Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

4 жовтня, 2005 - 00:00

Нагадали про євроінтеграцію

Президент України Віктор Ющенко розпорядився розробити та затвердити в першому півріччі 2006 року Державну програму забезпечення конкурентоздатності національної економіки в процесі європейської та євроатлантичної інтеграції. Як повідомила прес- служба глави держави, про це говориться у вчорашньому розпорядженні Президента. В. Ющенко, зокрема, доручив Кабінету Міністрів спільно з Національним банком проаналізувати стан конкурентоздатності національної економіки й визначити умови, необхідні для її забезпечення в процесі європейської та євроатлантичної інтеграції; до кінця 2005 року за результатами аналізу підготувати звіт «Конкурентоздатна Україна», а також організувати його громадське обговорення. Крім того, Президент доручив уряду розробити й затвердити в першому півріччі 2006 року з урахуванням результатів громадського обговорення Державну програму забезпечення конкурентоздатності національної економіки в процесі євроінтеграції, передає Інтерфакс-Україна. В. Ющенко також розпорядився забезпечити, починаючи з 2006 року, перегляд діючих програм розвитку галузей економіки з метою включення до них заходів, спрямованих на підвищення конкурентоздатності національної економіки і передбачити в ході розробки проектів таких програм відповідні заходи.

Україна щороку «поповнюється» 23—25 тисячами нелегалів

В Ужгороді пройшов семінар-нарада «Взаємодія правоохоронних органів у запобіганні та боротьбі зі злочинами, пов’язаними з незаконною міграцією та торгівлею людьми». За словами заступника міністра МВС України Геннадія Москаля, який відкривав семінар, вперше у Міністерстві внутрішніх справ створений підрозділ департаменту боротьби з незаконною торгівлею людьми й незаконною міграцією.

За словами Геннадія Москаля, щороку до України потрапляють 23—25 тисяч нелегальних мігрантів. Нині ж в Україні осіли близько 500 тисяч людей, які намагаються покинути нашу державу, виїхати в країни Європейського союзу. У держави практично відсутні правові механізми для того, аби таких людей видворяти. Як зазначив Г. Москаль, «ми завжди виступали і будемо виступати за легалізацію іноземців, а є люди, які живуть на нашій території по 5—6 років, мають по сім-вісім дітей, але ніде не числяться, не мають жодних документів. Тут і замкнуте коло: правових підстав видворити їх iз країни ми практично не маємо, і офіційно зареєструвати не можемо. Це питання ще впирається і в такий глухий кут, як відсутність в України дипломатичних відносин iз рядом держав. А з іншого боку, є країни, в яких тривають військові дії чи міжнаціональні конфлікти. З огляду на це також видворення є проблематичним». Наталка ПОПОВИЧ, Ужгород.

Обвал довіри: ще одне соціологічне дослідження

Вереснева криза не пішла на користь ні колишньому прем’єрові Юлії Тимошенко, ні Президентові України Вікторові Ющенку. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного соціологічною службою «Український барометр» iз 15 до 25 вересня. У його ході було опитано 1798 респондентів у всіх регіонах України. Згідно з даними соцопитування, кредит довіри до лідерів помаранчевої революції В. Ющенка і Ю. Тимошенко був величезним у період iз лютого до квітня поточного року, а потім почав поступово спадати. Після вересневої кризи цей процес лише прискорився. Так рівень довіри до В. Ющенка за три літніх місяці знизився на 10%, а за два тижні вересня ще на 8%, передає Інтерфакс-Україна. У другій половині вересня В. Ющенку довіряли 38%, не довіряли 43,2%. Рівень довіри до екс-прем’єра Ю. Тимошенко за літні місяці знизився на 11%, а за два тижні вересня ще на 9%. У другій половині вересня Ю. Тимошенко довіряли 30,4%, не довіряли 48,4%.

Разом із тим виріс баланс довіри у лідера Партії регіонів Віктора Януковича. Якщо в лютому йому довіряли 28,9%, а недовіряли 53,2%, то у другій половині вересня ці показники склали відповідно 30,4% проти 45,1%.

За словами керівника соціологічної служби «Український барометр» Віктора Небоженка, «вкрай негативні» оцінки у колишнього секретаря РНБО Петра Порошенка. Так, якщо в квітні йому довіряли 29,3%, а не довіряли 37,8%, то у другій половині вересня йому довіряли лише 3,4%, а не довіряли 68,3% опитаних.

Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко зазначив, що Ю. Тимошенко «робила ставку на перемогу не на самих парламентських виборах, а ще до початку виборчої кампанії». Він також вважає, що якби після кризи опитування громадської думки показали різке зростання рейтингу Ю. Тимошенко та її політичної сили, то вже в жовтні- листопаді могли б початися масові акції протесту. Однак, оскільки цього не сталося, команда Ю. Тимошенко «перейшла в режим підготовки до нормальної передвиборної кампанії», говорить політолог.

Всі тарифи ЖКГ — на контроль єдиного центру

Напередодні зими на перший план традиційно вийдуть проблеми житлово-комунального господарства (ЖКГ). Сьогодні їх ще намагаються розв’язувати за допомогою підвищення тарифів. Але насправді галузь вже давно потребує кардинальних реформ.

«Реформи в ЖКГ, про які багато хто говорить, не здійснюються», — заявив на зустрічі з мешканцями Кременчуга лідер Республіканської партії України Юрій Бойко.

Тільки за минулий рік збитки підприємств сфери ЖКГ становили 800 млн. грн. Інфраструктура зношена більше ніж на 60%, майже вп’ятеро зросла кількість аварій. Спроби підвищити вартість послуг наштовхуються на цілком зрозуміле невдоволення: якість цих послуг давно далеко не найкраща.

Галузі потрібна системна реформа, в рамках якої держава встановлює ефективні правила, місцеве самоврядування контролює їх виконання підприємствами ЖКГ, а громадяни як споживачі житлово-комунальних послуг мають навчитися захищати свої права. Для реформування житлово-комунального господарства треба використати позитивний досвід регулювання тарифів на електроенергію за допомогою Національної комісії регулювання електроенергетики (НРКЕ), вважає екс-глава НАК «Нафтогаз України». Практику централізованого контролю за тарифами Юрій Бойко пропонує поширити й на житлові послуги, повідомляє прес-служба РПУ.

За словами Ю. Бойка, Республіканська партія ще при минулому уряді подала законопроект про реформування житлово-комунального господарства. «Використовуючи досвід наших депутатів, фахівців, ми зробимо все, щоб до нас прислухалися. І той позитивний досвід НКРЕ, в газовій сфері, має бути реалізовано і в житлово-комунальному господарстві. Реформа також дозволить значно поліпшити якість послуг», — упевнений Юрій Бойко.

Газета: 
Рубрика: