Перший суд у «справі Гонгадзе» відбудеться 19 грудня
Попереднє судове слухання справи з обвинувачення виконавців вбивства журналіста Георгія Гонгадзе відбудеться 19 грудня в Апеляційному суді Києва. Як повідомив агентство Iнтерфакс-Україна адвокат матері вбитого журналіста Лесі Гонгадзе Андрій Федур, офіційне повідомлення про початок слухання справи він отримав учора. Як повідомлялося, колегію суддів судової палати з кримінальних справ Апеляційного суду Києва на слуханні «справи Гонгадзе» очолить суддя Iрина Григор’єва. 23 листопада Генеральна прокуратура України направила до Верховного Суду для визначення підсудності справи з обвинувачення трьох осіб у здійсненні злочинів, передбачених ч.3 ст. 166 (перевищення влади або посадових повноважень) і пунктом «і» ст. 93 (умисне вбивство, скоєне за попередньою змовою або організованою групою) Кримінального кодексу в редакції 1960 року, що виділене з кримінальної справи про вбивство журналіста Г. Гонгадзе. Верховний Суд визначив підсудність цієї справи Апеляційному суду Києва.
На держслужбу — за конкурсом
2006 року в Україні планується ввести 100-вiдсотковий конкурсний підхід до підбору державних службовців на всі посади, повідомив учора на прес-конференції начальник Головного управління державної служби України Тимофій Мотренко. «Всі 100% призначень повинні йти тільки через конкурс, в тому числі і на вищі посади державних службовців, які сьогодні належать до перших категорій і залишаються до цього часу за межами нашого впливу, оскільки мають непідвладний механізм призначення», — наголосив Т. Мотренко. Він нагадав, що в рамках реформування державної служби передбачається розмежувати політичні посади і посади держслужбовців у системі центральних органів виконавчої влади. За його словами, проект указу з даного питання вже готовий і пройшов обговорення на урядовому комітеті. На політичні посади — міністрів — пропонується призначати через парламент, на адміністративні — постійних секретарів міністерств — через конкурс, передає Iнтерфакс-Україна. Керівник держслужби також зазначив, що в рамках реформування державної служби передбачається формування нового законодавства про державну службу, а також підвищення професійного рівня держслужбовців і працівників кадрової служби, в тому числі проведення тренінгів. Серію таких тренінгів було проведено в поточному році за участю цивільної служби республіки Польща. Зокрема, польські інструктори висвітлювали питання проблем конкурентного підбору державних службовців.
Хто відповість за «Десну»?
Атестаційна комісія Сухопутних військ 20 грудня визначить ступінь відповідальності осіб, які відповідали за безпеку під час навчань на полігоні «Десна», в ході яких загинуло двоє осіб, повідомив начальник Генштабу — головнокомандувач ЗС України Сергій Кириченко у вівторок у Києві. Він додав, що в цей час у зв’язку з інцидентом нікого не звільнено, а також ніхто не подавав у відставку, проте висловив упевненість, що «буде зняття з посад», повідомляє Iнтерфакс-Україна. С. Кириченко повідомив, що після закінчення розслідування видано наказ, який до січня 2006 року припиняє виконання вправ зi стрільби. Крім того, наразі на полігоні проводиться переобладнання місць, звідки безпосередньо ведуться стрільби. Говорячи про стан здоров’я потерпілого військовослужбовця, начальник Генштабу відзначив, що «загрози життю немає» і стан його здоров’я не викликає побоювань у медиків.
Дніпропетровські депутати своїх не ображають
Сесія Дніпропетровської облради не дала згоди на притягнення до кримінальної відповідальності двох депутатів місцевих рад — колишнього начальника Придніпровської залізниці Олександра Момота і виконуючого обов’язки міського голови Дніпродзержинська Володимира Добриніна. Напередодні з проханням про це до облради звернулася прокуратура області, працівники якої розсліджували справи стосовно народних обранців, поки ті не здобули статусу недоторканності завдяки закону, ухваленому Верховною Радою та підписаному Президентом В. Ющенком. Як повідомив на сесії перший заступник прокурора Дніпропетровської області Йожеф Орос, кримінальна справа «за фактом перевищення службових повноважень» колишнім начальником Придніпровської залізниці була порушена ще у квітні нинішнього року. Депутату облради О. Момоту інкримінувалося незаконне перерахування багатомільйонних коштів добродійному фонду, що опікався реконструкцією та розвитком дитячого центру «Артек». Щедрою рукою за три заходи туди було передано понад 71,2 млн. гривень, які, за даними прокуратури, «не потрапили за призначенням». Iнтерес у правоохоронців викликали й ще дві «добродійні акції» за рахунок коштів Придніпровської залізниці — перерахування 13 млн. гривень на ремонт доріг біля «Південмашу», а також 16 млн. грн. деякому добродійному фонду, діяльністю якого тепер займається Генпрокуратура. Заразом, за підрахунками прокуратури, О. Момот з широкого плеча «пожертвував» близько 100 млн. гривень. Порівняно з розмахом залізничного начальника провина в.о. міського голови Дніпродзержинська виглядає просто дитячою витівкою. Депутата міськради В. Добриніна, за повідомленням прокуратури, затримали на своєму робочому місці після отримання хабара від керівника одного з комунальних підприємств у розмірі однiєї тисячі доларів США. Спійманого «на гарячому» в.о. міського голови незабаром відпустили на свободу, а розслідування справи, розпочате прокуратурою, через недосяжність депутата практично зупинилося. Дати свою згоду на притягнення В. Добриніна до кримінальної відповідальності вже відмовилися його колеги по Дніпродзержинській міськраді. Тепер солідарність з ними виявили й обласні депутати. Вадим РИЖКОВ , «День».
У Харкові не зникали 300 немовлят
Харківська робоча група, створена у вересні при облдержадміністрації, остаточно зробила висновок, що інформація про факти незаконного усиновлення або зникнення 300 немовлят у харківських пологових будинках не відповідає дійсності. Після заяви голови Всеукраїнської федерації багатодітних сімей Тетяни Iсаєвої, що в шостому пологовому будинку зникли кілька немовлят, створена губернатором робоча група перевірила харківські пологові будинки. Члени комісії дійшли висновку, що пояснення, які дали головний лікар харківського пологового будинку №6 й інші члени медперсоналу, документально підтверджуються, узгоджені між собою, не викликають сумнівів, а тому визнаються достовірними. Об’єктивних даних, підтверджених документами, що свідчили б про можливість народження у Стульневої, Захарової та Пузикової здорових і доношених немовлят, зникнення їх із метою використання для трансплантації або іншого використання, відсутні. Крім того, ствердження Тетяни Iсаєвої не знайшли свого підтвердження в жодній із частин її обвинувачень службовців, лікарів й України загалом. Також, на думку експертів, недостовірна інформація про зникнення 300 немовлят у пологових будинках Харкова, повідомляє Марина ГОЛIНА , Харків.