Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Чи відбудеться в Житомирі «перезавантаження» влади?

Депутати проголосували за розпуск міськвиконкому
29 грудня, 2011 - 00:00

Минулого вівторка під час сесії Житомирської міськради на вимогу ряду депутатів до порядку денного було внесено питання про оцінку роботи її виконавчого комітету. Найактивніше його «просували» члени фракцій «Фронт Змін», «Рідне місто» (сформована навколо попереднього мера Віри Шелудченко), деяких інших груп. Причому цю пропозицію підтримали і представники Партії регіонів, членом і висуванцем якої є міський голова Володимир Дебой. Головні претензії — неефективне управління комунальними підприємствами (насамперед трамвайно-тролейбусним управлінням, працівники якого нещодавно страйкували три дні через багатомісячну затримку зарплати, «Житомиртеплокомуненерго», водоканалізаційним господарством), іншими важливими галузями міста.

Після визначення результатів таємного голосування виявилося, що 32 депутати, тобто більшість міськради, проголосували за визнання діяльності виконкому незадовільною та за його розпуск. Мер Дебой від такого розвитку подій був явно не в захваті, оскільки особисто представляв членів міськвиконкому на затвердження радою. Однак депутати вирішили по-своєму, і це є очевидною ознакою, що застосована ним система «заохочення» і «перетягування» на свій бік депутатів, номінально вибраних від опозиційних партій, дала збій. Бо ж регіонали не дістали від житомирян карт-бланш у вигляді більшості мандатів. Сам Дебой назвав ці події бунтом, який, стверджував він, пов’язаний із тим, що роботу виконкому було організовано на високому рівні, зростали показники, рейтинги міста, інвестиції в нього. У той же час ряд депутатів, орендуючи чи маючи комерційні об’єкти, не платить земельний податок або має невиконані зобов’язання перед містом. Якщо після юридичної експертизи буде визнано законність названого рішення міськради, він його підпише, хоча й не бажає, щоб члени виконкому були маріонетками в руках депутатів. Закон дає йому на роздуми п’ять днів.

Віктор РАДЧУК, редактор житомирського аналітичного тижневика «Таймер-інфо»:

— Ці події є не забаганкою групи людей, а закономірною реакцією на неналежний стан справ у міському господарстві і в найважливіших сферах життя. Уважаю, що міськвиконком припустився низки промахів, а ще — у його складі представлено далеко не весь спектр політичних і бізнесових кіл Житомира. Депутати неодноразово зауважували мерові, що виконком відстає від викликів, які ставить міське життя. Водночас він намагається перевести ці питання у площину особистих стосунків. Дебой може знайти юридичні тонкощі і скористатися правом вето на це рішення міськради. Долати його можна лише більшістю в 41 голос. Якщо він так учинить, антагонізм у середині міськради не зникне, він може знову набути скритих форм. Думаю, найкращим варіантом є оновлення міськвиконкому, за якого могло б бути замінено заступників мера, а також відбутися б «перезавантаження» всієї владної команди міста. Кадровий потенціал, хоча й не достатньо потужний, у Житомирі є.

Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День», Житомир
Газета: 
Рубрика: