Великий патріарх і Україна
Як повідомляють інформаційні агентства України та Росії, 15 березня резиденцію Всесвітнього патріарха Варфоломія I у Стамбулі відвідала українська делегація на чолі з держсекретарем Президента України Олександром Зінченком. За відомостями, до складу української делегації входили як політики, так і духовні особи. Українські гості передали Всесвітньому патріарху запрошення Президента Віктора Ющенка відвідати Київ. У посланні Президента України висловлена вдячність за постійну увагу й підтримку України з боку патріарха. Пан Зінченко засвідчив, що патріарх Варфоломій користується на Україні «безумовним авторитетом і глибокою повагою». Всесвітній патріарх наголосив на своєму особливому ставленні до України й до українського народу, а також висловив готовність до регулярних особистих контактів з Віктором Ющенком. Співрозмовники — патріарх Варфоломій I і члени української делегації — відзначили важливу роль держави в процесах гармонійного розвитку всіх конфесій і церков в Україні, а також, що особливо актуально, в процесах становлення та затвердження міжконфесійного світу. Як відомо, під час останньої виборчої кампанії патріарх Варфоломій підтримав кандидата в президенти Ющенка й усіх його прихильників декількома пастирськими посланнями. Більше того, запропонував допомогу в процесах урегулювання православного конфлікту. Нагадаємо також, що християнство прийшло в Київську Русь саме з Візантії, з Константинополя й Константинопольська церква є дійсною історичною Церквою-Матір'ю церкви Київської. Клара ГУДЗИК, «День».
Світлана Лобановська: з «Динамо» грають не за правилами
Учора перший президент України, депутат, голова Комітету порятунку київського «Динамо» Леонід Кравчук зібрав прес-конференцію, щоб знову привернути увагу громадськості до проблем улюбленого клубу. Слово взяла донька Валерія Лобановського Світлана. Вона охарактеризувала дії Костянтина Григоришина, як «гравця, який намагається виграти з допомогою підніжок». Ще Світлана Валеріївна згадувала шлях батька в клубі, його повернення в «Динамо» в 1996-му й ті величезні зусилля, які затратив тогочасний президент «Динамо» Григорій Суркіс, щоб умовити Лобановського повернутися з ситих Арабських Еміратів до Києва. Донька Метра звернулася і до Президента Ющенка з проханням не допустити розвалу клубу. До речі, як стало відомо, близько 70% «динамівців» — громадян України голосували на останніх виборах саме за нинішнього Президента... Свою підтримку клубу висловив і його давній капітан Віктор Канівський, який багато років проживає в США, але в такий момент вирішив приїхати до Києва. Його чекають із дня на день. Журналісти були налаштовані по-різному. Звучали репліки про те, що, мовляв, «Динамо» змішує футбол із політикою. Спочатку не пускали на стадіон оранжевих, мотивуючи це аполітичністю спорту, а тепер лобіюють інтереси нинішнього керівництва «Динамо» у Верховній Раді. Леонід Кравчук на це відповів, що «Динамо» завжди буде поза політикою, а якщо знаменитий клуб вирішили підтримати на рівні політиків, то йдеться не про лобіювання, а про захист клубу від посягань. Не могли не порушити питання про відставку Олега Блохіна. На прес-конференції прозвучала думка, що навряд чи дестабілізація обстановки в збірній саме тоді, коли ця ж збірна, яка зірок із неба ніколи не хапала, за крок від путівки на Чемпіонат світу, піде на користь українському футболу. Леонід Макарович резюмував свій виступ черговим афоризмом про те, що «оранжевими повинні бути думки, а не одяг», і що новому Президенту треба уважніше вдивитися в своє оточення, повiдомляє Юрій ЗЕЛІНСЬКИЙ, «День»
Процес не пішов
Створення політичної ради партій, що підтримали на останніх виборах Віктора Ющенка, на Житомирщині явно затягнулось. На зустрічі голови облдержадміністрації Павла Жебрівського з лідерами місцевих організацій цих партій (загалом таких осередків п'ятнадцять) не вдалося досягти згоди щодо ухвалення положення про засади діяльності політради. Частина положень проекту, запропонованого, зокрема, головою обласної організації УРП «Собор» В'ячеславом Дехтієвським, не знайшла підтримки ні з боку губернатора, ні з боку більшості його колег-партійців. Позицію губернатора можна зрозуміти — він, як і будь-який адміністратор, не дуже схвально сприймає спроби представників певних, хоча і дружніх політичних сил, впливати на рішення та дії місцевої влади (у проекті такі пункти існували). З iншого боку, люди, які пройшли Майдан, не хочуть бути відстороненими від процесу ухвалення важливих для громадян рішень як у соціально-економічній сфері, так і в кадровій політиці. На Житомирщині нова влада поки не схильна активно залучати до співпраці тих, хто з різних причин опинився поза виборчими штабами В.Ющенка. Хоча серед них є люди, які показали себе з найкращого боку на ключових напрямках останніх політичних змагань, зокрема у виборчих комісіях. Причому здебільшого це кваліфіковані фахівці, серед них зовсім молоді, які одночасно є самовідданими патріотами України та, що не менш важливо, чесними людьми. Утім, ахіллесовою п'ятою низки партій, які раніше належали до національно-демократичного спектра (на це справедливо вказав губернатор), є їхня мала чисельність, що, безумовно, не дає можливості говорити про їхню реальну впливовість. Красномовний штрих — за словами П.Жебрівського, з новопризначених на обласному та районному рівнях посадовців більшість в анкетах вказала, що є позапартійними. Хоча присутні партійні керівники стосовно окремих з названих губернатором прізвищ стверджували, що вони є членами цих партій, повiдомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».