Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Я бажаю українцям посісти своє місце в Європі…»

Посол Німеччини в Україні Ганс-Юрген ГАЙМЗЬОТ
24 грудня, 2008 - 00:00
ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

1. Складіть ваш рейтинг найважливіших подій в міжнародному житті у 2008 році. Які з них, на вашу думку, мають особливе значення для українського суспільства?

2. Які українські події мали резонанс за кордоном, зокрема у вашій країні? На вашу думку, в чому змінилася Україна та українці?

3. Які сюжети, публікації, автори «Дня» найбільш запам’яталися?

4. Що б ви побажали українцям на 2009 рік?

1. Не слід недооцінювати значення для світу того, що наступним президентом США обрано Барака Обаму. Це ще раз підтвердило силу демократії. Це обрання має значення і для України: воно повинне зміцнити її прагнення крокувати обраним шляхом до побудови вільної, демократичної правової держави з ринковою економікою — і водночас вдихнути мужність у всіх тих, хто виступає проти цинізму та влади, що керується груповими інтересами. Російсько-грузинська війна знову показала, що мир у Європі є цінним надбанням, і що всі європейські держави мусять здійснювати добре виважену політику. Зрештою, візит Федерального канцлера пані Анѓели Меркель до України підтвердив те, що у наших двосторонніх відносинах Німеччина й надалі підтримує Україну на її шляху до євроатлантичних структур, навіть попри те, що ми не були прихильниками політики негайного надання ПДЧ. Підтвердженням цього факту є підготовка Угоди про асоціацію з Європейським Союзом та Східне партнерство, яке підтримує Німеччина.

2. Внутрішньополітичні протиріччя і розпад «помаранчевої» коаліції, на жаль, сформували уявлення про Україну за кордоном. Водночас дедалі більше молодих українців подорожують за кордон і сприяють тому, що Україна стає відомою як країна, розвиток якої визначає європейський свободолюбний дух.

3. Я ціную те, що газета «День» завдяки численним інтерв’ю допомагає українським читачам знайомитися з поглядами і постановкою питань своїх сусідів. Як історик, я ціную також численні історичні матеріали, однак потрібно, звісно ж, усвідомлювати й те, що не кожний читач є істориком.

4. 2009 рік буде важким. Я бажаю українцям, щоб такі поняття, як коаліція чи компроміс, що становлять зміст повсякденної німецької політики, визначали й політичне життя в Україні. Я бажаю вам, щоб звернення Барака Обами не піддаватися цинізму, виголошене ним 5 листопада, стало дороговказом для української молоді і щоб його заклик до духу відповідальності сколихнув свідомість політиків. Я бажаю українцям, щоб упродовж усього наступного року їх підтримувало те, в чому криється їхня сила: вміння гнучко і як єдина сім’я долати життєві незгоди. Я також бажаю їм, попри всі рецидиви, залишатися вірними шляху, започаткованому 2004 року, і посісти своє місце в Європі з усім притаманним Україні потенціалом.

Газета: 
Рубрика: