Тим часом після того, як Сполучені Штати висунули триденний ультиматум талібському керівницту Афганістану щодо видачі бен Ладена, учора для переговорів на цю тему до Афганістану прибула офіційна делегація Пакистану. Отримавши спеціальний дозвіл ООН, високопосадові посланці на чолі з керівником пакистанської розвідки прилетіли в місто Кандагар на півдні Афганістану — саме там базується лідер Талібану, мулла Мохамад Омар. Досі таліби відмовлялися видати «терориста номер один», пояснюючи це тим, що у Вашингтона немає достатніх доказів про причетність бен Ладена до терактів 11 вересня. Згідно з деякими повідомленнями, духовний лідер талібів мулла Омар, навпаки, закликав духовенство країни, аби обговорити можливість джихаду — священної війни — проти Сполучених Штатів. Пакистан, одна з трьох країн, яка визнала керівництво Талібану в сусідньому Афганістані і погодилася стати посередником у переговорах. Тим часом серед жителів Пакистану почастішали виступи з боку ісламістів, які виступають проти співпраці з американцями. Біля афганського кордону кілька сотень пакистанців палили американські прапори та висловлювали підтримку бен Ладену. Кордон із Афганістаном Ісламабад вирішив закрити, оскільки афганці почали масово залишати країну, очікуючи атак від Сполучених Штатів. На аналогічний крок пішов і Іран. Афганці все одно намагаються знайти будь-яку схованку в країні, побоюючись війни. Повідомлялося, що міські жителі їдуть у села, де відсутні якісь стратегічні об’єкти, по яких спрямовуватимуться удари військових у першу чергу. Залишив Кандагар і Осама бен Ладен разом із своїми чотирма дружинами. Наразі він переховується в горах Афганістану.
Особисто бен Ладен категорично заперечує будь-яку причетність до терактів «кривавого вівторка». У неділю він уперше офіційно направив заяву до пакистанського інформагентсва Афган ісламік прес, у якій мовилося: «США вказують на мене пальцем, але я категорично заявляю, що я ні при чому».
У Сполучених Штатів, між тим, з’являється дедалі більше союзників у боротьбі з терористами. Про свою підтримку минулого тижня вже заявляли країни-члени НАТО. У неділю пообіцяло підтримати американські власті керівництво афганської антиталібської коаліції. Північний альянс заявив саме про підтримку американців у проведенні операції помсти, спрямованої проти бойовиків саудівського мільярдера бен Ладена. На доказ серйозності своїх намірів Північний альянс повідомив про завдання авіаційних ударів по підконтрольному талібами місту Мазарі-Шариф. Кілько ма днями раніше подібна атака була спрямована проти афганської столиці Кабула.
У випадку проведення воєнної операції Сполученим Штатам доведеться враховувати чимало обставин, починаючи з гіркого досвіду військ Радянського Союзу і завершуючи громадянською війною в Афганістані з 1992 по 1996 рік. Річ у тім, що внаслідок тієї війни значна частина Кабула і досі лежить у руїнах, тому невідомо, як Вашингтон збирається визначати стратегічні об’єкти країни. Якщо брати до уваги знищення окремих політиків чи бойовиків, то й тут не все просто. Більшість представників руху Талібан проживають у велелюдних місцях, де у випадку атаки може постраждати мирне населення. Знайти бен Ладена ще тяжче: про його місцезнаходження майже нікому не відомо. У 1998 році американці вже проводили атаку по одному з тренувальних таборів терористів, у якому мав бути і бен Ладен. Однак згодом з’ясувалося, що терорист залишив табір за півгодину перед тим... Натомість загинула значна кількість цивільного населення.