Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

15 лютого, 2005 - 00:00

«Актуальні питання» Лебедєва

Порядок денний засідань російсько-української міжпарламентської комісії потрібно зробити більш змістовним, вважає співголова комісії від нижньої палати російського парламенту, депутат Держдуми Олександр Лебедєв. «Абсолютно ясно, які питання зараз цікавлять наші країни, і не зрозуміло, чому не винести їх на обговорення», — сказав учора О. Лебедєв перед вильотом до Києва, повідомляє Інтерфакс-Україна. Сьогодні в столиці України відбудеться засідання російсько-української міжпарламентської комісії. «На порядок денний засідання винесено тему, характерну для попередніх засідань, наприклад, про розвиток і створення культурних і наукових центрів. При цьому в проекті рішення засідання пропонується визнати позитивним подальшу роботу з розвитку і створення культурних центрів. Я пропоную винести на обговорення більш змістовні теми», — відзначив депутат. При цьому він повідомив, що російський культурний центр «виконавча влада у Києві намагається створити починаючи з 1998 року». «У мене є інший порядок денний із питаннями, які є більш актуальними — це стан справ із Єдиним економічним простором, наші підходи до співпраці з Євросоюзом, НАТО, питання про Світову організацію торгівлі, інтеграція цивільного авіаційного комплексу, консолідація наших авіаційних перевезень із досвіду Франції та Голландії», — сказав О. Лебедєв. Говорячи в цілому про співпрацю Росії та України на нинішньому етапі, депутат відзначив: «Я не бачу нездоланних протиріч». «Регіональна інтеграція доповнює глобальну, якщо правильно до цього підходити, в інтересах наших країн, а не сперечатися з принципу», — сказав О. Лебедєв. До російсько-української міжпарламентської комісії входять 40 депутатів: по 20 парламентаріїв із кожної країни.

Екс-держсекретар — проти партизації бюрократів

Віктор Ющенко і під час виборчої кампанії, і вже на посаді Президента України закликав українську націю до творення громадянського суспільства, вказує у своєму листі до Президента (копія є у розпорядженні редакції) екс-держсекретар першого уряду Ющенка Віктор Лисицький. Майбутній міністр Кабінету Міністрів, на його думку, повинен мати статус, котрий дозволить йому забезпечити перетворення існуючої урядової машини режиму особистої влади в урядову машину громадянського суспільства. Традиційні обов’язки організатора роботи уряду, вказує Лисицький, відступають на другий план. При цьому може скластися враження про його незалежність від партійних пристрастей. Втім, екс-держсекретар підкреслює, що цей міністр має визначальні впливи на вироблення та впровадження політики уряду: через добір та розстановку кадрів в секретаріаті уряду, регламент підготовки та прийняття рішень (ключовий алгоритм роботи уряду), через регулювання швидкості прийняття урядових рішень та корегування їх змісту. Користуючись цим, чиновник може лобіювати інтереси своєї партії. Такий перебіг подій є конче неприйнятним в багатопартійному уряді, вважає Лисицький. Адже партії — учасники уряду гостро конкурують між собою. Тому партія, котра контролюватиме цю посаду, матиме значні переваги у реалізації своїх вузькопартійних планів. В країнах з розвинутою демократією саме з департізації посади організатора роботи уряду починається розмежування політиків і бюрократів у системі виконавчої влади, переконує Президента його палкий прибічник. Виходячи з аналізу особистих якостей прем’єр-міністра («Секретаріату імпонує її схильність до детального розгляду суті питань»), він прогнозує, що об’єктивність бюрократів секретаріату може похитнутися, і вони працюватимуть на одну партію, партизуватимуться. У зв’язку з цим Лисицький пропонує скасувати посаду міністра Кабінету Міністрів та ввести посаду державного секретаря уряду, повідомляє Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День».

Імпічмент місцевого масштабу

На 29-й сесії Енергодарської міської ради, до порядку денного якої входили питання щодо прийняття бюджету Енергодара на 2005 рік, депутати внесли пропозицію про недовіру меру Георгію Яковлєву. Депутатський корпус запропонував проголосувати за дострокове припинення його повноважень, повідомляє Валерій КАЛНИШ, Запоріжжя. Зі слів депутатів, підставою для прийняття цього рішення послугувала незадовільна робота виконкому з формування бюджету міста на 2005 рік. Унаслідок таємного голосування дві третини депутатського корпусу (а це 32 голоси з присутніх 39) проголосували за прийняття такого рішення. Після дострокової відставки тимчасово виконуючим обов’язки міського голови стане секретар Енергодарської міської ради Тетяна Скиба. Першим завданням у депутатів на найближчому засіданні сесії — доопрацювати та прийняти бюджет міста та поставити питання про проведення дострокових виборів на звільнену посаду. Георгій Яковлєв заявляє, що грубих порушень у його роботі не було, але оскільки рішення прийняте, йде в довгоочікувану відпустку, щоб обдумати те, що сталось: «Я дуже багато віддав місту, щоб просто так його залишити».

Газета: 
Рубрика: