Грип наступає
На п’ятому тижні 2005 року, станом на 7 лютого, згідно з даними Українського центру грипу, рівень захворюваності в 10 контрольних містах порівняно з минулим тижнем зріс на 28,8%. Як повідомляють podrobnosti.ua з посиланням на прес-службу Міністерства охорони здоров’я України, епідемічний поріг в жодному з контрольних міст не був перевищений, однак у Вінниці, Львові та Чернігові показники захворюваності були найбільш близькими до цього порога. Серед школярів найбільше зростання захворюваності спостерігалося серед дітей 7—14 років — на 47,8%. Однак у Києві зростання захворюваності в цій групі дітей становило 59,3%, в Донецьку та Дніпропетровську — 55,3%, Чернігові — 50,6%, Сімферополі — 47,4%, Харкові та Одесі — 37%, Запоріжжі — 34,3%. Вірусологічна лабораторія Київської міської санепідстанції виділила 2 ізолятори вірусу грипу А (H1N1), а вірусологічна лабораторія Рівненської обласної санепідстанції — 1 вірус грипу В.
«Власність народу»
Учора Президент України Віктор Ющенко заявив, що готовий провести амністію капіталу з метою детінізації економіки країни. «Ми готові йти на амністію капіталу і фіскальну амністію, але натомість прагнемо до детінізації економіки», — сказав Президент на представленні глави Київської міськадміністрації Олександра Омельченка. Він також підкреслив, що центральна влада докладе усіх зусиль, щоб зробити бюджет бездефіцитним, і перегляне політику вільних економічних зон, які є сьогодні «чорними дірами». У той же день прем’єр-міністр Юлія Тимошенко повідомила, що уряд звернувся до Генеральної прокуратури з дорученням проаналізувати законність приватизації кожного об’єкта, приватизованого у країні. «Цей аналіз буде завершено до 14 лютого, і Генеральна прокуратура зможе дати уряду повну картину того, наскільки законно пройшла приватизація», — сказала прем’єр за підсумками тригодинного засідання з питань управління держвласністю. На ньому, зокрема, стало відомо, що 16 лютого уряд планує затвердити спеціальну програму «Власність народу», яка забезпечить упорядкування управління державною власністю. За словами Тимошенко, «це буде дуже потужна програма, уряд забезпечить її правовий та організаційний супровід і чітко її дотримуватиметься».
Насамперед — громадські приймальні
Першими кроками нового міністра праці і соціальної політики В’ячеслава Кириленка буде скорочення числа своїх заступників, перегляд структури апарату міністерства та кардинальна зміна роботи його громадських приймалень. Як передає Інтерфакс-Україна, В. Кириленко також відзначив, що зверне особливу увагу на громадські приймальні Мінпраці, що працюють безпосередньо з пересічними громадянами: «Допоможемо їм, якщо це потрібно, але жорстко питатимемо. Вони мають стати обличчям держави». Крім того, з його слів, iде серйозна робота «над пошуком внутрішніх резервів» міністерства. «Ми скорочуватимемо адміністративні витрати, особливо з фондів соціального страхування», — сказав В. Кириленко. Крім того, за словами міністра, є ціла низка питань, пов’язаних з перспективою соціального блоку — це політичні питання і питання, що стосуються державної допомоги при народженні дитини. Крім цього, підкреслив В. Кириленко, планується розпочати серйозну роботу над довгостроковою соціальною політикою, яка передбачатиме перехід від «політики мінімуму» до політики, спрямованої на створення середнього класу, міцної купівельної спроможності. Міністр також підкреслив, що у Мінпраці збираються уважно вивчити усі нормативні документи, підписані минулим керівництвом, і якщо, на думку нинішнього керівництва, у цих документах будуть якісь невідповідності, їх буде виправлено. Міністр заявив, що з професіоналами, які зараз працюють у міністерстві, він працюватиме, а з людьми, «які там займалися чимось іншим», він працювати не збирається і, швидше за все, такі люди з відомства підуть.
У міністра з питань сім’ї та молоді немає машини
Міністр з питань сім’ї, дітей і молоді Юрій Павленко заявляє, що міністерство ініціюватиме проведення перевірок, зокрема контрольним ревізійним управлінням та іншими органами в системі функціонування молодіжних житлових кредитів. За словами міністра, у перші дні його роботи він ознайомився з кадрами міністерства, які працюють зі структурою та функціями у відомстві. Разом з тим, як передає Інтерфакс-Україна, Ю. Павленко підкреслив, що у цій сфері він працює давно і знайомий з її діяльністю. З його слів, на сьогодні існує «складна ситуація» відносно приміщення, де розташоване Міністерство, а також «тривалий конфлікт» з Національною радою з питань телебачення і радіомовлення стосовно цього приміщення. Крім того, за словами Ю. Павленко, «у міністра молоді і сім’ї немає машини». Ю. Павленка підкреслив, що гроші, які було виділено з бюджету Міністерства на придбання машини — 500 тис. грн., він своїм розпорядженням направив на ремонт приміщення та закупівлю необхідної техніки. З його слів, приміщення міністерства вимагає термінового ремонту і дезинфекції, оскільки деякі приміщення «заражені білим грибком». Відповідаючи на запитання про те, чи відбудуться у міністерстві кадрові перестановки і зміни, Ю. Павленко підкреслив, що бачить «людей, яких потрібно звільняти». Крім того, за його словами, у нього є список людей, яких необхідно призначати на посади в міністерстві. Він не виключив, що найближчим часом «кардинально зміниться» назва відомства, а також його структура.
Міфи інформаційного суспільства
«Роль мас-медіа у формуванні інформаційного суспільства» — науково-практичну конференцію під такою назвою провели вчора Інститут журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка та Фонд «Інформаційне суспільство України». За словами президента Фонду Андрія Колодюка, мас-медіа сьогодні мають сформувати у широких верств населення відчуття необхідності змін, пов’язаних з переходом України до інформаційної стадії розвитку, а також психологічну готовність до участі в цих змінах. Адже, зазначає Колодюк, теорія інформаційного суспільства з’явилася ще в 60-ті роки минулого століття, однак вона так і залишиться теорією, поки ми не сформуємо свідомість, адаптовану до інформаційного суспільства. Цілі ЗМІ та держави у цій сфері повинні збiгатися, зазначив директор Інституту журналістики Володимир Різун, однак при цьому потрібно розрізняти поняття «влада» та «держава». Однією з проблем формування інформаційного суспільства, за словами директора Академії української преси Валерія Іванова, є пов’язані з ним міфи. Один з них, наприклад, полягає в тому, що інформаційне суспільство безпосередньо залежить від розвитку мас-медіа. На думку Іванова, це не так, бо в першу чергу розвиток такого суспільства залежить від економічних показників. Тому, щоб не виникали міфи та не поширювалася дезінформація, учасники та організатори конференції мають намір започаткувати серію публікацій у ЗМІ, присвячених темам інформаційного суспільства, та подати для ознайомлення відповідні матеріали до профільного комітету Верховної Ради, вiце-прем’єру з гуманітарної політики Миколі Томенку та іншим профільним організаціям та установам, повідомляє Юлія КАЦУН.