До Києва Депардьє приїхав усього на два дні. Він побував у гостях у Президента України Віктора Ющенка (зустріч відбулася в його будинку в селі Безрадичі Київської області). На згадку про ту зустріч актор отримав презент — «вишиванку». А в середу вранці, перед поїздкою на Кіностудію ім. О. Довженка, Жерар Депардьє зустрівся в «Прем’єр-паласі» з декількома журналістами, які представляють провідні ЗМІ України, зокрема й з «Днем». Актор повідомив, що має намір знятися в головній ролі у міжнародному кінопроекті «Тарас Бульба», в якому візьмуть участь не лише кінематографісти України та Франції, а й Польщі та Росії.
— Мене дуже захопив образ Тараса, — зізнався Депардьє. — У цій стрічці я хотів би уникнути сцен насильства й жорстокості, яких більш ніж достатньо в голлівудських бойовиках. Для мене важливо показати психологічний портрет Тараса Бульби — батька й воїна, українського патріота, мужньої людини, який не здригнувся й покарав сина за зраду. Я прочитав обидві редакції гоголівської повісті, а тепер мені хочеться швидше почати зйомки.
— Хто є автором сценарію й хто зніматиме фільм, коли стартує кінопроект?
— Сценарій ще дописується. Над ним працює Дідьє Лекуiн, а картину поставить Жозе Даян — з нею ми вже працювали. У неї є досвід постановки класики та фільмів на історичну тематику. Ваші глядачі, напевне, запам’ятали цього режисера за стрічкою «Знедолені». Що стосується термінів зйомок, то поки точну дату мені важко назвати. Гадаю, що натурні зйомки відбудуться в Україні або Польщі. Я спеціально приїхав, щоб подивитися на павільйони кіностудії ім. О. Довженка. Зараз треба вирішити багато організаційних питань, щоб потім не відволікатися на них, а займатися творчістю. Ми плануємо, що це буде двосерійний фільм. (Виявилося, що актор не знає про конкурс кіносценаріїв, оголошений нашим Міністерством культури та туризму, зокрема про сценарій Віктора Греся, який пробиває «Тараса Бульбу» вже багато років. — Т. П.).
— Напевно, не відкрию для вас таємниці, що, дізнавшись про те, що французька сторона зніматиме слов’янську класику, в наших кіноколах думки кардинально розділилися. Одні вітають ідею, що ви, зірка екрану, зіграєте нашого класичного героя, але є й затяті противники, які стверджують, що «національний колорит може передати тільки український актор». А відомий український кінорежисер Юрій Іллєнко навіть заявив, що оголосить голодування на знак протесту, якщо іноземці поставлять «Тараса Бульбу»...
— Голодувати не варто. Битва творча не має нічого спільного з політикою. Кіно — це не політика, в ньому знайдеться місце всім. Ви сказали Іллєнко? Думаю, що наступного разу, коли я приїду до Києва, то запрошу цього режисера в ресторан, ми поговоримо, і гадаю, що зможу переконати його в тому, що зумію впоратися з роллю Бульби. Я вважаю, що з повістю Гоголя повинні ознайомитися якомога більше людей не тільки в Україні. Адже кіно має величезну аудиторію, і, зробивши екранізацію, ми популяризуємо цей класичний твір. Я не збираюся робити карикатуру на образ Тараса, а спробую показати його як людину, козака-воїна, батька... Наприклад, мольєрівського «Тартюфа» грають у багатьох країнах світу, і ми, французи, лише радіємо цьому...
— Ви не вперше приїжджаєте до України і знаєте, що більш як десять років наша кіностудія фактично не працювала. Ви готові до екстремальних ситуацій, які можуть виникнути під час зйомок?
— Готовий. Екстрим часто виникає на знімальному майданчику. У мене є досвід роботи на індійській кіностудії в Калькутті. Тоді було теж непросто, а фільм вийшов чудовий. Я приїхав до Києва, щоб на власні очі побачити, що треба для реалізації нашого кінопроекту. Якщо потрібна буде апаратура, то привеземо її з Франції, це не проблема. Ми зніматимемо на плівку й дивитимемося відзнятий матеріал. А взагалі, мені здається, що все буде чудово. Ви знаєте, у мене є відчуття, що цей фільм не розчарує глядачів. Я в захваті від Президента В. Ющенка, який патронує наш кінопроект. Саме після знайомства з ним я загорівся ідеєю зняти спільний французько- український фільм.
— Судячи з вашого величезного бажання зніматися, повідомлення в західних ЗМІ, що ви завершуєте акторську кінокар’єру, не правдиві? Чи роль Бульби стане вашою фінальною крапкою в кіно?
— Ох уже ця «жовта преса»! Вона весь час щось вигадує. Я з кіно нікуди не йду. У мене є безліч планів, є стільки чудових творів і чудових ролей, у яких я мрію знятися! «Тарас Бульба» стане не фінальною крапкою, а трьома крапками.
До речі, Ж. Депардьє приїхав до Києва з групою підприємців. Адже кіноактор є ще й відомим бізнесменом (він власник виноградників і виробник вин). Наприклад, у травні минулого року він прилітав до Криму, побував на виноградниках «Массандра» та «Магарач». Як зізнався Депардьє, він хоче виробляти «інтернаціональне вино», використовуючи кримський і закарпатський виноград на основі французьких технологій.