«Діти війни» все-таки отримають пільги?
Верховна Рада України подолала вето Президента на закон про внесення змін до закону про державний бюджет України на 2006 рік, що визначає пільги для категорії громадян «діти війни». Як передає Iнтерфакс-Україна, за подолання вето у вівторок проголосували 318 народних депутатів із 409, які зареєструвалися в залі. Раніше Президент повернув у парламент даний закон зі своїми пропозиціями, в яких глава держави запропонував відхилити цей закон. Однак парламентарії відмовилися підтримати цю пропозицію Президента. Законом, прийнятим парламентом 19 січня, пропонується відновити в 2006 році дію норм закону про соціальний захист дітей війни, що стосуються права осіб, яким на момент закінчення Другої світової війни (2 вересня 1945 року) було менше 18 років, на 25 вiдсоткову знижку при платі закористування комунальними послугами (газом, електроенергією та iн.) в межах середніх норм споживання й на підвищення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, яка виплачується замість пенсії, на 30% мінімальної пенсії за віком. Президент зазначав, що для реалізації запропонованих змін необхідно направляти з держбюджету в 2006 році понад 12 мільярдiв гривень, а в законі про держбюджет-2006 на реалізацію закону про соціальний захист дітей війни передбачено лише 700 мільйонiв гривень. На його думку, запропоновані зміни не відповідають Конституції й Бюджетному кодексу відносно прагнення держави до збалансованості держбюджету.
Телефонні хулігани обійшлися МЧС в 1 млн. гривень
Протягом січня поточного року, з 795 заявок про пожежі, справжніми виявилися тільки 318, тобто 477 разів рятівники виїжджали на помилкові виклики, повідомляє оперативно- координаційний центр головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій у Києві. Збитки держави від такого роду телефонного хуліганства, враховуючи, що один виїзд пожежного підрозділу обходиться приблизно в двi тис. грн., становили за місяць близько 1 млн. грн. Лідирують за кількістю помилкових виїздів — Печерський, Голосіївський і Святошинський райони. За тією ж статистикою столичного главку МінНС, 38 відсотків помилкових заяв надходить iз міських телефонів автоматів, 52 відсотка — з мобільних телефонів, з яких частіше за все телефонують діти і підлітки. МНС зазначає, що надалі, у разі викриття, телефонні хулігани або їхнi батьки притягуватимуться до адміністративної відповідальності, повідомляє Iнтерфакс-Україна. «В оперативно-диспетчерському центрі «01» стоїть спеціальна апаратура, яка автоматично визначає номер абонента, включаючи вуличні таксофони і мобільні телефони... До того ж, головне управління МінНС у Києві тісно співробітничає з усіма операторами мобільного зв’язку в місті для припинення використання екстреного номера виклику «01» не за призначенням. I є результати — тільки у січні за телефонні пустощі та перешкоду в роботі оперативно-рятувальних служб міста п’ять абонентів мобільного зв’язку були відключені», — повідомила старший інспектор ГУ МінНС у Києві Наталія Бистра.
«Криворіжсталь» «поверне» заощадження?
Вчора Верховна Рада проголосувала за проект закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік» щодо виділення коштів від приватизації ВАТ «Криворіжсталь» на компенсацію громадянам втрат від знецінення грошових заощаджень колишнього СРСР. Коментуючи цей факт, народний депутат України Iгор Шурма сказав журналістам: «В одному із «моральних» указів Ющенка, задекларованих на Майдані, йшлося, що у випадку обрання його Президентом кошти від реприватизації будуть скеровані на відповідні потреби. «Криворіжсталь» продали за 24 мільярди, 15 з яких вже витрачено на «латання дірок» у Пенсійному фонді за 2005 рік. Решта коштів буде просто «проїдена», повідомляє прес-служба опозиційного блоку «Не ТаК!». «Треба запитати пересічного громадянина України, а що він отримав від продажу «Криворіжсталі»? «Моральний» указ Віктора Ющенка передбачав, що різниця від перепродажу цього промислового гіганта піде на погашення втрат громадян. I ця обіцянка була однією із доленосних, які вплинули на рішення виборців, але яку Президент так і не виконав», — наголосив Iгор Шурма.
У Луганському селі — страусяча ферма та зоопарк!
Жителям села Рибянцево Новопсковського району, що на Луганщині, можуть позаздрити співвітчизники, особливо юні. Ще б пак — тут понад десять років тому на базі страусячої ферми агрофірми «Донбасагрогаз» виник своєрідний зоопарк. Місцеве газотранспортне підприємство створило власний сільгосппідрозділ, передавши на його баланс підсобне господарство з відомими на всю країну теплицями з екзотичними плодами та фруктами, які працюють на утилізованому теплі. На організовану тут же страусячу ферму вчастили школярі з усієї округи — помилуватися екзотичними птахами. Для того, щоб трохи урізноманітити програму візитів, адміністрація ферми вирішила влаштувати щось на зразок міні-зоопарку. Як пояснив «Дню» її керівник Сергій Несвіт, зараз, окрім півсотні страусів, тут можна подивитися на кролика породи «рекс», чи не єдиного представника в Україні. Ці рідкісні звірята відрізняються особливою «плюшевою» шерстю, тому й ціна на них на світовому ринку зашкалює за тисячу гривень. Підопічними працівників страусячої ферми також є нутрії, в’єтнамська вислочерева свиня та павичі. Є тут і шиншили, чиє хутро сьогодні визнано найдорожчим. За визнанням С. Несвіта, більшість мешканцiв сільського зоопарку — приватна власність співробітників ферми, підготував Юрій НОЖЕНКО , Луганськ.