«Євроньюз» заговорив українською
Учора загальноєвропейський цілодобовий новинний телеканал «Євроньюз» запустив україномовну версію веб-сайту. Відтепер на euronews.net можна читати останні новини українською й дивитися відео, повідомляє сайт телеканала. Нагадаємо, що цілодобове мовлення українською «Євроньюз» розпочинає 24 серпня, у 20-ту річницю проголошення Незалежності України. Канал мовитиме цілодобово. Новинні блоки — щопівгодини. У фокусі — останні події в світі, новини економіки, спорту, шоу-бізнесу, культури та новітніх технологій. Новини і програми готуватиме команда українських журналістів у Ліоні. Окрім того, створена також місцева редакція телеканала в Україні. Відкриття української редакції «Євроньюз» у Києві заплановано на кінець осені. Вона готуватиме сюжети про найважливіші події в Україні, актуальні проблеми сьогодення й найцікавіше з політичного, соціального та спортивного життя країни. Особливу увагу приділятимуть висвітленню підготовки і проведення Євро-2012 в Україні та Польщі.
Одразу п’ять російських біатлоністок прийняли українське громадянство
Унікальна за своїми масштабами подія сталася в українському біатлоні. Одразу п’ять молодих російських біатлоністок прийняли рішення змінити громадянство на українське, щоб мати можливість виступати за національну команду цієї країни, повідомляє sport.oboz.ua. Це 23-річна Тетяна Бєлкіна, її 20-річна сестра Надія, 20-річні Крістіна Степанова й Августа Куликова, а також 17-річна Лілія Горпінич. «Сестри Бєлкіни в різні роки виступали за збірні Росії, вони знають, що тепер їх чекає карантин до наступного літа. Решта, якщо заслужать, можуть бігати за Україну хоч з цього сезону. Одразу скажу: не ми були ініціаторами їхніх переходів, дівчата звернулися самі. Можливо, через низку причин у них більше перспектив проявити себе тут, ніж у Росії», — сказав президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак. Зауважимо, що в біатлоні зміна громадянства — поширена практика. У збірній України наразі виступає Лілія Вайгіна-Єфремова, яка раніше захищала кольори збірних Росії й Білорусі, а також Наталія Бурдига, котра раніше виступала за Росію. Крім того, 2002 року змінила громадянство з українського на білоруське Олена Зубрілова.
На Львівщині перепоховають вояків Карпатської України
Понад три роки комунальне підприємство Львівської обласної ради з питань здійснення пошуку поховань учасників національно-визвольних змагань та жертв воєн, депортацій і політичних репресій «Доля» проводить пошук місць поховань вояків Карпатської Січі на Верецькому перевалі. Відомо, що загалом 1939 року на Верецькому перевалі угорські та польські прикордонники розстріляли близько 600 полонених січовиків — вихідців з Галичини. Перше поховання — могилу з останками десяти січовиків — знайшли в листопаді 2008 року в околицях села Верб’яж Воловецького району Закарпатської області й перепоховали на цвинтарі, де планують спорудити меморіал захисникам Карпатської України. Кілька днів тому пошуковці ексгумували останки ще сімох січовиків, яких перепоховають 20 серпня. Церемонія перепоховання відбудеться на Верецькому перевалі, що в Сколівському районі — на стику Закарпатської та Львівської областей. У заходах візьме участь голова Львівської обласної ради Олег Панькевич, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.
«Співочі Черкаси» об’єднають усі покоління
На День Незалежності черкащани в Долині троянд обласного центру заспівають Гімн України. Усе дійство називатиметься «Співочі Черкаси» і, за задумом, стане своєрідним аналогом народних пісенних фестивалів, які проводять у країнах Балтії. Подібного «народного фестивалю» в Україні ще, як заявляють організатори, не було. Мерія Черкас уже запросила колективи, які виконуватимуть разом із черкасцями українські пісні: гурти Mansound, «Плач Єремії» та «Друга ріка». Вони виступатимуть у Долині троянд на трьох сценах. Громаду умовно розділять за віковим принципом на молодше, середнє й старше покоління. Mansound співатиме із старшими людьми, «Плач Єремії» на чолі з Тарасом Чубаєм — із середнім поколінням, а «Друга ріка» — з молодшим. Співаки разом із глядачами, яким безплатно напередодні подарують пісенники, виконуватимуть українські народні пісні. Згодом усі об’єднаються під найбільшою сценою, заспівають кілька пісень і на завершення — Гімн України. Після цього буде традиційний концерт і феєрверк. Також мерія запланувала кулінарний фестиваль «Черкаська смакота» — конкурс на найкращий дизайн одягу чи зачіски в українському стилі, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.