Запрошуємо читачів узяти участь у дискусії
США як зразок демократичного устрою суспільства є об'єктом для заздрісних зітхань багатьох членів нашого далекого від досконалості соціуму. Зокрема й у питаннях виборчої гонки — теми нині більш ніж актуальної. Саме у зв'язку з нею постає ряд запитань з американської історії:
1. Як часто 1932 року, під час Великої депресії, яка припала на президентство Т. Гувера, його прихильники на виборах застосовували аргумент «Коней на переправі не міняють!»? Наскільки дієвим був його вплив на електорат?
2. Наскільки високо оцінили американські виборці особисті заслуги того ж Т. Гувера в тому, що за період його правління США не були втягнуті в міжнародні збройні конфлікти й у самій країні зберігся відносний громадянський спокій?
3. З яких причин 1980 року виборці віддали перевагу Р. Рейгану перед Дж. Картером, який начебто проводив активну зовнішню політику та сприяв зміцненню міжнародного авторитету США?
4. Чи доводили виборцям прихильники тодішнього президента Буша під час виборів 1992 року «Буш — Клінтон», що Клінтону доведеться дуже довго входити в курс справ, тоді як Буш уже добре знає, що й як робити? Якщо доводили, то наскільки успішно?
5. Як сприймають американці скарги президента на те, що його добрі наміри постійно блокуються сенатом (якщо такі є)?
6. Чи були взагалі в історії США випадки, щоб на другий термін переобрали президента, під час правління якого рівень життя народу погіршився?
7. Як законодавство США забезпечує рівність можливостей для кандидатів у президенти та регулює створення різних передвиборних фондів?
Тернопіль