Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Інтернаціональний» конфлікт

20 вересня, 2005 - 00:00

Днями сталися суттєві зміни в топ-менеджменті телеканалу «Iнтер». 17 вересня, за повідомленням служби з зв’язків із громадськістю телеканалу «Інтер», відбулися збори акціонерів АТЗТ «Українська незалежна ТБ-корпорація», яка є одним із засновників телеканалу. За їхніми результатами, головою Наглядової ради телеканалу було обрано Валерія Хорошковського, керуючого директора з операційної діяльності однієї з найбільших російських гірничо-металургійних груп — «Євразхолдингу». Пан Хорошковський змінив на цій посаді Дениса Кравченка. На зборах були присутні 71% акціонерів. Решта — представники ВАТ «Громадське російське телебачення», які володіють 29% акцій, попередили про свою відсутність завчасно та висловили свої побажання щодо порядку денного, які, як повідомляє прес-служба «Інтера», було враховано.

До Наглядової ради також увійшла вдова Ігоря Плужникова — Світлана, яка активно підтримувала обрання Валерія Хорошковського, повідомляє www.telekritika.kiev.ua, посилаючись на «неофіційні, але достовірні джерела». В Наглядову раду також увійшов головний редактор інформаційно-аналітичної служби телеканалу «Інтер» Олексій Мустафін, що він і підтвердив «Дню» особисто. Як один із відповідальних за редакційну політику телеканалу, Олексій Рафаїлович заявив, що вона, в зв’язку з «перерокіровкою», не повинна змінюватися. «Загальні принципи редакційної політики були, скажімо так, узгоджені заздалегідь із новим головою Наглядової ради, — зазначив О. Мустафін. — Тому, я не думаю, що вони будуть змінюватись. А наше головне завдання — їх дотримуватись». У зв’язку з цими змінами, ніяких інших змін у найближчому майбутньому чекати не слід. «Нічого», — так і сказав О. Мустафін.

Утім, збори акціонерів відбулися без участі попередника Хорошковського на посаді голови Наглядової ради — Дениса Кравченка. Він на них не з’явився з причини їхньої, як заявив Кравченко, нелегітимності. Незаконність зборів пояснюється не тільки заявами народного депутата Володимира Сівковича, який, нагадаємо, 7 вересня звернувся з депутатським запитом щодо проведення розслідування загибелі народного депутата України Ігоря Плужнікова, у зв’язку з нововиявленими обставинами, які дають підстави вважати її насильницькою, а й із-за рішення суду, яке прямо забороняє проведення загальних зборів акціонерів. Як розповів Кравченко «Телекритиці», судова справа була відкрита за позовом неназваного ним працівника «Інтеру», якого свого часу звільнили з телеканалу. Відповідачами за цим позовом є підприємство «Українська незалежна ТБ-корпорація» та він, Денис Кравченко. Як сказав «Дню» директор Інституту медіаправа Тарас Шевченко, тут виходить певна колізія. Якщо є рішення суду, яке забороняє проводити збори, то «Інтер», який ці збори таки провів, посилався на те, що їм це рішення не було офіційно надане. «Але оголошення про вищезгадане рішення суду було публічним, тому немає підстав сумніватися, що акціонери про нього теж чули», — зазначив пан Шевченко. Але неотримання «Інтером» інформації про заборону зібрання безпосередньо з офіційних джерел, можливо, є суто технічним питанням. Як далі судові органи будуть розглядати цю справу, Тарасові Шевченку передбачити важко. «Ті люди, які мали судову заборону на проведення, тепер можуть оскаржувати законність проведення зібрання і зміни керівництва Наглядової ради», — додав він. Можливо, що їм відмовлять, так як документи не надійшли вчасно й збори відбулися раніше.

За словами Дениса Кравченка, зміни в складі засновників у ТзОВ «Пегас-телевидение» (один із засновників «Інтера») та в АТЗТ «Українська незалежна ТБ корпорація», призведуть до того, що з офіційним приходом на телеканал Валерія Хорошковського, вже не 29% акцій, а набагато більше, належатимуть росіянам. Адже, експерти зазначають, що продаж вдовою Плужнікова співвласнику «Євразхолдінга» Олександру Абрамову 71% акцій, уже можна вважати таким, що стався. А це прямо суперечить розділу II статті 13 «Право на заснування телерадіоорганізацій» Закону України «Про телебачення і радіомовлення», в якій йдеться про те, що в Україні «забороняється створення та діяльність телерадіоорганізацій із іноземними інвестиціями, в статутному фонді яких понад 30 % іноземних інвестицій. Іноземне інвестування телерадіоорганізацій України здійснюється під контролем та за згодою Національної ради».

Ольга ВАСИЛЕВСЬКА, «День»
Газета: 
Рубрика: