Президент: мовну проблему використовують як виборчу технологію
Прокурор Криму Віктор Шемчук звернувся з листом до постійного представника Президента України в автономній республіці Володимира Куліша стосовно незаконності постанови Верховної Ради АРК про проведення місцевого референдуму про статус російської мови, передає «Кореспондент». У кримській прокуратурі зазначають, що відповідно до частини 2 статті 5 Конституції Криму, Президент може припинити дію будь-яких нормативних актів Верховної Ради автономії через мотиви їхньої невідповідності Конституції України та законам України. Надалі питання конституційності та законності прийнятого Верховною Радою Криму нормативного акту перевіряється Конституційним Судом України за поданням Президента держави. Тим часом Президент Віктор Ющенко висловив переконання в тому, що в Україні не існує проблеми російської мови. На прес-конференції в Iвано-Франківську глава держави зазначив, що «цим спекулюють окремі політики перед виборами», використовуючи мовну проблему «як один з аргументів» виборчих технологій. Ця проблема має «виключно політичний виборчий характер», — наголосив Ющенко.
Мінтранс рятуватиме Тузлу
На острові Тузла почнуться необхідні гідрологічні й геологічні дослідження після того, як розтане лід. Їхні перші результати можуть бути готові вже у квітні. Після цього визначать необхідність масштабних будівельно-відновлювальних робіт для зміцнення острова. Про це йшлося на нараді, яку провів учора міністр транспорту та зв’язку України Віктор Бондар, повідомляє прес-служба Міністерства транспорту та зв’язку. Бондар знову наголосив, що йдеться про кілька етапів роботи на острові Тузла. Оперативно повинна бути з’ясована та зафіксована ситуація, що виникла на цей час, комплекс гідрологічних та геологічних досліджень на найближчий час та розроблені власне заходи по зміцненню острова.
Перший крок до європейської столиці
У Брюсселі відбулася формальна презентація Києва, який претендує на отримання звання «Європейська культурна столиця — 2010». Українську делегацію очолив київський міський голова Олександр Омельченко. Перед його виступом присутнім продемонстрували 15-хвилинний фільм про Київ із коротким екскурсом в історію й інформацією про сьогоднішнє життя столиці України. Потім виступив мер столиці. Говорячи про програму, яка присвячена реалізації проекту «Європейської культурної столиці — 2010», київський голова повідомив, що «це буде найбільший культурний проект двосторонньої співпраці «Україна — ЄС». Окрім того, за словами О. Омельченка, вже затверджена відповідна програма на період 2006—2010 рр., яка забезпечена відповідним фінансуванням. Лише в нинішньому році у рамках цього проекту буде реалізовано близько 40 заходів. Він відзначив, що відповідні дні культури Києва проводитимуться в містах-побратимах і столицях-партнерах Європейського Союзу. У кінці презентації слово попросив представник Туреччини, який заявив, що Стамбул підтримує Київ у цьому змаганні (Стамбул є суперником Києва на отримання титулу «Європейська культурна столиця — 2010»). Він висловив надію, що було б добре якби цей титул отримали обидві столиці, як України, так і Туреччини. Офіційна презентація заявки Києва відбудеться 14 березня, у ході якої керівництво Києва зустрінеться з сімома незалежними експертами з журі, передає Інтерфакс-Україна. Після офіційної презентації журі в закритому форматі обговорить представлену Києвом заявку і протягом двох тижнів підготує висновки для Європейської комісії з рекомендацією про те, чи зможе Київ далі продовжити участь у відповідних відбірних турах. Остаточне рішення повинно бути прийнято в листопаді нинішнього року на засіданні Ради міністрів ЄС. Причому рішення повинно бути прийнято одностайно всіма міністрами країн ЄС.
Депутати ставлять перші оцінки виборам
Перші підсумки моніторингу виборчого процесу озвучив учора у Верховній Раді співголова нещодавно створеної спеціально для такого моніторингу комісії Георгій Крючков. За його словами, за невеликий проміжок часу, який працює комісія, її члени виявили низку проблем. Одна з них пов’язана з умовами реалізації виборчих прав українських громадян, які перебувають за кордоном. Г. Крючков відзначив, що необхідно зробити все, щоб українські громадяни, які перебувають за кордоном на заробітках, а їх 5-7 млн., змогли взяти участь у голосуванні. Також, за його словами, необхідно приділити увагу й питанню рівного доступу учасників виборчого процесу до засобів масової інформації. «Створюється враження, що засоби масової інформації, і особливо телебачення, фактично стали доступними лише для багатих», — заявив він. Це питання також має намір розглянути комісія. За словами Г. Крючкова, комісія відзвітує вже вкотре про свою роботу на засіданні Верховної Ради 17 березня.