Усі на боротьбу з бідністю!
Президент України Віктор Ющенко визначив боротьбу з бідністю як першочергове завдання керівників обласних державних адміністрацій. Як повідомляє з посиланням на прес-службу Президента Інтерфакс-Україна, про це В. Ющенко заявив на нараді з головами обласних державних адміністрацій у понеділок у Києві. «Переді мною і нашою командою стоїть завдання не тільки позбутися кланової економіки, а й подолати бідність — це пріоритет роботи всіх регіональних керівників», — підкреслив Президент. Він також заявив, що виступає за посилення регіонів і ролі місцевого самоврядування. При цьому глава держави закликав керівників областей не виходити у своїй діяльності з вузьких партійних інтересів. За словами В. Ющенка, його політична сила, як переможець виборчої кампанії, взяла на себе відповідальність за зміни в країні, і тепер влада всіх рівнів повинна об’єднається навколо вирішення соціально-економічних проблем. На нараді також були присутні прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, перший віце-прем’єр Анатолій Кінах, віце-прем’єри Микола Томенко і Роман Безсмертний, генеральний прокурор Святослав Піскун і голова СБУ Олександр Турчинов.
Кадрова чехарда
Управлінська вертикаль Донецької області продовжує перебувати в стані чехарди. Буквально за декілька останніх днів Донбасом прокотилася ціла хвиля відставок працівників УВС, які масово подали рапорти про звільнення. Загалом статистика «самозвальнених» міліціонерів у Донецькій області виглядає так: з початку року зі служби в міліції звільнилися 225 осіб, що на 77 міліціонерів більше, ніж за весь минулий рік. Першим подав у відставку начальник Донецького міського управління МВС України генерал- майор Анатолій Корольов, який написав рапорт одразу після виходу з відпустки, в якій перебував за станом здоров’я. Слідом за ним у відставку подав перший заступник начальника УМВС області, начальник УБОЗ Ігор Бєлозуб, а також заступники начальника УМВС України в Донецькій області Євген Предеїн і Василь Фаринник. Проте, навіть тих, хто виявив бажання піти, звільняти не поспішають: усі документи поки перебувають на розгляді в МВС України й іще не мають ні ствердної, ні негативної відповіді. У той же час начальник обласного УВС полковник Михайло Клюєв досі не підписав рапорт А. Корольова. Цілком ймовірно, що підписання рапортів може затягтися на невизначений термін — у багатьох державних установах Донеччини це вже стало традицією. Багато держслужбовців регіону, які подали заяви про звільнення, стикаються з незрозумілим зволіканням, коли заяви не підписуються тижнями, а вже після їхнього підписання колишні працівники протягом тривалого часу не можуть отримати власні документи з відділів кадрів. Цілком можливо, причина цих процесів криється у відсутності кваліфікованої заміни працівникам, які йдуть і яких прагнуть утримати за допомогою простої тяганини. Проте не можна сказати, що губернатор Донеччини не діє. Першим кроком до майбутніх призначень стало розпорядження В. Чупруна, згідно з яким передбачено створення спеціальної Комісії з набору претендентів на керівні посади в місцевих органах виконавчої влади. Метою комісії є якісний відбір «претендентів на керівні посади в місцевих органах виконавчої влади з числа осіб, рекомендованих політичними партіями, центральними органами виконавчої влади і які мають бажання працювати на державній службі». Кандидатури на ключові посади в Донецькій області відбиратимуться відповідно «до критеріїв сучасної кадрової політики держави в питанні відбору на держслужбу висококомпетентних фахівців, патріотів України». До складу комісії увійшли 23 особи, серед яких представники «Нашої України», «Народного руху України», «Батькiвщини», «Солідарності», Соцпартії та інших партій і організацій. Представники «Партії регіонів» і Комуністичної партії до складу комісії не увійшли. Перше засідання комісії відбулося днями, однак жодних істотних результатів поки не дало, повiдомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».
Суддів проконтролюють
Міністерство юстиції України створить у своїй структурі підрозділ, який аналізуватиме подібність підходу й застосування законодавства при прийнятті судових рішень. Про це заявив міністр юстиції Роман Зварич, повідомляє Інтерфакс-Україна. «Якщо ми встановлюємо, що такого однакового підходу немає, то ми маємо декілька можливостей і шляхів, як вирішити це питання», — заявив міністр. За його словами, Мін’юст може звернутися до Верховного Суду, щоб він, у свою чергу, на рівні пленуму ухвалив відповідну постанову, «щоб сказати, як має бути застосоване законодавство». «Ще один шлях — якщо міністр юстиції встановлює, що суддя системно порушує закон, то він має право вносити подання на Вищу кваліфікаційну комісію про притягнення такого судді до дисциплінарної відповідальності», — пояснив Р. Зварич. «Цей міністр юстиції буде дуже чітко й дуже широко застосовувати свої повноваження в цій сфері», — підкреслив він.
«Третя сила» хоче серйозних посад?
У Києві відбувся перший з’їзд партії «Третя сила», лідер якої, народний депутат Василь Гаврилюк пообіцяв представити «нову модель успішної України» — повідомляє Інтерфакс-Україна. Завданням партії оголошено працювати в інтересах людини й держави, при цьому борючись за те, щоб «декларації та гасла відповідали справам». Відповідаючи на запитання журналістів, чому було обрано назву «Третя сила», Василь Гаврилюк сказав: «Перша сила — це влада, друга сила — це опозиція, а третя сила — це конструктив, це об’єднання, яке стоїть над сутичкою за владу, щоб забезпечити інтереси життєдіяльності людини, суспільства й держави». Голова «Третьої сили» також заявив, що він і його команда ставлять «амбіційні та далекосяжні цілі», що стосуються, зокрема, і парламентських виборів 2006 року; члени партії бачать себе на «серйозних посадах у політиці». Відповідаючи на запитання, чи піде партія на вибори-2006 сама або у складі якогось блоку чи коаліції, Василь Гаврилюк наголосив, що це рішення приймуть пізніше, проте уточнив, що його особиста позиція — «ми підемо самі, й ми переможемо».