки економічного уповільнення. «Зарплати підвищилися, але ціни на продукти й бензин також. Експорт зростає, але ринок житла скоротився. За кухонними столами по всій нашій країні виражається стурбованість про наше економічне майбутнє», — зазначив президент США, який закликав Конгрес США якнайшвидше реалізувати представлений минулого тижня пакет заходів допомоги економіки вартістю $150 млрд., у рамках якого будуть надані податкові пільги для домашніх господарств і компаній. Буш зауважив, що перевантажувати цей план додатковими заходами не варто.
Торкнувшись теми енергетичної безпеки США, Буш заявив про необхідність зменшити споживання нафти й розширити використання інших джерел енергії, включаючи ядерну енергетику. «Наша безпека, наше процвітання й середовище нашого проживання, — все це вимагає скорочення залежності від нафти», — зазначив він і закликав розширити використання джерел енергії, що відновляються і вільні від викидів ядерної енергії. «Ми повинні вірити в творчий геній американських вчених і підприємців і надати їм усі можливості для розвитку нового покоління чистих енергетичних технологій», — закликав Буш. Він запропонував створити «міжнародний фонд чистої енергії, щоб допомогти країнам, що розвиваються, таким як Індія і Китай, ширше використовувати джерела чистої енергії». У найближчі три роки США вкладуть два мільярди доларів у цей фонд.
Торкаючись міжнародної торгівлі, Буш зазначив, що економічне зростання все більше залежить від здатності продавати американські товари, урожай і послуги у всьому світі. Тому він закликав Конгрес схвалити угоди про вільну торгівлю з Колумбією, Панамою і Південною Кореєю, які, за його словами, дозволять США поліпшити доступ до майже 100 млн. споживачів.
Значну частину свого послання Буш присвятив ситуації в Іраку. Війна в цій країні була центральною темою і торішнього виступу президента. На думку багатьох спостерігачів, 2007 рік став найскладнішим для американських військових в Іраку. За рік загинуло близько 900 військовослужбовців. Американський президент заявив, що нова стратегія збройних сил США в цій країні протягом останніх місяців почала приносити відчутні результати. Він оголосив, що найближчими місяцями з Іраку повернуться понад 20 тисяч американських військовослужбовців. У той же час Буш попередив, що незважаючи на певне поліпшення ситуації, США в Іраку чекають «тяжкі битви». За його словами, в поточному році в Іраку головним завданням для США буде «збереження і розвиток успіхів, досягнутих нами 2007 року, переходячи при цьому до наступної фази в нашій стратегії».
Говорячи про рішучість США продовжувати боротьбу з глобальним тероризмом, Буш підкреслив: «Ми продовжуватимемо вести наступ, посилюватимемо тиск і забезпечимо відплату нашим ворогам». За його словами, «Аль-Каїда» в Іраку втікає, і цей ворог буде розбитий.
Торкнувшись ситуації в зоні палестино-ізраїльського конфлікту, Буш нагадав, що під час свого січневого візиту в Ізраїль і на палестинські території він запевнив лідерів обох сторін, що «Америка і я сам зробимо все можливе для того, щоб допомогти їм досягнути мирної угоди, що визначає Палестинську державу, до кінця поточного року».
У своєму посланні Буш попередив також Іран, що США забезпечать захист своїх інтересів у Персидській затоці. «Америка дасть відсіч тим, хто загрожує нашим військам, ми захистимо наших союзників, і ми захистимо наші життєво важливі інтереси в Персидській затоці», — заявив голова Білого дому. За його словами, лідери Ірану підтримують терористів у Лівані й підтримують зусилля руху ХАМАС із підриву миру у Святій землі. Президент США заявив також, що лідери Ірану продовжують розробляти балістичні ракети дальнього радіуса дії і розвивати потенціал зі збагачення урану, який може бути використаний для створення ядерної зброї.
«Наш сигнал лідерам Ірану також зрозумілий — забезпечте перевірку припинення збагачення (урану), що проводиться у вас. Для того, щоб повернутися у співтовариство націй, розкрийте ваші ядерні наміри й минулі дії, покінчіть з репресіями в себе дома і припиніть свою підтримку терору за кордоном», — заявив Буш, звертаючись до Ірану.
Підкресливши прагнення США сприяти зміцненню демократії за кордоном, Буш відмітив успіх виборів, що відбулися в Грузії та в Україні. «Протягом останніх семи років ми спостерігали хвилюючі події в історії свободи. Ми бачили, як громадяни в Грузії та в Україні встали на захист свого права на вільні й чесні вибори», — заявив він, підкресливши при цьому, що США підтримують свободу в Білорусі, Зімбабве, Мьянмі й на Кубі.
Президент США закликав американських законодавців підтримати розроблену його адміністрацією програму закордонної допомоги під назвою «Виклик тисячоліття» й профінансувати цю ініціативу, яка зміцнює демократію, прозорість і верховенство закону в країнах, що розвиваються.
На виступі Буша в Конгресі були присутні віце-президент США Річард Чейні, керівництво й члени палати представників і сенату США, міністри федерального уряду, члени верховного суду США і все військове керівництво країни. У зв’язку з виступом Буша в Капітолії і на прилеглих до нього вулицях було вжито особливих заходів безпеки.