Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ПРЯМА МОВА

4 вересня, 2004 - 00:00

— Наше найголовніше завдання полягає, звісно, в тому, щоб у виниклій ситуації врятувати життя та здоров’я тих, хто виявився в заручниках. Усі дії наших сил, які займаються визволенням заручників, будуть присвячені та підпорядковані виключно цьому завданню, насамперед вирішенню цього завдання.

Володимир ПУТІН, президент Росії,
РІА «Новости», 2 вересня

— Коли відбувається ця жахлива трагедія, внаслідок якої ні в чому не винні діти стали заручниками, ми в мусульманській, та й у всій світовій спільноті твердо стоїмо на боці Росії й виступаємо за те, щоб ці життя були врятовані.

Абдалла II, король Йорданії,
Інтерфакс, 2 вересня

— ...Організатори захоплення можуть отримувати міжнародні гроші й навіть залучати найманців, але коріння події лежить усередині країни. Збільшення кількості терактів — це показник нашої внутрішньої неефективності. Тому що є тільки два методи боротьби: перший — відсікти ватажків терористів, зокрема Басаєва, знищити їх фізично; другий — відкрито та публічно втягнути сепаратистів у політичні спори, в політичний істеблішмент, роздавши їм депутатські крісла та привчаючи їх не мстити та вбивати, а починати політичний діалог...

Ірина ХАКАМАДА, голова оргкомітету партії «Свободная Россия»,
«Независимая газета», 3 вересня

— Усім, хто намагається досі романтизувати акти безумства та представити теракти як боротьбу зневірених одинаків за незалежність і справедливість, час зробити єдино правильний висновок, що це війна... У свою чергу ми зобов’язані здійснювати кроки, адекватні цьому стану.

Борис ГРИЗЛОВ, спікер Держдуми РФ,
1 вересня, Утро.ru

— Щоб протистояти міжнародному тероризму, треба об’єднати зусилля всіх країн, а також відмовитися від політики подвійних стандартів, які ще проявляються з боку кількох західних держав.

Костянтин КОСАЧЕВ, голова комітету Держдуми із міжнародних справ,
1 вересня, Утро.ru

— Росіяни повинні продемонструвати бажання жити, попри всі загрози та виклики терористів. Необхідно показати терористам, що в суспільстві відсутня паніка.

Михайло ВИНОГРАДОВ, психіатр-криміналіст,
РІА «Новости», 2 вересня

— Теракти та захоплення заручників у Росії ще раз найжорстокішим способом продемонстрували гірку реальність: боротьбу проти терору по всьому світу не виграєш за тижні чи місяці. «Холодна війна» тривала понад 40 років — можливо, боротьба з тероризмом потребуватиме не менше часу.

Йошка ФІШЕР, міністр закордонних справ Німеччини,
«Більд», 2 вересня

Газета: 
Рубрика: