Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

4 листопада, 2004 - 00:00

2005-й — рік спорту та фізвиховання

Президент України Леонід Кучма підписав розпорядження про організацію проведення в Україні в 2005 роцi Міжнародного року спорту та фізичного виховання. Цей документ з’явився у зв’язку з проголошенням Генеральною Асамблеєю ООН 2005 року Міжнародним роком спорту та фізичного виховання і з метою підтримки фізичної культури й спорту як важливих чинників ствердження здорового способу життя, розвитку освіти, укріплення миру, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Президента. Глава держави доручив Кабінету Міністрів у двомісячний термін створити оргкомітет з підготовки та проведення в Україні Міжнародного року спорту та фізичного виховання й затвердити його персональний склад. Крім того, уряд, а також місцева влада повинні розробити й затвердити план заходів для підготовки й проведення в Україні цього року.

Рух за стандарти професії

Як уже повідомляв «День» (№196), напередодні першого туру виборів президента України вітчизняні журналісти провели низку акцій в підтримку своїх професійних прав. Тоді під оприлюдненою заявою, в якій журналісти вимагали права на професійні стандарти у своїй роботі, підписались 42 працівники п’яти центральних телеканалів. А на вчорашній день, за даними прес- центру журналістського руху за професійні права, до заяви приєдналось уже понад триста журналістів із 34-х центральних і регіональних телекомпаній. Кількість підписантів постійно збільшується.

1 листопада Міжнародна федерація журналістів поширила заяву, де підтримала телевізійників, що згуртувалися з метою публічного захисту своїх професійних прав. Представники Федерації відзначають, що після оприлюднення заяви теленовини зазнали позитивних змін, стали більш збалансованими. «Зміни, які спостерігаємо, на нашу думку, є результатом зусиль та відданості журналістів, які борються за свої права та за свободу слова», — відзначає Айдан Вайт, генеральний секретар Міжнародної федерації журналістів. «Ми будемо підтримувати кожний їхній крок», — додав він. Водночас визначальним, на думку пана Вайта, стане висвітлення завершального етапу виборчих перегонів. Айдан Вайт зазначив, що він, як й інші його європейські колеги, прагне переконатися, що неупереджене та професійне висвітлення новин стало нормою. Показовим стане час проведення в Україні другого туру виборів, які відбудуться 21 листопада. Міжнародна федерація журналістів закликала журналістів із різних країн підтримати українських колег, повідомляє Ольга ВАСИЛЕВСЬКА, «День».

Жахлива ДТП

2 листопада о 13 годині 30 хвилин біля села Головчинці Летичівського району (Хмельницька область) скоїлася дорожньо-транспортна пригода, в якій двоє молодих людей загинули на місці. «Ще двох, 1971 і 1976 років народження, відправили до лікарні. Однак життя одного з них врятувати не вдалося, стан другого до краю тяжкий», — повідомив для «Дня» начальник центру громадських зв’язків управління МВС в області Віктор Коверзюк. Стався «дикий» випадок: водій КРАЗа буксирував таку ж, як і його, несправну машину, коли раптом від неї відірвався і впав на дорогу карданний вал. «У цей вузол вантажівки вдарився «Мерседес-бенц», відтак виїхав на смугу зустрічного руху транспорту, де зіткнувся з двома попутними машинами — ЗІЛ 130 і ВАЗ-21011», — продовжив Віктор Коверзюк про жахливі подробиці трагедії біля Головчинців. Указав, що подібного збігу трагічних обставин «у практиці дорожнього руху ще не було». І підбив скорботний підсумок минулої доби: «На території краю зареєстровано шість дорожньо-транспортних пригод, в яких не стало трьох громадян, шістьох травмовано». Відповідні служби відтворюють на місцях усі жахливі подробиці, за яких сталися ці ДТП, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

У Слов’янську дихати стане легше

Понад 40 млн. грн. буде витрачено на реалізацію унікальної Програми охорони довкілля, затвердженої в м. Слов’янську (Донецька обл.), яка діятиме до кінця 2005 р. Програма передбачає виконання впродовж поточного року 33 природоохоронних заходів щодо раціонального використання природних ресурсів і ще близько 70 заходів 2005 року. Як повідомила головний фахівець Слов’янського виконкому з питань екології Лариса Соловей, внаслідок цілеспрямованих дій, передбачених Програмою, рівень викидів шкідливих речовин на деяких слов’янських підприємствах за останні чотири роки знизився на 39,143 т. Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк.

Разом до кращого майбутнього

1 листопада 2004 року кардинал Любомир Гузар, глава Української греко-католицької церкви, та кардинал Мар’ян Яворський, глава Римо-католицької церкви в Україні, відслужили панахиду на українських та польських військових могилах на Личаківському цвинтарі у Львові. У спільній молитві взяли участь священнослужителі православних Церков та представники Львівської облдержадміністрації. Організаторами акції виступили Український католицький університет та Незалежний культурологічний часопис «Ї».

«Традиція є дієвою та має сенс тільки тоді, коли вона не переривається, — зазначив у повідомленні про спільну молитву редактор журналу «Ї» Тарас Возняк. — Навіть у найскладніші миті сучасної історії ми повинні пам’ятати про те, що основою нашого демократичного розвитку є міжнаціональна толерантність і спільна історична пам’ять».

Після спільної молитви й покладення квітів на території польських військових поховань процесія перейшла до меморіалу воїнів Української галицької армії, де було відслужено панахиду та покладено квіти. У своїх промовах кардинал Мар’ян Яворський біля могил польських військовиків, а кардинал Любомир біля меморіалу воїнів УГА говорили про добрий звичай уже третій рік поспіль у перший день листопада спільно молитися за загиблих воїнів. Це, на думку промовців, є прикладом і засобом для примирення двох народів.

Крім цього кардинал Гузар сказав, що ті, хто тут поховані, колись воювали один проти одного, а ми — їхні діти, внуки через декілька десятиліть приходимо й молимося разом за упокій їхніх душ. Це сталося тому, що з плином часу ми зрозуміли важливу істину — якщо ми хочемо дійти до кращої майбутності, то нам потрібно іти разом. «Тому ця зустріч має таке особливе значення та я сподіваюся, що це стане твердим нашим звичаєм: спільна молитва та спільний марш вперед, до кращого майбутнього», — сказав на завершення Глава УГКЦ. о. Ігор ЯЦІВ, прес-секретар Глави УГКЦ.

Газета: 
Рубрика: