Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

18 листопада, 2004 - 00:00

Податківці та видавці підписали меморандум про постійний діалог

Учора між Державною податковою адміністрацією України та Українською асоціацією видавців періодичної преси було підписано Меморандум про партнерство та співробітництво. Підписанти — голова ДПА Федір Ярошенко та президент УАВПП Борис Ложкін — тим самим висловили своє сподівання на появу можливості створення додаткових гарантій для реалізації права на інформацію, для реалізації права на підприємницьку діяльність у сфері видавництва та розповсюдження, подолання правових, адміністративних перешкод, що стримують розвиток видавництва ЗМІ і, що найголовніше, вирішення спірних питань у сфері оподаткування діяльності друкованих ЗМІ.

Як зазначив Борис Ложкін, меморандум не розв’язав конкретних питань, але його підписання встановило режим постійного діалогу між Асоціацією і ДПА. Звісно, це не означає, що одна із впливових асоціацій видавців, якою є УАВПП, підписавши меморандум, отримає право на накладання вето або інші важелі впливу в прийнятті законодавчих чи інших документів. Одначе пан Ложкін висловив сподівання на те, що «розумна аргументація практично завжди повинна бути прийнята». Тим паче, що президент УАВПП пообіцяв захищати інтереси не тільки тих ста видавців, що входять до його Асоціації, а й усіх видавців України. Також у планах УАВПП — задіяти експертів Всесвітньої газетної асоціації з тим, щоб i вони захищали інтереси українських видавців перед ДПА. Подібний меморандум пан Ложкін планує також підписати і з Міністерством фінансів України.

У свою чергу, головний податківець України Федір Ярошенко закликав, з огляду на те, що ДПА не може підписати подібні меморандуми з усіма 12,5 мільйона суб’єктів господарської діяльності, об’єднуватись у асоціації. Так, за його словами, вдасться швидше налагодити продуктивний діалог і вирішувати суперечливі питання, повідомляє Ольга ВАСИЛЕВСЬКА, «День».

«Машина часу» на вулицях Нетішина

Учора вранці на вулиці Нетішина, міста-супутника Хмельницької АЕС, виїхав фаетон. Поважний кучер у циліндрі та білих рукавичках наче прибув своїм гужовим транспортним засобом десь із глибини позаминулого століття. Автор оригінального проекту — інженер-атомник Микола Герасименко. Він же й кучер за сумісництвом. Конярство — то його давнє й неминуще захоплення. Має свою стайню, а в ній — Боян, Князь і Харлей. Виношуючи ідею про фаетон, листувався із шанувальниками старовини чи не всього світу, шукав потрібну інформацію в художній і спеціальній літературі, скуповував раритетні вузли й деталі. Відтак знайшов червонодеревця тут-таки, у Нетішині. Два роки творчої праці не минули марно — фаетон, наче лялечка: обшиті оксамитом сидіння, скриня для посагу... На наступні вихідні Микола Герасименко вже одержав замовлення — везти молодих до шлюбу. Цікавою буде весільна процесія. Передбачає, що надалі таких замовлень буде багато. Нетішин — місто заможних і вибагливих молодих людей, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Не пора

У Вінниці пройшла акція, спрямована на вгамування передвиборної агресії. Молодь у білих халатах видавала себе за лікарів, які хочуть врятувати електорат від агресії. Роздавали валеріану, тести на агресію та інструкції, як її уникнути. Олег Головатюк, лідер руху «Досить!», який влаштував акцію, зазначив, що вона не політична. «Ми хочемо, щоб вибори минули мирно та закликаємо до цього людей. Iз виборами наша акція пов’язана тільки як із фактом, який наганяє агресію». Проте певні деталі яскраво вказували на політичні вподобання. Так, учасники акції розмахували синіми прапорами, а в інструкціях зазначалось, що від агресії можна захиститись, уникаючи помаранчевих кольорів. Про те, що валеріана, яку роздавали, вироблена на одному з підприємств у Донецькій області, годі й говорити. А може, це просто збіг обставин, бо активісти запевняли, що медикаменти купували у Вінниці, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День».

Кинь сигарету!

Сьогодні — всесвітній День некуріння. Напередодні такого свята у світі народилася перша держава, в якій абсолютно не курять — уряд Гімалайського королівства Бутан із учорашнього дня заборонив продаж тютюну будь-де: в магазинах, готелях, ресторанах і барах. Як передає korrespondent.net, порушники даного закону будуть зобов’язані заплатити штраф розміром 210 доларів. Але в інших країнах ситуація з курінням залишається критичною — за даними ВООЗ, щорічно від наслідків куріння у світі гине понад два мільйони людей.

В Україні не уявляють своє життя без тютюну 51% працездатних міських чоловіків та 60% сільських. Постійно збільшується кількість міських жінок, які курять — якщо 20 років тому їх було 5%, то на даний момент уже 20%. Причому пристрасть до сигарет виникає у представниць «слабкої» статі ще в юності — за даними МОЗ, серед курців-підлітків кількість дівчат і юнаків однакова — 30% від усього молодого покоління. Безсумнівно, така ситуація не могла не стати причиною для розгортання активної війни з курінням. Як відомо, палітра способів цієї боротьби дуже широка, використовуються в ній і батіг, і пряник. Із одного боку, постійно оприлюднюється жахлива статистика: в 90% випадків раку легенів і 75% хронічних бронхітів та емфізем легенів винуватці — сигарети. З іншого — Україна посіла 10 місце із 75 країн світу за кількістю учасників акції міжнародної антитютюнової компанії «Кинути курити і перемогти». Учасники акції зобов’язуються не курити місяць, і серед тих, хто дотримав слова, розігруються різноманітні грошові призи. Наприклад міжнародний приз — 10 тисяч доларів та європейський приз 2,5 тисячі доларів. Мінімальний фінансовий приз — зекономлені на сигаретах кілька десятків гривень. Вікторія ГЕРАСИМЧУК, «День».

Газета: 
Рубрика: