Справа Гонгадзе: не вистачає політичної волі
Розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе зазнало суттєвих невдач. Про це йдеться у звіті міжнародних правозахисних організацій, повідомляє інтернет-видання «Українська правда» з посиланням на Інститут масової інформації (ІМІ). «Прогрес було зроблено у притягненні до суду офіцерів МВС, які, як стверджується, брали участь у викраденні Гонгадзе і були присутні при його вбивстві. Проте очевидними та численними є факти, які доводять неспроможність розслідування встановити зв’язок між безпосередніми виконавцями і тими, хто замовляв злочин», — йдеться у звіті. У документі також зазначається, що «таке затягування розслідування може свідчити про брак політичної волі і в нової української влади для того, аби розслідувати цю справу до кінця і назвати імена не лише безпосередніх виконавців, але й замовників вбивства». «Вірогідніше за все, таку неможливість довести факт замовлення можна пояснити тим, що відбувається постійне політичне втручання, а також чиниться спротив подальшому розвиткові розслідування», — йдеться у звіті. Правозахисники також наголошують, що не були розслідувані факти спроб заплутати слідство у попередній період, що вказує на необ’єктивність сучасного слідства. Серед іншого вказується і на небажання влади залучати до справи записи майора Мельниченка та його свідчення щодо причетності найвищих посадових осіб до цієї справи. Міжнародні правозахисні організації звертають увагу доповідачів Ради Європи та українських посадовців на цілу низку прорахунків у розслідуванні справи Гонгадзе, які не дають можливості говорити про те, що ближчим часом цю справу буде розкрито. До правозахисних організацій, які оприлюднили звіт, належать Міжнародна федерація журналістів, Інститут масової інформації, Національна спілка журналістів Британії та Ірландії, Фундація Гонгадзе.
Скандал: у Клиновому навчальний рік іще не розпочався
Учора продовжувався страйк батьків й учнів школи в селі Клинове Городоцького району (Хмельницька область), що розпочався кілька днів тому. Для 262 представників підростаючого покоління новий навчальний рік іще не розпочинався. І невідомо, коли почнеться. Вчителі солідарні зі своїми учнями. Усі кивають на голову райдержадміністрації Костянтина Омельчука. Мовляв, він іще в травні пообіцяв, що до 1 вересня буде вирішено питання про газове опалення «храму знань». «Село знайшло гроші, аби купити труби для газифікації школи. Проте пан Омельчук пропонує конфліктні, тупикові ситуації, що зводять нанівець усі зусилля громадськості, спрямовані на те, щоб осінньо-зимового періоду учням було тепло й затишно у класах школи, збудованої десять років тому», — вважає депутат райради Микола Кишко. Сам Костянтин Омельчук вважає, що «хтось політизує ситуацію». Обіцяє, що до перших приморозків школу буде газифіковано. Одначе в Клиновому не знають про цей оптимістичний настрій голови. На нього чекали в селі у День знань, та не дочекалися. Бо, кажуть, зустрічав обласне начальство. У Хмельницькому відомо про цю ситуацію в Клиновому. Кроків назустріч страйкуючим поки що не роблять. Либонь, чекають, що Клинове виконає свою обіцянку — встановить пікети біля будівлі облдержадміністрації. Принаймні, досі ніхто з начальства в переговори зі страйкуючим Клиновим не вступав. Михайло ВАСИЛЕВЬКИЙ , «День».
Перше місце за «Лист до Президента»
Батьки восьмирічного співака з Вінниці Назара Загоруя написали синові пісню «Лист до Президента». Заспівавши цей сімейний твір на десятому ювілейному Всеукраїнському фестивалі дитячо-естрадного мистецтва «Азовські вітрила-2005», Назар переміг у молодшій категорії учасників. Він вихованець вінницької естрадної дитячої студії «Зорепад». Керівник студії Ірина Тарнавська є членом асоціації дитячого естрадного мистецтва. Разом зі своїми вихованцями вона посіла друге місце в номінації «Творчий дует». Участь у «Азовських вітрилах» Ірина Тарнавська зі своїми учнями бере вже восьмий рік поспiль. Першого разу дитячий квартет «Зорепад», який вона зібрала, заспівав на фестивалі написану нею в потязі пісню й переміг. Саме тоді, повернувшись до Вінниці, Ірина Тарнавська й створила естрадну студію з однойменною назвою «Зорепад», повідомляє Мирослава СОКОЛОВА , «День».
Донбас: кількість безробітних зменшується
Понад 45 тис. безробітних донеччан були працевлаштовані в Донецькій області за вісім місяців поточного року. Як повідомляє прес-служба Донецької облдержадміністрації, ця кількість становить 31,5% від загальної кількості безробітних регіону, які стоять на обліку в державній службі зайнятості Донецької області. Утім, фахівці служби зайнятості останнім часом відзначають зменшення кількості безробітних у шахтарському регіоні. Так, протягом січня—липня 2005 року на обліку в службі зайнятості було 145,6 тис. громадян, не зайнятих трудовою діяльністю, що на 7,9% менше, ніж минулого року. Крім того, чисельність зареєстрованих безробітних, за даними на кінець липня поточного року, становить лише 55,7 тис. громадян, що значно менше, ніж в аналогічний період минулого року, коли безробітних в області нараховувалося 76,3 тисячі осіб, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА , «День».
Варять!
«Цукровий Донбас» України — Вінниччина — розпочала цьогорічний сезон цукроваріння. Активно запрацювали перші три заводи. Загалом цього року працюватимуть 20 заводів із 38. І хоча цьогоріч засіяли цукрових буряків менше, ніж торік, цукровари планують виробити цукру стільки ж, як і попереднього року — 240 тис. тонн. Вал цукру сподіваються витягнути за рахунок цукристості сировини, яка на 1,3% вища за минулорічну, що є наслідком сприятливих погодних умов. Саме з огляду на погоду вінницькі цукровари розпочали сезон раніше ніж торік, хоча буряки сіяли пізніше і зараз вони саме набирають вагу та цукристість. За словами заступника начальника обласного управління сільського господарства та продовольства Вінниччини Володимира Франкова, краще зібрати врожай раніше, ніж згодом його втратити через негоду, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА , «День».