Візит Степашина до США мав по суті виконати дві функції. По-перше, продемонструвати, що Москва заспокоїлася після акції НАТО в Югославії і знову стає відкритою для Заходу. До речі, одночасно з цим візитом російський міністр закордонних справ Ігор Іванов уже заявив про необхідність відкритого діалогу між Росією та НАТО, наприклад, для запобігання помилок, подібних косовській. По-друге, або навіть, по-перше, Москва відверто бажала заручитися підтримкою Вашингтона своєї політики, яка буде найближчим часом ототожнювана перш за все з іменем генерала Степашина. Штати, схоже, проти цього не заперечують. «Гор цікавився ситуацією в Росії, і ця перша зустріч його цілком задовольнила», — так цитує Інтерфакс Степашина.
Проте відразу нагадує, що в США надто багато російських розвідників — за версією АП, цю проблему під час візиту Степашина обговорювали, Степашин же лише натякнув пресі, що поки існують держави, існуватимуть і спецслужби. Вашингтон відверто незадоволений затяжкою з ратифікацією Держдумою Росії договору СТАРТ-2 (про скорочення стратегічних ядерних озброєнь) — за словами помічника президента США з національної безпеки Сенді Бергера, косовська криза не може служити виправданням цій затяжці, бо вона триває з 1993-го року. Без ратифікації цього договору не буде підписано й договір СТАРТ-3, який передбачає ліквідацію 2—2,5 тисяч ядерних боєголовок кожною стороною. США стурбовані актами антисемітизму в Росії, сказав Гор — і це теж може стати серйозним ускладненням відносин Вашингтона з Москвою.
Поки що зрозуміло, що США, можливо, вже розглядають Степашина як одного з кандидатів у російські президенти, що США зацікавлені у поверненні Росії до великої міжнародної політики, і що США не чинитимуть перешкод наданню Росією гуманітарної допомоги Сербії.
Військово-політичні та геостратегічні переговори двох «великих світу цього» з приводу договорів СТАРТ-3 та про протиракетну оборону (де зберігаються значні розходження в позиціях) розпочнуться в серпні в Москві. І взагалі, все виглядає так, ніби США не кваплячися роблять свою справу.