Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

15 листопада, 2005 - 00:00

Депутати зменшили собі зарплати. І вимагають того ж від Президента та прем’єра

З учорашнього дня зарплата народних депутатів повернулася до рівня, встановленого до 1 вересня 2005 року, і тепер разом із різними доплатами становитиме близько 4 тисяч гривень замість 16 тисяч. Таке рішення прийняли вчора на погоджувальній раді керівників фракцій, груп і комітетів Верховної Ради України. Як повідомив журналістам член фракції СДПУ(О) Нестор ШУФРИЧ , таке рішення парламентаріїв є остаточним і не потребує голосування в сесійному залі. Тепер, за словами депутата, народні обранці вимагатимуть також зниження зарплат членів уряду, працівників Секретаріату Президента, Президента та прем’єр-міністра. «Ми зробили перший крок — обмежили зарплати народним депутатам. І сподіваємося, що відповідно відреагує й уряд. Якщо ні, ми ухвалимо відповідний закон, яким зобов’яжемо їх встановити зарплату, що має бути адекватною мінімальній зарплаті та середній по Україні», — сказав Шуфрич. За словами депутата, керівник прес-служби Президента отримує близько 20 тис. грн. зарплати, а Президент і прем’єр-міністр отримуватимуть близько 25—30 тис. грн. «Ми вважаємо, що це некоректно та несправедливо», — сказав Н. Шуфрич. Разом із тим, голова бюджетного комітету Марина Супрун зауважила, що збільшення зарплат високопоставленим чиновникам було ініціативою уряду. «Кабмін спровокував підвищення зарплат й обговорення цієї теми в суспільстві», — сказала вона. За словами Супрун, депутати прийняли доручення до уряду привести зарплати високопоставлених чиновників у відповідність до середніх зарплат, «скажімо, в промисловості та в країні». «Вакханалія із зарплатами в країні має завершитися, якщо не ліквідувати деяких із президентських указів під грифом «секретно», то, наприклад, судді отримуватимуть до 75 тисяч гривень», — сказала Супрун, додавши, що це більше, ніж у США.

Віктор Пинзеник: в Україні назріває криза пенсійної системи

Про це заявив учора журналістам міністр фінансів Віктор ПИНЗЕНИК. Відповідаючи на запитання, чи погодиться уряд підтримати ініціативи парламенту про скасування рішення про підвищення заробітної плати міністрам і народним депутатам, В. Пинзеник сказав: «Проблема не в зарплаті, а проблеми в правилах призначення пенсії». Він наголосив, що як міністр і економіст ніколи не погодиться з тим, щоб призначали пенсії в розмірі 90% від заробітної плати. За словами міністра фінансів, на сьогодні існують категорії громадян, яким розраховують пенсії з огляду на цю формулу, крім того, існує категорія пенсіонерів, яким призначають пенсію за розрахунками за останній місяць роботи. За словами міністра, якщо парламент ухвалить постанову про скасування рішення про підвищення заробітної плати народним депутатам, це нічого не змінить, оскільки постановою це питання не вирішується, і рішення, «які намагаються нав’язати», не вирішують цієї проблеми. Міністр фінансів, як передає Інтерфакс-Україна, пояснив, що на сьогодні, згідно з чинною системою нарахування пенсій, громадянам України нараховується пенсія в розмірі 1% за кожен рік трудового стажу. Крім того, існує інша система, згідно з якою пенсія нараховується в розмірі 90% від заробітної плати.

За єдність між церквами

Минулої неділі на Софійській площі у Києві християни різних конфесій (римо-католики, греко-католики, вірні УПЦ Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви) зібралися на спільну молитву. До Святої Софії Київської прийшли не тільки кияни, але й віруючі люди з інших міст нашої країни; молилися вони за Україну, а також — за єдність і мир між християнськими конфесіями. Це була не перша спільна молитва різних церков — вона була започаткована тими молебнями за Україну, у яких брали участь тисячі людей на Майдані Незалежності — на хвилі високого духовного піднесення народу. Саме тоді було вирішено зробити спільну молитву українців різних християнських конфесій традиційною, а для цього збиратися на Софійському майдані кожного місяця і молитися заради єдності як українців, так українських церков. «Католицький медіа-центр» повідомляє, що такі молитви тривають вже кілька місяців. Організатори заходу твердять, що хоча ця молитва народилася на Майдані Незалежності у буремні політичні дні, вона не має нічого спільного з політикою чи політиками. Замість прапорів і гасел присутні тримали ікони, хоругви, а на єдиному наявному транспаранті було написано: «Поможи нам Боже милий, Церкву об’єднати. І від Сходу аж на Захід міст розбудувати». Справа в тому, що цей новітній християнський рух прийняв гасло «Схід і Захід в єдності під Покровом Пресвятої Богородиці». Люди вірять, що спільна молитва сприятиме зближенню Церков України, відсуне у небуття міжконфесійну ненависть і недовіру. Клара ГУДЗИК , «День».

Рішення Європейського суду на користь «Дня» розміщене на сайті нашої газети (www.day.kiev.ua)

Як уже повідомляв «День» (див. № 203), рішення Європейського суду з прав людини від 29 березня 2005 року, в якому держава Україна була визнана винною в порушенні права на свободу слова за заявою «Української прес-групи» — видавця газети «День», набуло законної чинності. І, таким чином, право українських журналістів на оцінні думки та широку критику на адресу політиків, отримало вагоме обґрунтування. І хоча витоки цього рішення — в публікаціях, присвячених президентським виборам в Україні 1999 року, воно надзвичайно актуальне й тепер — напередодні парламентських виборів 2006 року. Зважаючи на значущість рішення Європейського суду для української медіа-спільноти, «День» розмістив його повний український переклад в інтернеті, на своєму сайті (www.day.kiev.ua) . Крім того, повний текст рішення англійською мовою опублікований у сьогоднішньому випуску нашого щотижневого дайджесту «The Day». Інф. «Дня».

Газета: 
Рубрика: