Першим рішенням, яке було ухвалено на коаліційних переговорах між соціал-демократами і зеленими, було рішення про припинення до кінця нинішнього року вивезення відпрацьованих радіоактивних стержнів до Великої Британії та Франції. Таким чином воно зачіпає саму суть проблеми, яка сьогодні стоїть перед усіма країнами, котрі мають АЕС. А саме: яким чином будуть зберігатися відходи ядерного виробництва. Німеччина вирішила, що вона не відправлятиме відпрацьоване паливо на переробку, а 30-40 років триматиме його на проміжних, а потім ховатиме на «остаточному» сховищі в Німеччині. При такому рішенні відпадає й проблема майже щоденних дорогих і небезпечних перевезень радіоактивних елементів через усю країну. Федеральний міністр довкілля Тріттін заявив, що переговори з цього приводу з Францією та Великою Британією будуть важкими, бо ці країни хочуть, щоб у разі припинення постачання ТВЕЛів на переробку Німеччина заплатила заводам відступного. Канцлер Шрьодер ні про яку оплату навіть чути не хоче.
Як повідомляється, 27 січня уряд подасть проект змін у ядерному законодавстві на розгляд парламенту і сподівається, що закон зможе набрати чинності вже в лютому нинішнього року. Таким чином практично втрачають сенс дискусії з представниками німецької ядерної енергетики про умови виходу, які мають розпочатися 26 січня, тобто напередодні подання проекту закону до парламенту. Єдиною темою таких розмов залишиться встановлення терміну зупинення діючих сьогодні в країні реакторів і можливі виплати з бюджету енергетичним фірмам за те, що вони змушені припинити виробництво атомної електроенергії. Відмова від переробки відпрацьованих елементів є лише першим кроком до виходу Німеччини з ядерної енергетики. Другий крок вже теж визначено: уряд не даватиме дозволу на спорудження нових атомних електростанцій, підвищена з 500 мільйонів до 5 мільярдів марок відповідальність фірм за можливі наслідки ядерних аварій. При цьому канцлер заявив: «Ми зібралися розпочати в Німеччині прогресивну енергетичну політику. Багато говориться про вихід з ядерної енергетики і час такого виходу. Але не це стоїть на першому плані, принаймні для мене. На першому плані в мене стоїть вхід, вхід у забезпечення енергією, який би гарантував конкурентоспроможність німецької промисловості, яка обходитиметься при цьому без ядерної енергії. Вхід — це ключове поняття для мене в сучасній конкурентоспроможній енергетиці».
Канцлер Шрьодер заявив також, що уряд одночасно значно збільшить асигнування на підтримку використання поновлюваних джерел енергії. Програму «100 тисяч сонячних батарей» на дахах приватних будинків уже розпочато.ЛейпцигВіктор ТИМЧЕНКО, «День»