Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

2 листопада, 2005 - 00:00

На пташиному грипі починають заробляти

Профілактику пташиного грипу почав пропонувати вінницький лікар, про що у місцевій газеті з’явилось відповідне оголошення від приватного медика. Як з’ясувалось, насправді лікар не профілактує навіть звичайний грип, а читає клієнтові, що відгукнувся на оголошення, лекцію про імунітет. Переконує в необхідності його зміцнювати і пропонує для цього набір пігулок за ціною майже 100 гривень. В обласному управлінні охорони здоров’я «День» повідомили, що нікого із лікарів не вповноважували розповсюджувати медикаменти для зміцнення імунітету і... застерегли від шарлатанства. Вакцини проти пташиного грипу ще не винайдено, але під впливом паніки люди здатні повірити в будь-що, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День».

Харківських суддів «прослуховують»

Якщо раніше судді могли собі дозволити порушення судового процесу, то тепер все, що відбувається і говориться в залі суду, буде повністю фіксуватися не на папері, а на аудіозапису. Перші випробування здійснювали протягом місяця в Чугуєвському суді Харківської області під час розгляду цивільних справ. При повній фіксації слухань ні про яке спрощення процесу або інші порушення тепер не йтиметься. При цьому з термінами розгляду справ трохи зволікають, оскільки процедура виконується повністю. Крім того, час витрачають на обслуговування системи аудіозапису — спочатку налагодження і перевірка системи фіксації, потім через кожну годину запис зупиняють і інформацію переносять на інші носії. Таку систему фіксації справи може бути здійснено за заявою однієї з сторін або ж з ініціативи суду. На початок 2008 року такими системами мають бути оснащені всі суди. Зараз комп’ютер із спеціальною програмою стоїть не у всіх залах, де проводять слухання, та й приміщень не вистачає. Річ у тім, що іноді судді здійснюють слухання у власному кабінеті, а там поставити пристрій, що пише, практично неможливо, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.

Духовна скарбниця, а не «музейне сховище»

Вийшов у світ фотоальбом про Києво-Печерську Лавру.У понеділок відбулася презентація фотоальбому «Свято-Успенская Киево-Печерская Лавра», виданого Типографією Лаври. Особливість цього видання в тому, що вперше, як зазначено в анотації, «після довгих років мовчання підготовлено альбом про Лавру як про монастир, духовну скарбницю і училище благочестя, а не «музейне сховище». У виданні — чотири розділи. Назва першого з них — «Сторінки історії» — говорить сама за себе: тут не тільки безліч ілюстрацій і фотографій, але і досить докладна розповідь про минуле монастиря від дня його заснування. Другий розділ присвячено лаврським печерам. Третій — найбільший розділ — про життя монастиря. Його побудовано згідно з церковним календарем: перше свято, яке відкриває його, — Різдво Пресвятої Богородиці, а завершує його Свято Успіння Божої Матері. Зафіксовано на фотографіях цього розділу не тільки богослужіння, але і храми Києво-Печерської Лаври (в тому числі — і до передачі їх монастирю), храмові розписи, різні моменти монастирського життя — приготування просфор, робота на лаврському винограднику і в паломницькому відділі і таке інше. У останньому, четвертому розділі — фото головних лаврських святинь. Оскільки альбом готувався до друку в інформаційно- просвітницькому центрі Києво-Печерської Лаври, зроблено його з великою любов’ю і благоговінням до святої обителі.

Презентація фотоальбому відбулася в рамках урочистого вечора, що відкрив свята, присвячені 70-річному ювілею Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України. У рамках вечора також відбувся виступ Національної заслуженої академічної капели «Думка» під управлінням лауреата Державної премії ім. Тараса Шевченка, народного артиста України професора Євгена Савчука. Капела виконала «Всенощное бдение» Сергія Рахманінова. Були присутні на урочистому вечорі представники православного духовенства, миряни, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Австрія в Україні Міхаель Міїсс і Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Дитмар Штюдеманн, повідомляє Михайло МАЗУРІН, «День»

У Хмельницькому ведмідь покалічив людину

30 жовтня близько 16 години відпочивальники у парку культури у Хмельницькому стали випадковими свідками, як розлючений ведмідь рвав чоловіка. Нещасний на своє лихо із добрих намірів вирішив нагодувати звіра хлібом. «Зайшов за загорожу. І тут Тимко потягнув людину за руку, відтак вхопив за ногу. Ведмідь не був голодний. Робітниця Наташа Розум’як тільки-но його нагодувала», — розповіла «Дню» заступник директора парку Антоніна Драч. 38-річного постраждалого із села Заріччя Львівської області, для якого так трагічно закінчилося гостювання у Хмельницькому, госпіталізовано. Лікарі роблять усе можливе, аби він не залишився калікою. Хоча не впевнені, що ці зусилля дадуть бажаний результат. Антоніна Драч заявляє, що сторож попередив чоловіка, аби не підходив близько до вольєра. Одначе той зайшов за загорожу через хвiртку... Тимко у Хмельницькому вже три роки. Його привезли до ведмедиці Аліси, яку тут раніше «забули» циркачі із Молдови. В оцієї пари знайшлося двоє ведмежат, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Газета: 
Рубрика: